Haber Detayı
19 Temmuz 2017 - Çarşamba 12:28 Bu haber 414 kez okundu
 
Engelliler artık denize uzaktan bakmayacak
Engelsiz Plaj hizmete girdi
Haberi


Bu hizmet alkışlanır…

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Engelsiz Antalya hedefi doğrultusunda Konyaaltı Sahili’nde oluşturduğu Engelsiz Plaj törenle hizmete girdi. Plajın asansörünün daha önce birileri tarafından parçalandığını hatırlatan Türel, “Belki bizim hizmetlerimizi çekemiyor olabilirsiniz, belki bizim hizmetlerimizi engellemek isteyebilirsiniz ama engellileri engellemeyin. Yazıktır, günahtır” dedi. Başkan Türel, Antalya’yı engelsiz şehir yapma, engelli hizmetlerinde şampiyon olma hedeflerinden vazgeçmeyeceklerini söyledi.  

Engellilere yönelik proje ve hizmetleri ile Türkiye’ye örnek olan Antalya Büyükşehir Belediyesi, engellilerin rahatça denize girebileceği, Akdeniz’le buluşabileceği engelsiz plajı Konyaaltı Sahili’nde düzenlenen törenle hizmete açtı. Açılış törenine Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, eşi Ebru Türel, Konyaaltı Kaymakamı İbrahim Keklik, meclis üyeleri, Engelli Dernekleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.  
YAŞAM KALİTESİNİ ARTIRACAK
Vali Münir Karaloğlu, Antalya ve engelli vatandaşlar için çok önemli hizmetin açılışını yaptıklarını belirterek, “Engelsiz plajının düşünülmesi, projelendirilmesi, hayata geçirilmesi noktasında Büyükşehir Belediye Başkanımız ve değerli eşlerine çok teşekkür ediyorum” dedi. 
2005’ten bu yana Türkiye’de engellilerin haklarıyla, sağlıklarıyla, eğitim ve istihdamlarıyla ilgili çok iyileştirmeler yapıldığını anlatan Karaloğlu, “Bugün de Antalya’da yaşayan ya da Antalya’ya gezmeye gelen engelli vatandaşlarımız için şehirdeki yaşam kalitesini de yukarıya çekecek önemli bir hizmeti açıyoruz. Birleşmiş Milletler’in şehirlerin yaşam kalitesini belirleyen kriterlerinden en önemlisi engelli vatandaşların kamu hizmetine erişimine sağlanan imkanlar. Engelli vatandaşlarımız sıkıntı çekmeden artık buradan denize girebilecek. Başkanımız güvenliğini de sağlamış. Kendisini tebrik ediyorum” dedi.
ENGELLİ HİZMETLERİNDE ŞAMPİYON ANTALYA
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’yı engelsiz bir şehir yapma engelli hizmetlerinde şampiyon olma hedeflerinden hiç bir şartta vazgeçmediklerini belirterek, “Bunu bir kere daha kanıtlamanın sevincini onurunu mutluluğunu yaşıyoruz.  Antalya Büyükşehir Belediyesi bu dönemde sosyal hizmetlerde sosyal belediyecilik uygulamalarında gerçekten büyük yeniliklere imza atmıştır. Üç sene gibi kısa bir sürede hizmetimizi artık ilçelerimize de Büyükşehir Yasası kapsamında ulaştırıyoruz” diye konuştu. 
KONYAALTI PROJESİ’Nİ BİZ YAPACAĞIZ
Engelsiz plaj hizmetini Konyaaltı’nda daha önce de başlattıklarını hatırlatan Türel, şunları söyledi: “Bu sene Konyaaltı Plajı’nın yönetiminde bir değişiklik yaptık. Çünkü plaj hizmetinin bir kamu hizmeti gibi verilmesi maalesef birçok sıkıntıyı beraberinde getiriyor. Bir ideal için uğraşmıştık ama koruma kullanım dengesi gerektiği için bir yönetim değişikliği bu yıl söz konusu oldu. Yeni kurgulamamızdan halkımızın memnun olduğunu görüyor olmak bizim için onur vesilesi. Sayın Valimiz ve Kaymakamımız da bu seneki uygulamadan bütün vatandaşlarımızın çok mutlu olduğunu, geri dönüşlerin çok iyi olduğunu ifade etti. Aslında bu yıl Konyaaltı projemizin yap işlet devret yani özel sektör eliyle yapılmasını istemiştik. Bu sene burada farklı bir uygulama yapacağız. Turizmde geçen sene yaşanan sıkıntılar, dünya üzerindeki olumsuz gelişmeler ister istemez bizim de hesaplarımızı değiştirdi. Konyaaltı Sahil Projemiz, Mimarlar Odası ile elde ettiğimiz ödüllü bir yarışmaydı. 49 proje içinden seçildi. Tabi ki önemli finansman gerekiyor.  O yüzden yap işlet devret noktasında bir tercihimiz oldu. Ayrıca işletilmesinin özel sektör marifetiyle olması daha da isabetli oluyor. Ancak bu konuda bir yatırımcı bulabilme şansımız olmadı. Birkaç kez ihaleye çıktık hatta bölerek ihaleye çıktık yine olmadı. Şimdi artık iş başa düştü diyoruz. Bundan sonra yeni bir ihale girişimimiz olmayacak. İnşallah Ağustos ayı içerisinde ihalemizi Konyaaltı Projesi ile ilgili belediye olarak yapacağız. Yapımını belediye olarak biz üstleneceğiz. Sezon bittikten sonra en geç Kasım ayı gibi inşaatına başlayıp 2018 yaz sezonuna da bu projeyi yetiştirerek artık bu sahili tırların, kamyonların, arabaların geçtiği araç trafiğinden kısmen arındıracağız. Bir transit amaçlı değil; kontrollü bir trafik söz konusu olacak. Yolun da önemli bir bölümü spor tesisleri ile yaşam alanları ile park alanları ile yayalaştırılmış olacak”
ANTALYA’NIN MENFAATİNE OLAN PROJELERDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ
Konyaaltı Plajı’nın dünyada benzeri olmadığını vurgulayan Türel, “Bundan bir kaç hafta önce yaklaşık 8 tane Mavi Bayrağı Konyaaltı Plajı’na seneler sonra ilk defa diktik. Ve yürüme mesafesinde kent merkezine yakın bir plajda her türlü imkan söz konusu. Konyaaltı bizim turizme kazandırmamız gereken bir değerdir. Geç olsun güç olmasın, önemli olan bu projenin kazandırılmasıdır. Geçici zorluklar sebebi ile bu projemizden vazgeçmek Antalyamıza haksızlık olur. Bu yüzden bazı kesimlerin konuyu istismar etmelerine rağmen biz Antalya’nın menfaati gereği projelerimizden vazgeçmeyeceğiz” dedi. 
ENGELLİLERİ ENGELLEMEYİN
“Benim için engelli projesi denildiğinde akan sular duruyor ve adeta gönül tellerim titriyor” diyen Türel, şunları aktardı: “Bugün Engelsiz Plajımızın resmi açılışını yapıyoruz. Aslında plajımız Ramazan Bayramı’ndan önce hizmete girmişti. Bayramdan sonra baktık ki bizim burada yaptığımız denizin içine kadar giren engelli asansörü,  birileri tarafından darp edilmiş, parçalanmış. Bizim engelli kardeşlerimizden ne istersiniz? Belki bizim hizmetlerimizi çekemiyor olabilirsiniz, belki bizim hizmetlerimizi engellemek isteyebilirsiniz ama engellileri engellemeyin. Yazıktır, günahtır. Çok hızlı bir şekilde bu canilerin vermiş olduğu zararı derhal gidermek suretiyle çok kısa süre içinde tekrar hizmete sunduk. Şimdi bu bölgeyi kameralarla gece gündüz denetliyoruz. Bir daha böyle bir şey yapan olursa hesabını da en iyi şekilde soracağız.”
İFTİRALARA MARUZ KALDIM
Engelsiz Plaj projesinin eşi Ebru Türel’in önerisi ve engellilerin fikirleri ile ortaya çıktığını kaydeden Başkan Menderes Türel, şöyle devam etti: “Ebru Hanım’ın engelli derneklerimizle yaptığı bir toplantıda derneklerimizden böyle bir talep gelince projeyi hızlı bir şekilde ele aldık. Bayram öncesinde hizmete sunmuş olduk. Biz burayı yapıyorken engelli kardeşlerimizin iskeleden asansör marifetiyle denize girmesini sağlayacağımızda birileri bu iskele nasıl yapılıyor,  bu iskele devletin kasası ile yapılıp acaba ticari kuruluşlara peşkeş mi çekiliyor diye yayınlar yapmaya başladılar. Alışık olduğum iftiralara yine maruz kaldım.  Benim engelli kardeşlerime milletimin,  devletimin kasasından yapmış olduğum iskeleden ne istersiniz? Bir de akıl veriyorlar. Diyorlar ki engelli plajı iskeleyle olmazmış da iki tane hortum çekecekmişiz, engelliler onlar arasından sürüne sürüne denize gireceklermiş. Bunu yazan kendisinin engelli olduğunu söylüyor. Gelsin burada engelli plajı nasıl örnek bir şekilde yapılırmış, engelli kardeşimiz burada nasıl güzel bir şekilde istifade ederlermiş örneğini en güzel şekilde görsün.”
Engellilere “yeryüzündeki meleklerim” diye seslenen Türel, “Önemli olan zihinlerdeki engeli kaldırmaktır. Biz bunu yapmaya çalışıyoruz. Zihinlerdeki engeller hala bize böyle güzellikleri yaptırmamak istiyor. Onlar ne söylerlerse söylesinler ben engelli kardeşlerim için Antalya’da ne hizmet yapılması gerekiyorsa en iyisini yapmaya çalışacağım. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu. 
HALKIN HASSASİYETİ ÖNEMLİ
Engelli sorunlarının bütün halkın katılımıyla çözümlenebilecek bir husus olduğunun altını çizen Başkan Türel, şunları ifade etti: “Engelsiz şehir hedefimizle engelli vatandaşlarımızın yaşadığı evleri engelsiz hale getirecek yatırımları yapıyoruz. Kiracı da olsa yapıyoruz, mülk sahibi olmasına gerek yok. Evinin rampası yok, lavabosu yüksekte ama orada yaşayan bir engelli kardeşim var. Ben o evi engelsiz hale getirmekle mükellefim. İşte şimdi onları yapıyoruz. Bizim gayretimiz bir yere kadar. Kaldırımın üzerine aracını park eden vatandaşımız, yaya geçidi üzerine park eden vatandaşımız bunu yapıyorsa engelli kardeşlerimizi engellediğinin farkında olmalıdır. Bütün halkımızla binalarda, iş yerlerinde birçok konuda daha fazla hassasiyetle bu konudaki farkındalığa ihtiyacımız bulunuyor. O yüzden biz bu gibi hizmetleri önce Allah’a daha sonra siz engelli kardeşlerimize emanet ediyoruz ve tabi ki Antalyalılara emanet ediyoruz.”
SABAH 07.00’DEN AKŞAM 22.00’YE HİZMET
Engelsiz Plajı’nda sabah 07.00’den akşam 23.00’e kadar vardiyalı olarak güvenlik ve cankurtaran görevli olduğunu belirten Türel, “Baktık ki akşam saatlerinde burası gündüzden kalabalık. Mesai bitti, harç bitti yapı paydos diyemeyiz. Şimdi iki mesaiye çıkardık. Akşam 10’da da gelseniz, sabah 7’de de gelseniz burada arkadaşlarımız emrinizdedir. Hepinize hayırlı, uğurlu olsun. Allah çok daha güzel projeleri nasip etsin” diye konuştu.
ENGELLİLER ÇOK MUTLU
Engelsiz Plaj, engelli vatandaşları ve engelli derneklerinde de sevinçle karşılandı. Artık denize uzaktan bakmayacaklarını ifade eden engelliler, hasretin son bulduğunu söyledi. Türkiye Sakatlar Derneği Antalya Şube Başkanı Mehmet Karavural, “Deniz hasretimiz son buldu.  Antalya sahillerine yakışan bu prestijli plajın gerçekleşmesini sağlayan Sayın Menderes Türel başkanımıza, saygı değer eşi Ebru Hanıma,  sahada bize istek ve taleplerimiz doğrultusunda düzenlemeler yapan belediye ekiplerine teşekkür ederim. Konuşacak çok şey var. Ama yapılan iş konuşacak bir şey olmadığını gösteriyor” dedi.
Engel Tanımayanlar Spor Kulübü Derneği Başkanı Özkan Gönenç, “Engelsiz Plaj kısa zaman içinde gündeme geldi ve projelendirildi. Değerli başkanımızın doğru yatırımlara zamanında ve yerinde destek vermesiyle bugün bu onurlu güne erişmiş olduk. Ben kendi adıma mutluyum. Dernek üyelerim ve tüm Antalyalı engelliler adına mutluyum. Çünkü Antalya bir ilki daha yaşıyor. Bize bu ilki yaşatan değerli başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.
Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Rahim Ezgi, “Bugün burada devrim niteliğinde atılan ilk adımı kutluyoruz. Eşit, erişilebilir hayatı mümkün kılan, yaşamı ortak paylaşmayı amaçlayan Engelsiz Plaj en önemli çalışmalardan birisi olarak bizlerin hizmetine sunuldu. Ne kadar teşekkür etsek az” ifadesini kullandı. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Engelliler, artık, denize, uzaktan, bakmayacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
DOĞRUYOL PARTİSİ YENİ LOGOSU İLE MEYDANLARA İNMEYE HAZIRLANIYOR..
AKP iktidarının yoğun baskıları sonucu YSK eliyle yapılan bir darbeyle, 31 Mart seçimlerinin yenilenmesi kararı çıkmıştı.
Bundan tam yüz yıl önce başlamıştı sarı saçlı mavi gözlü adamın hayali ,
KURTULUŞUMUZUN 100. YILI KUTLU OLSUN. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !
MİLLETİMİZİN 14 MAYIS DEMOKRASİ BAYRAMINI VE ÇİFTÇİ KUTLUYORUZ.
AF TEKLİFİ ADALET KOMİSYONU'NA GÖNDERİLDİ.
Doğruyol partisi Antalya il Başkanlığı 23 nisan Egemenlik ve çocuk bayramında
Antalya elazığlılar Derneği yeni Başkanını seçti.
Türkiyenin önde gelen ilaç sektörü firması TK İlaç
Antalya’da çoban ateşi...
Semih ESEN ,KARA BULUT ve ÇAKMAKLAR ailesi ile kahvaltıda bir araya geldi.
Kırcamili komşularımızın tapularını bir an önce vermeye davet ediyoruz.
HALK BANKASINDAN UCUZ DOLAR ALIMINA AÇIKLAMA..
Ümit UYSALA Rusya dan Sertifika Turizm Geliştirme Komitesi(World Lıst Tourıst Attractıon)
Bayram Tatili 9 gün ..
maliye ve hazine bakanlığı son gün 27 ağustos..
BU KAZA DEĞİL !!! 10 ÖLÜ 73 YARALI
Adaletin siyasallaştığı bir ortamda haksız yere yapılan bu gözaltıları
Memur ve emeklinin Temmuz 2018 zam oranı belli oldu.
PATATES SOĞAN 5 LİRA BÖYLE GİDERSE YAKINDA AÇ KALACAĞIZ...
İYİ PARTİ KURULDU TÜRKİYE'DE TAŞLAR YERİNDEN OYNADI.
CHP ANTALYA 3.SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI RAFET ZEYBEK
Özgür KARAGÖZ,ün iftar yemegine katılım büyük oldu.
Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a Man Adaları Belgeleriyle İlgili Tazminat Ödeyecek
DOLAR UÇUŞA GEÇTİ...
YENİ BAŞKAN YENİ YÖNETİMİ İLE İLK TOPLANTISINI YAPTI.
ANTALYA YENİ YAPI DENETİMLER BİRLİĞİ BAŞKANINI SEÇTİ.
Milli eğitim Bakanlığı ve tarım bakanlığı göstermelik...
ÇİĞ KÖFTEYİ DAHA ÇOK KADINLAR TERCİH EDİYOR
KONYAALTI SAHİLİ İHALEYE ÇIKIYOR.
TAKSİTLİ EV ALIMLARINA DİKKAT
Kara Kuvvetleri Kom. Uzman Erbaş Alım İlanı 2018
Kimler Başvurabilir, Başvuru Koşulları Nelerdir?
Ak Parti Antalya İl Başkan Adayı Av. İbrahim Ethem Taş oldu.
DOĞRU YOL PARTİSİ İzmir de Aygül HORASAN,a Emanet
Meslaktaşımız ve büyüğümüz Haluk ÜNCEL abimizi kaybettik.
Her bir aileye 300 tane damızlık koyun vereceğiz.
DİKKAT BU FİRMALAR SAHTE ZEYTİNYAĞI SATIYOR..
VALİLİK SORUŞTURMA İZNİ VERMEDİ İDDİASI...
Vatandaşa uyarı !!!
Manavgat'ta evinin önündeki kaldırım sökülen vatandaş, koyduğu tabela ile işin muhatabını arıyor.
TERÖR ÖRGÜTLERİ YARDIM FONLARINA SIZMIŞ OLABİLİR
Türkiye'de ilk: Bitcoin gasp operasyonu!
Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Başkanlığı'na Menderes Türel seçildi.
Makro, konkordato talebinde bulundu
Menderes Türel: İstifa etmem için Erdoğan'ın iması bile yeter
Saatler son dakika ileri mi geri mi alındı? Türkiye şu an saat kaç? Telefon saat ayarı
Aşık Veysel'in 123.yaş gününde, Google'dan sürpriz tema!
son dakika Melih Gökçek istifa tarihini verdi
Son dakika... Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe istifa etti
Aytun Çıray twitter son dakika istifa açıklaması!
YGS LYS yerine gelen YKS 2017 ne zaman?
Osman Kavala kimdir nereli neden sorgulanıyor
Sümerlerden çalmadı valla da billa da uzaylılardan elde ettik.
Çakarlı araçların geçiş üstünlükleri iptal edildi.
Tek isteği anne olmaktı
Dolar euro satış kuru kaç TL? 16 Ekim Kapalıçarşı Altın fiyatları çeyrek ne kadar?
Taşeron işçi son dakika haberleri
Asgari Ücrete vergi düşüşü mü geliyor?
Ankara'da bir otelde vedalaştı. Masalarda veda konuşmaları yapıldığı bildirildi.
Motorlu Taşıt Vergi zammı 2018 belli oldu!
Savcıyı Vuran Polis Memuru ve Eşi Tutuklandı!
Antalya'da Cumhuriyet Savcısına silahlı saldırı.
Bu iş yerleri eleman arıyor! Tam 142 bin kişi İŞ KUR'da!
Melih Gökçek son dakika haberleri! Melih Gökçek istifa edecek mi?
Atama ve Nakil Yönetmeliğinde Değişiklik
İŞTE OPERASYON YAPILAN İL VE İLÇE BELEDİYELER.
Mahalle muhtarı, arkadaşını tabancayla öldürdü
Tütüncü kreşte aşure dağıttı
Kepezliler yaz-kış yüzebilecek
Kepez’le Serik karşılaşıyor
Özel çocuklara forma
Muratpaşa’dan kantin denetimi
Yaşlı Evlerinde yeni dönem başladı
Ebru Türel Gençlik Meclisi’ne konuk oldu
Yalçı yolu önce genişletildi sonra asfaltlandı
Ebru Türel’den Mavi Ev’e ziyaret
Akp’de Kongreler Ertelendi
Miniklerden sevimli dostlara ziyaret
Başkan Türel’den personeline aşure ikramı
Türel: “30 bin kişilik Antalya Cami inşaatı başladı”
Çıralı yolunda konforlu ulaşım
Başkan Böcek, Muharrem ayında lokma dağıttı
Başkan Böcek’ten minik öğrencilere ziyaret
Başkan Böcek; ‘Rehabilitasyon merkezimiz örnek gösteriliyor’
AKBEM kurslarına yoğun ilgi
Side Antik Tiyatrosu’nda müzik dinletisi
Büyükşehir Belediyesi Alanya’ya 30 dönümlük park yapacak
ABD'de konsere silahlı saldırı!
3’üncü etap raylı sisteme Başbakan onayı
Hız ve aksiyon yarışı nefes kesti
Frida Kahlo’nun fotoğrafları ziyarete açıldı
ATSO Başkanı Çetin: "Orta gelir grubuna ek vergilerle daha fazla yüklenilmemeli."
50'ye yakın muhtar icraya verildi
Başbakan Yıldırım TEOG'un yerine getirilecek sistemi açıkladı
Kadınlar Plajı doldu taştı
ANTALYA FİLM FORUM’UN FİNALİSTLERİ BELLİ OLDU
Kadın Çiftçiler Döşemealtı etabı yapıldı
Vatandaş Irak referandumu için ne diyor
Türel bisikletçilerle pedal çevirdi
Eski AKP’li, cumhurbaşkanlığına adaylığını açıkladı
CHP’nin İstanbul adayı belli oldu!
Referandum Zaferini İlan Eden Barzani'den Türkiye'ye Özel Teşekkür
Erdoğan'dan Kuzey Irak'a: Senin bağımsızlığını kim kabul edecek?
Meksika Sineması Antalya’da
Bağdat yönetiminden referandum kararı
Türel: ‘Turistler Ulu Cami’yi görmek için sıraya girecek’
Serik Kongre ve Kültür Merkezi Projesi hazır
KARARNAME İLE SEÇİM ERTELENDİ.
Erdoğan - Trump görüşmesi: "Ülkelerimiz hiç olmadığı kadar yakın"
İlaçlama personeline eğlenceli eğitim
Büyükşehir’den Antalya tarihine büyük katkı
Esnaftan Türel’e teşekkür plaketi
Engelli Mola Evleri hayata geçiyor
Sedir Mahallesi Spor Kompleksi temeli 22 Eylül’de atılıyor
Kadın Çiftçiler Manavgat etabı yapıldı
Spora Duş etkisi yapan iş adamı Cem BAŞARAN
ULUSLARARASI BARIŞ FEDERASYONU GENEL SEKRETERİ
Gloria Hotels &Resorts Otele yıldız yağıyor.
NİCE BAYRAMLARDA BULUŞMAK ÜZERE İYİ BAYRAMLAR
BÜYÜK ZAFERİN 95.YILI KUTLU OLSUN
Taşeron işçi haberlerinde en son durum nedir?
Kaptan hatası ARAMA 1’de büyük hasar açtı
Mavi Ev’e büyük ödül
Başkan Türel 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı
Antalya Film Festivali’nin ikinci tanıtım toplantısı İstanbul’da yapıldı
Antalya Film Festivali’nde tek yarışma düzenlenecek
Kızıltoprak Sağlık Merkezi’nde sona doğru
Korkuteli’de grup yolları asfaltlandı
Manavgat Ulukapı’ya kaymak gibi yol
Kaleiçi’nde büyük değişim
Mahmutseydi’de sıcak asfalt sevinci
Antalya demokrasi ve milli birlik için tek vücut oldu
Antalya’da on binler demokrasi nöbetinde buluştu
15 Temmuz şehitlerinin ismi hatıra ormanıyla yaşatılıyor
Tünektepe Projesi’ne Meclis’ten onay
Varna Belediye Başkanı’ndan Başkan Türel’e ziyaret
15 Temmuz ihanetini unutmayacağız..
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI
Temmuz ayı devam meclisi toplantısı internet sitemizden ve akıllı telefonlardan 14:30 'da canlı yayında
Başkan Türel Mehmet’e verdiği sözü tuttu
Aslan ve Papağan balıkları Deniz Biyolojisi Müzesi’nde
Başkan Türel muhtarları dinledi
Büyükşehir Belediyesi ilçelere modern mezbahalar yapıyor
Korkuteli’nde susuz mahalle kalmıyor
Büyükşehir Belediyesi ilçelere modern mezbahalar yapıyor
Turizme can suyu
Büyükşehir’den engellilere ücretsiz yaz okulu
Hacıveliler yolu sıcak asfaltla buluşuyor
Gümüşkavak yolu asfaltlanıyor
15 Temmuz etkinlikleri İHA fotoğraf sergisi ile başladı
Temmuz ayı meclisi toplantısı internet sitemizden ve akıllı telefonlardan 14:00 'da canlı yayında
