Haber Detayı
17 Kasım 2016 - Perşembe 15:00 Bu haber 776 kez okundu
 
Heyecan Fırtınası Başladı
Heyecan Fırtınası Başladı
Spor Haberi


Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Türkiye'de ilk olarak hayata geçirdiği Okullar Ligi’nde üçüncü sezon törenle başladı. Geçen yıl 2 bin 700 öğrencinin yer aldığı ligde bu yıl rekor katılımla 4 bin öğrenci mücadele edecek.

Her yıl büyük heyecan ve mücadeleye sahne olan Büyükşehir Belediyesi Okullar Ligi’nde 2016-2017 sezonu Atatürk Spor Salonu’nda yapılan tören ile başladı. Açılış törenine Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Bahattin Bayraktar, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu Akdeniz Bölge Müdürü Ahmet Köksalan ile çok sayıda öğrenci katıldı.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLAN PROJE BÜYÜYOR

Okullar Ligi’nin gençliği kötü alışkanlıklardan korumayı, sağlıklı bireyler yetiştirmeyi, spor altyapısına yetenekli gençler kazandırmayı amaçladığını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Bahattin Bayraktar, “Bu yıl katılım sayısının 3 yılda neredeyse 3 katına çıkması da bu projenin ne kadar doğru bir proje olduğunu gösteriyor.  Bu salondan Antalya’ya Türkiye’ye hatta dünyaya çok önemli sporcular çıkacaktır” dedi.

REKOR KATILIM

Her yıl artan bir ilgiyle devam eden Okullar Ligi’nde bu yıl rekor katılım yaşandı. İlk yıl 1300, geçen yıl 2 bin 700 öğrencinin yer aldığı ligde 2016-2017 sezonuna 120 okuldan, 235 takım ve 4 bin öğrenci katılıyor. Muratpaşa, Kepez, Konyaaltı, Döşemealtı ve Aksu ilçelerindeki okulların mücadele ettiği Okulların Ligi’nde bu sezon spor dallarının sayısı da arttı. Futbol, basketbol, voleybol ve hentbola ek olarak oryantiring müsabakalarının da eklendiği Okullar Ligi’nde heyecan fırtınası 7 ay sürecek.

Açılış töreninde nefes kesen akrobasi gösterileri, trio bisiklet şovu ile dans gösterileri de yer aldı. Okullar Ligi açılış töreninde ayrıca tüm öğrencilere Büyükşehir Belediyesi tarafından spor malzemesi dağıtılırken, Antalyaspor forması hediye edildi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Heyecan, Fırtınası, Başladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler