Haber Detayı
10 Mart 2017 - Cuma 10:47 Bu haber 743 kez okundu
 
Büyükşehir’den Türkiye’de Bir İlk Daha
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de bir ilke daha imza atarak, yatırımların finansmanında kullanmak üzere 300 milyon liralık belediye tahvili çıkartacak.
Gündem Haberi


İlklerin belediyesi Antalya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de yine bir ilke imza atıyor. Büyükşehir Belediyesi, yatırımların finansmanında kullanmak üzere 300 milyon liralık tahvil ihraç edecek. Başkan Menderes Türel’in başkanlığında gerçekleşen Büyükşehir Belediyesi Mart ayı devam toplantısında, belediyenin tahvil ihraç edebilmesine yetki veren 2’nci madde oy çokluğu ile kabul edildi. Gündem maddesinden önce meclis üyelerini bilgilendiren Başkan Türel, “Türkiye’de örnek bir uygulama olacak. Bu yurt dışındaki yerel yönetimlerin çok sıkça kullandığı bir sistem. Dünyada 2017’nin Ocak ve Şubat ayında belediyeler 11.2 milyar dolar tahvil ihracı yapmış. Bu çok önemli bir rakam. Türkiye’de bu henüz gündemde değil. İnşallah ilk defa bizlerin vesilesiyle gündeme gelecek” dedi.

“TEMİNAT GÖSTERİLMEYECEK”

Türel, nitelikli ve kurumsal yatırımcılara arz edilecek tahvil ihracıyla ilgili şu bilgileri verdi: “Tahvil, satın alana 3-6 ay veya yıllık olarak faiz getirisi ve vade sonunda da tahvilin üzerinde yazılı tutar kadar ana para geri ödemesini içeren bir borçlanmadır. Faiz getirisi, satın alınan tahvil üzerinden kuponlar biçiminde gösteriliyor. Büyükşehir Belediyemizce ihraç edilecek tahvilin 3 veya 6 ayda bir kupon ödemeli olması öngörülmektedir. Ana para da 2 veya 3 yıl sonunda ödenmiş olacaktır. Tahvili satın alanlara bir taşınmaz veya bir gelir teminat olarak gösterilmeyecektir. Çünkü herhangi bir bankadan kredi talebi yapıldığında bankalarımız biliyorsunuz teminat esasına dayalı çalışıyor teminat almadan kredi vermiyorlar. Bu arada bir teminat gösterilmeyecek.”

“İTİBARIMIZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Tahvil ihracının Büyükşehir Belediyesi’nin finansal itibarı ile gerçekleşeceğini vurgulayan Başkan Menderes Türel, şunları söyledi: “Şükürler olsun bu konuda oldukça iyi durumdayız. Bildiğiniz gibi Uluslararası Derecelendirme Kuruluşu Fitch’ten daha önce bir değerlendirme raporu istemiştik ve bunu daha önce kamuoyuyla paylaşmıştık. Antalya Büyükşehir Belediyesi finansal durumunun fevkalade uygun olduğu hususunda bir rapordu. Raporda belediyenin finansal yapısının çok kısa sürede çok iyi bir duruma gelmesi dikkate değer bir şekilde sunulmuştu. O yüzden bu noktada Büyükşehir Belediyesi’nin bu tahvil ihracını yapabilir hale gelmesi itibar açısından, ekonomik durumun itibarı açısından bizim için çok önemli.”

150 MİLYONLUK TAHVİL İHRAÇ EDİLECEK

Tahvil tutarının 300 milyon lira olarak hesaplandığını kaydeden Başkan Menderes Türel, “Tahvil, 3 yıla kadar vadeli olacak ve kurumsal yatırımcıya arz edilecektir. İhtiyaca göre vade sonunda günün koşullarına uygun vade ve faiz oranları ile de temdit edinebilir. Bugün 300 milyon liralık bir tahvil ihracı için meclisimizden yetki istiyoruz ama bunun tamamını hemen kullanmayacağız. İlk etapta 150 milyon liralık tahvil ihracı gerçekleştireceğiz. Kalan 150 milyonluk limiti oluşan talebe göre değerlendireceğiz” diye konuştu.

GEREKLİ İZİNLER ALINACAK

Tahvil ihracıyla ilgili sürecin safha safha ve bir dizi izine tabi olarak gerçekleşeceğini anlatan Başkan Menderes Türel, şunları aktardı: “Bugün meclisimiz uygun gördüğü takdirde, öncelikle yüzde 10‘luk borç limitini aştığından İçişleri Bakanlığı’ndan izin almamız gerekiyor. Ardından Hazine Müsteşarlığı’nın iznine tabii. Hazine Müsteşarlığı ile yapmış olduğumuz görüşmede şu anda Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin tahvil ihracına ekonomik yapısının müsait olduğu ifade edildi. Hazine Müsteşarlığı’nın da izni yetmiyor, işlemlerin Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ile birlikte yürütülmesi gerekiyor ve onun da izni gerekiyor. SPK’nın onayından sonra da Menkul Kıymetler Borsası ile birlikte bu çalışmalar tamamlanacak. Tahvil ihracının mevzuata uygun olarak yürütülmesiyle nitelikli ve kurumsal yatırımcılara satış işlemi var. Bu noktada kamu bankası olması itibarıyla Türkiye Halk Bankası iştiraki Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. vasıtasıyla da bu işlemleri tamamlamayı planlıyoruz.”

“MEVZUATTA SORUN YOK”

Belediyelerin tahvil ihraç etmesine mevzuat açısından bir sorun olmadığının altını çizen Türel, “5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 68. maddesinin 1. Fıkrası C bendi, sadece belediyenin yatırım programında yer alan projelerin finansmanı için tahvil ihracı yapabilir diyor. Yani biz bu tahvil ihracından elde edeceğimiz bütçeyi kanun gereği sadece ve sadece belediyenin yatırım finansmanında yani yapacağımız yatırımların finanslarında kullanabiliyoruz” dedi.

“BORÇLANMA LİMİTİ AŞILMIYOR”

Borçlanma limitlerinin gerçekleşen bütçenin 1.5 katını aşamayacağını hatırlatan Başkan Türel, şöyle devam etti: “2015 senesinin kesin hesabı şuanda önümüzde net bir şekilde durduğu için orada 1 milyar 25 milyon lira kesinleşmiş bütçe gelirimiz var. 1.5 katını hesapladığımızda 1 milyar 620 milyon Türk lirası borçlanma imkanımız var. Hali hazırda hafif raylı sistem projeleri için 427 milyon lira borcumuz var ancak bu borç Yüksek Planlama Kurulu vasıtasıyla yapıldığı için belediyenin borç hesabının içerisine dahil edilmiyor. Bunu bir kenara koyuyoruz. Onun dışındaki bilanço borcumuz da 701 milyon lira. Büyükşehir Belediyemizin buradan baktığımızda borçlanabileceği rakam bugün itibariyle 919 milyon Türk lirasıdır. Biz bunun 300 milyonunu tahvil ihracı ile kullanmayı planlıyoruz. Dediğim gibi ilk etapta 150 milyon olacak. Eğer tamamını kullanırsak, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin tahvil ihracından sonra 619 milyon liralık kanuni limitlerde borçlanabilir bir rakamı kalıyor.”

“TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAĞIZ”

Tahvil ihracı üzerinde 2 yıldır çalıştıklarını belirten Başkan Türel, şöyle konuştu: “Bu konu ile ilgili Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcımız ve Maliye Bakanımız olmak üzere SPK, Hazine Müsteşarlığı, Borsa Başkanı ve İller Bankası Genel Müdürü ile bizzat şahsımın da dahil olduğu toplantılar yaptık. Bu konuda bize çok büyük bir destek olduğu gibi büyük de bir teşvik var. Bu bizim Türkiye’de çok arzuladığımız bir şey lütfen bunu uygulayın diyorlar.  Bu Türkiye'ye çok güzel bir örnek olacak. Biz Türkiye'de bunun yerleşmesini istiyoruz. Antalya Büyükşehir Belediyesi bu cesareti gösteriyor. Eminiz belediye de bu yola başvuracak diyorlar.”

“EKONOMİK AVANTAJ SAĞLAYACAK”

Tahvil ihracı ile borçlanma konusunda ekonomik avantajlar sağlayacaklarını söyleyen Türel, “Birincisi ortalama kredi oranlarından, kredi faiz oranlarından, banka kredi faiz oranlarından daha düşük bir borçlanma imkanımız olmasını amaçlıyoruz. İkincisi de teminat göstermeden bu borçlandırmayı yapabiliyor olmamız. Bu iki husus tabi bizim için kurumsal olarak da çok ciddi bir avantaj sağlıyor” ifadesini kullandı.

“İLKLERİN BELEDİYESİYİZ”

Türkiye'de birçok ilki gerçekleştirdiklerini vurgulayan Başkan Türel, sözlerini şöyle sürdürdü: “İlk görevimde hem de yerli yazılım olan bir SCADA sistemi ile su şebekelerinin bilgisayarlı yönetimini gerçekleştirdik. İlk yaptık ve sonra bütün belediyeler bunun aynısını uyguladı. Bu dönemde Muhtar Bilgi İletişim Merkezini (MUBİM) ilk yapmak bize nasip oldu. Şimdi Cumhurbaşkanımızın bütün belediyelere zorunlu hale getirdiği bir uygulamaya dönüştü. Şimdi yeni bir uygulamamız daha var. Bu da bizim Türkiye'de ilk olarak ilk dönemimde projelendirdiğimiz bir husus. Bunu da Sayın Orman ve Su İşleri Bakanımızın Pazar günü ziyaretinde izinlerini tamamladık. Şimdi Türkiye'de içme suyundan elektrik üreten bir belediye olacağız. Tahvil ihracı da ilk kez cesaretle ortaya çıktığımız bir projeydi. Bu gibi doğru olduğuna inandığımız konularda nihai aşamaya gelinceye kadar çok ciddi araştırmalar, ön araştırmalar, fizibiliteler yapıyoruz. Ve doğru olduğuna inanıyorsak da yüzde yüz cesaret ve kararlılık göstermek suretiyle azimle üstüne gidiyoruz. İnşallah bugün meclisimiz uygun görürse bu ciddi bir şekilde Türkiye'ye örnek olacaktır.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Büyükşehir’den, Türkiye’de, Bir, İlk, Daha,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
Durali Kolpak Hakkında FETÖ İddaası
Alanya Toptancı Hal İnşaatı Hızla Yükseliyor
Türkiye’nin En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi Antalya’ya İyi Geldi
Mahmutlar Hizmet Binası Tamamlandı
‘Engelli Mola Evleri’ İçin Protokol İmzalandı
Finike Günçalı (Ernez) Ve Kaş Doğantaş Grup Yolları Yapılıyor
Döşemealtı Akkoç Mahallesi Yolu Genişliyor
Beyrebucak Camisi’ne Büyükşehir Eli Değdi
Otogar Alanı 5 Haziran’da İhale İle Satışa Çıkarılıyor
Bizimköy Terfi Merkezi Tamamlandı
Güçlüköy ve Bademli’ye kanalizasyon geliyor
Hayır Kampanyası Yapan Avrupa’ya Tepki
Başkan Türel’den Partilere Ziyaret
Asfaltsız Mahalle Kalmıyor
Afet Yönetiminde Japonya İle İşbirliği
“Alanya Trafiği Rahatlayacak”
Manavgat Malzeme Deposu Tamamlandı
Ak Köprü 17 Mart’ta Açılıyor
Susuz Mahalle Kalmıyor
Serik Yolları Sıcak Asfaltla Buluşuyor
Bu Yaz Rahat Edeceğiz
Ovacık Yaylasında Asfalt Hazırlığı
Antalya’nın Fethinin 810. Yıldönümü Programı
Antalya Hipodromuna Kavuşuyor
Makine İkmal Binası İnşaatı Tamamlandı
Yağmur Suyu Çalışmalarında Sona Gelindi
Serik Yolları Modernleşiyor
Yıllanmış Sorun Çözüldü
Adrasan’a Kesintisiz İçme Suyu
Verilen Sözler Tutuluyor
Kemer-Beycik Yolu Yenileniyor
Yazın Sular Kesilmeyecek
İlçelere Hızlı Hizmet İçin Dev Depolar
50 Yıllık İçme Suyu Hatları Yenileniyor
Akdeniz TV ve Ali Buldu Bilmecesi
Büyükşehir Belediyesi 21 Arsasını Satıyor
‘Gençlik Meclisi’ Kuruldu
“Dönüşüm Sorunsuz Tamamlandı”
“Antalyalıların Ayağı Yerden Kesilecek”
Şarampol’de Çalışmalar Son Sürat
AB Destekli Gönüllü İtfaiyecilik Projesi Başlıyor
Manavgat Alt Yapısına 192 Milyon Harcandı
Demre’nin Çehresi Değişecek