ULUSLARARASI BARIŞ VE DOSTLUK FEDERASYONU GENEL BAŞKANI Av.Mehmet ALİ CANLI
ULUSLARARASI BARIŞ VE DOSTLUK FEDERASYONU
15 Temmuz gecesi Türk gençliği çok büyük bir direniş gösterdi.
Başkan Türel: “Şırnak’ta bulunmamız önemli bir işaret fişeğidir”
Ortaköy ve Karacaören asfalta kavuşuyor
Korkuteli’nde 2 bin dönüm arazi su ile buluşuyor
DYP Genel Başkanı Adalet Yürüyüşüne Katıldı...
Güçlüköy’e ‘Köy Konağı’
ASAT’ın yağmur suyu seferberliği sürüyor
Hobi Bahçeleri’nde sona doğru
Gedevet Yayla yoluna sıcak asfalt
Büyükşehir’den okullara spor malzemesi yardımı
Cevdet Dönmez Adalet Yürüyüşünde...
Alanya 26 Saattir Alevlere Teslim
Büyükşehir’den minik Eylül’e destek
Büyükşehirden engelsiz hizmet
ASAT Gazipaşa’ya iyi geldi
Finike’de sinekle mücadele sürüyor
Feyzioğlu, Akşener'in partisinde yer alacak mı??
TSK Türkiye son dakika Afrin operasyonu..
Başkan Türel Finike Festivali’nde
Serik ve Gazipaşa’da asfalt çalışması
Spor ve sanat etkinlikleri ‘Engelli Yaz Okulu’nda
Memur maaşları Temmuz 2017 kaç TL en düşük memur maaşı ne kadar zam oranları
2. ULUSLARARASI YOGA KOREOGRAFİ ŞAMPİYONASI ANTALYA DA YAPILDI...
Hüseyin dede çadırda yaşamaktan kurtuldu
Düden Katlı Kavşak çalışmaları hızla ilerliyor
Berkay’dan muhteşem konser
AK Parti Milletvekilline suikast hazırlığında olan 4 PKK'lı terörist yakalandı..
Yaz Spor Okulları” 31 branşta açılıyor.
Rusya: ABD, kimyasal saldırı mesajları kullanarak Suriye'ye askeri saldırı için zemin hazırlıyor
DENİZ KARATAŞ,IN BAYRAM MESAJI
Büyükşehir Belediyesi 3 akaryakıt istasyonunu satıyor...
MENDERES TÜREL ,İN BAYRAM MESAJI
Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun
ZULÜME BASKIYA ARTIK YETER !
Büyükşehir’den şeker gibi bayram
Tünektepe yeni sezona hazır
Finike’ye 172 milyonluk yatırım
Korkuteli alt yapısına 3 yılda 75 milyonluk yatırım
Oba Tosmur Sahil Yolu ilgi odağı oldu
Ramazan etkinliklerinde aşıklar atıştı
Bu Akşam Kadir Gecesi
Beykonak Sahil Projesi Kumluca’ya çok yakışacak
Türel: “Hizmet açığını kapattık vizyon projelere başladık”
Türel Gönül Aldı
Ramazan Şenliklerinde Karadeniz Fırtınası
AB Destekli Gönüllü İtfaiyeler Yetişecek
30 Bin Yabancı Aboneye Ulaştık..
Son dakika: Ankara'da iş merkezinde patlama
Katar krizinin merkezinde rekabet yatıyor
Kaçaklar Gaybubet evlerinde saklanıyor
Alanya’ya 600 milyonluk yatırım
AKBEM yaz dönemi kayıtları başladı
Tarihi eserler gün yüzüne çıkacak
Eğitim gerçekten sadece eğitimcilerin işi midir?”
Kanada Büyükelçisi Cooter’dan Başkan Vekili Afşar’a ziyaret
Miami ile kardeş olduk
Antalya'lılar Dikkat
Büyükşehir’den Modern Sergi Alanı
Hukukçu ve Siyasetçi SN Cengizhan Gököz Stüdyomuzu Ziyaret Etti
Ulusal Gazeteler