Muğla, Antalya’ya İyi Gelecek!
Döşemealtı, Antalya'nın Yıldızı Olacak!
“Cumhurbaşkanlığı Sistemi” Antalya’da Konuşuldu
Manavgat’ın Kalbi Türkbeleni’nde Atacak
İhtiyaç Olduğun Gençliğe Hitabe
Korkuteli’nde Asfalt Hazırlığı
“Projelerimiz Esnafı Canlandıracak”
Emine Nine Rahat Edecek
Cumhuriyet Meydanı Adına Yakışır Hale Geliyor
Yaylada Mahsur Kalan Çifti Ekipler Kurtardı
Büyükşehir'den Toplu Ulaşım Dönüşümü İçin Son Çağrı
Vali Karaloğlu’ndan Hayırlı Olsun Ziyareti
Düden Katlı Kavşak’ta Hummalı Çalışma
Alanya Bahara Hazırlanıyor
Alt Yapıya 52 Milyonluk Yatırım
Başkan Türel AGC Üyelerini Ağırladı
Büyükşehir’den Kar Seferberliği
Hava Kirliliğine Sıkı Denetim
Büyükşehir Kendi Mobilyasını Üretiyor
Finike’de Alt Yapı Seferberliği
Siirtlilerden Başkan Türel’e Ziyaret
Alanya Ulaşımına 56 Milyonluk Dev Yatırım
Müze Konseptli İlk Cadde İhaleye Çıkıyor
ASAT’tan 49 Milyonluk Yatırım
Büyükşehir’den 5 Yıldızlı Sosyal Tesis
Büyükşehir’den Sağlıksız Midye Yapanlara Operasyon
Akseki’de Karla Yoğun Mücadele
Antalya Büyükşehir Belediyesinden Şırnak’a Yardım Eli
Sporun Antalya’daki Merkezi ASFİM
Kaş’ta ASAT Farkı
Başkan Türel'den Yeni Yıl Mesajı
Büyükşehir’den Toplu Ulaşıma 50 Yeni Otobüs
Hafise Nine’nin Artık Sıcak Bir Yuvası Var
ASMEK 2’nci Dönem Kayıtları Başlıyor
Konyaaltı Projesi 19 Ocak’ta Yeniden İhaleye Çıkıyor
Ukrayna Büyükelçisi’nden Başkan Türel’e Ziyaret
Altın Nota Beste Yarışması Ödülleri Belli Oldu
Büyükşehir Belediyesi Denetimli Serbestlik Protokolü İmzaladı
‘Demokrasi’nin Zaferi’ Aksu’da Konuşuldu
Büyükşehir Bir Hayali Daha Gerçekleştiriyor
Vatandaş İstedi Büyükşehir Yapıyor
Büyükşehir Belediyesinden Toplu Ulaşım İle İlgili Basın Açıklaması
Antalya Siyasetinde Önemli Transfer
Başkan Türel’den Antalya Hakkında Önemli Açıklamalar
Antarktika’dan Yansımalar
Serik Kız Deresi’nde İkinci Etap Başladı
Türel’den Rus Başkonsolosa Taziye Ziyareti
Karın Kapattığı Yolları Büyükşehir Açıyor
Kaş Cemre’de Asfalt Çalışması
Başkan Türel’den 3 Ayrı Dilde Taziye Mesajı
Macbeth Mutfak’ta Aşt Sahnesi’nde
Muhtarlar Üçüncü Kez Buluşuyor
‘Buzul Kıta Antarktika' Deniz Biyoloji Müzesi’nde
Altınyaka’nın 20 Yıllık Su Sorunu Tarih Oldu
İşitme Engelli Çifte ASMEK Tercüman Oldu
Konyaaltı’nda Eskiyen Kaldırımlar Yenilendi
‘Evde Bakım Hizmetleri’ İle Ulaşılamayan Hasta Kalmıyor
Av. Cengizhan GÖKÖZ ile GÜNDEM
Antalya’da Evsizlere Büyükşehir Sahip Çıktı
Antalyalılar Dikkat Bu Caddeler Trafiğe Kapanıyor
Alanya’da Trafikte Tasarruf: ‘Yeşil Dalga’
Antalya’da Devam Eden FETÖ Soruşturmalarında Son Durum
‘Ak Köprü’ Tamam Sıra Bağlantı Yollarında
Muharrem İnce’den AK Parti’ye Sert Eleştiriler
Yeni Yıl Mesajını Sosyal Medyaya Gönder Büyükşehir, Billboardda Yayınlansın
Kadriye'de Son Teknoloji Terfi Merkezi
İşte Rakamlarla Yazılan Destan
KOBİ’ler İçin Nefes Kredisi Başvuruları Hayata Geçiyor
Engel Tanımayan Sporcular ASAT’ta Ağırlandı
Alanya’ya Dev Yatırımlar Sürecek
Ak Parti Antalya İl Yönetiminden Emniyet Teşkilatına Başsağlığı
Bakan Çavuşoğlu Ve AK Parti Antalya İl Başkanı Sümer, Ispartalı Şehit Polisin Cenaze Törenine Katıldı
Antalya’da Kanser Olan Koordinatöre, Personelinden Örnek Davranış
Alanya’ya Dev Yatırım
Türel, Sözünü Tuttu
Türel, ‘Turizm Konuşulacaksa Doğru Adres Antalya’
Antalya’da Suya Yüzde 10 Zam Yapıldı
Türel: “Başkanlık Sistemiyle Demokrasi Güçlenecek”
FETÖ Soruşturmalarında Antalya’da Son Durum, Valilik Açıklaması
Başkan Türel; “Antalya’yı Hep Birlikte Daha Güzel Daha Yeşil Bir Şehir Yapacağız”
CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara’dan Gündemi Sarsacak Açıklamalar
Antalya’da Kadıahmetoğulları’nın Sahibi FETÖ’den Tutuklandı
Türk Parlamenterler Birliği Antalya Şubesi Kuruluyor
Antalya’da 9 Aralık’ta Elektrik Kesintisi
Gaziler Mahallesi’ne Sıcak Asfalt
Mavi Ev Konuşmaları Başlıyor
Menderes Türel Şırnak’a Atandı
‘İş-Uğraş Atölyeleri’ Engelli Bireyleri Topluma Kazandırıyor
Türel: Umudunu Kaybeden Geleceğini Kaybeder
Başkan Türel’den Kepez’e Yatırım Turu
Başkan Türel’den Alanya’ya Müjde
Türel: “Engelsiz Antalya İçin Çalışıyoruz”
Antalya Valisi Münir Karaloğlu’ndan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı
Kumluca’da 7 Mahalle Birbirine Bağlanıyor
Büyükşehirden Kamuoyuna Açıklama
Başkan Türel KONYSİAD Üyelerine Seslendi
Büyükşehir Belediyesi 3 Arsasını Satıyor
Antalya Büyükşehir’e Birincilik Ödülü
Ak Kadınlardan “Şiddetin Her türlüsüne Karşıyız” Semineri
Gazipaşa Ulaşımında Yeni Dönem
Başkan Türel Projeleri İnceledi
Ali Tüzün’den Menderes Türel’e Veryansın
AK Parti Antalya İl Başkanlığından CHP Antalya Milletvekiline Kınama
Vali Karaloğlu Başkanlığında Antalya OSB Müteşebbis Heyeti Toplantısı
Büyükşehir’den Şeffaf Belediyeciliğe En Güzel Örnek
Portekiz Büyükelçisi’nden Başkan Türel’e Ziyaret
ASAT Antalya’yı Kanalizasyon Ağı İle Ördü
Gönülleri Fethet Derneği’nden Karaçay’a Teşekkür
Antalya’ya Bu Akşamdan İtibaren Kuvvetli Yağış Uyarısı
Tonguç Caddesi’nde Mutlu Sona Doğru
Akçatı’ya Emisyonlu Asfalt
Alanya, Manavgat Ve Serik’te İlan Reklam Vergileri Yüzde 10 Düşürüldü
Büyükşehir’den “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” Paneli
Büyükşehir Belediyesi Esnaf Çalıştayı Düzenledi
Antalya İçin Yeni Bir Tanıtım Atağı
Başkan Türel Öğretmenlerle Buluştu
Türel Alanya Toptancı Hal Tartışmalarına Son Noktayı Koydu: İSTEYEN GELSİN İSTEMEYEN GELMESİN"
Borç Yapılandırmasında Son Gün
Kumluca’ya Yeni Oyun Parkı Ve Spor Alanı
Antalya Cumhuriyet Meydanı Güzelleşecek
Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya’dan Öğretmenler Günü Mesajı
Ak Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal’dan Öğretmenler Günü Mesajı
Başkan Türel’den Öğretmenler Günü Mesajı
ATSO Başkanının Konyaaltı Sahil Projesi Önerisine Türel’den Yanıt
Alanya Hal Projesi Büyüyecek
Antalya’da Yeni Bir Elektrik Kesintisi Uyarısı
Antalya Valiliğinden Öğretmenler Günü Mesajı
ASAT güreşçisinin büyük başarısı
Kaldırımda Ölüme Davet
Büyükşehir’in 2017 Bütçesi Belli Oldu
Demokrasi Mücadelesi İbradı’da Konuşuldu
Başkan Türel Konyaaltı Sahiline Yönelik Eleştirilere Yanıt Verdi
CHP’li Meclis Üyesi Songül Başkaya; Tecavüz Bir Suçtur! Cezasız Kalamaz!
Döşemealtı Yağca’da Sıcak Asfalt Çalışması
Yücel Tuzcuoğlu’nun Ümit Uysal Ve Mustafa Gül Hakkında ki Çarpıcı Açıklamaları
Konyaaltı Sahil İhalesi İptal Oldu
Başkan Türel: “Her Türlü Fikir Ve Öneriye Açığız”
Büyükşehir Belediyesinden Ulaşımla İlgili Basın Açıklaması
Büyükşehir Belediyesi Çöpten Elektrik Üretimine Başlıyor
Akseki’ye 28 Kilometrelik Kanalizasyon
Şarampol Caddesi’nde Kentsel Tasarım Çalışmaları Başladı
Konyaaltı Projesi İhaleye Çıkıyor
İşte Yeni Anayasa Ve Başkanlık Sisteminin Tam Metni
Ölüme Terk Edilen Köpeklere Yine Büyükşehir Belediyesi Sahip Çıktı
Antalya’da Şehit Olan Askere Tören Düzenlendi
Expo Çalışanlarından İkramiye İsyanı
Antalya’da Jandarmaya Saldırı: 1 Şehit
Alanya Ve Gündoğmuş Birbirine Bağlanıyor
Büyükşehir Belediyesi Hobi Bahçesi Projesi Çalışmaları Başladı
Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.’ Den Antalya’da Planlı Elektrik Kesintisi Uyarısı
Menderes Türel Başkanlar Birliği Toplantısına Katıldı
Türel: “1 Milyara Yakın Olan Yatırım Bütçesini İki Katına Çıkaracağız”
Türel Ailesini Duygulandıran Açılış
Expo Çalışanları Maaşlarını Alamadıkları İçin Eylem Yaptı
TÜROFED Başkanı Osman Ayık’ın Acı Günü
Antalya Valiliğinden FETÖ Operasyonları İle İlgili Son Durum Açıklaması
Antalya’da PKK’ya Yönelik Operasyonda Gözaltına Alınan 25 Kişi Adliyeye Sevk Edildi
Büyükşehir Belediyesinden Toplu Ulaşımla İlgili Önemli Açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yarın Antalya’ya Geliyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan Atatürk’ü Anma Töreninde Konuştu
Başkan Türel Kadın Ve Demokrasi Vakfı Öğrencileri İle Buluştu
Manavgat Esnaf Temsilcileri TBMM’de
Büyükşehrin Hizmeti Engelleri Kaldırıyor
Kumluca Dereköy Yolu Asfalta Çalışmaları Başladı
Başkan Türel'in 10 Kasım Mesajı
ATAMIZI ÖZLEMLE ANIYORUZ
Songül Başkaya İle Çevre Duyarlılığı
Büyükşehir Yeni Binasına Taşınıyor
Sinekle Mücadele Hız Kesmiyor
Büyükşehir’den Hava Kirliliği Denetimi
Belediye Başkanlarına Yurtdışına Çıkış Yasağı
Yeni Türkiye Buluşmaları Konferanslar Dizisi Sürüyor
Antalya Toptancı Hal’inde Yeni Sezon Dualarla Açıldı
Antalya’da Toplu Ulaşımda Esnafa Ek Süre Verildi
Başkan Türel Muhtarlara Projeleri Anlattı
Büyükköy Mahallesine Sıcak Asfalt
Antalya’ya , Dünya Ve Avrupa Yüzme Şampiyonaları İçin Olimpik Yüzme Havuzu
Büyükşehir Alanya’da Kendi Çiçeğini Kendi Üretiyor
Kavakköy’ün içme suyu sorunu çözülüyor
Büyükşehir Belediyesi 4 İlçede 9 Arsasını Satıyor
“15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Sergisi” Açıldı
Elmalı Kuzuköy-İmircik Yolu Asfalta Hazırlanıyor
Alanya Çiçek Açacak, 200 Bin Çiçek
Antalya’da Su Kesintisi, ASAT Genel Müdürlüğünden Bilgilendirme
Eski Antalya İl Emniyet Müdürü Hakkında Yakalama Kararı Çıktı
Almanya’da Yaşayan Türkler Antalyalı Engellileri Unutmadı
Bakan Eroğlu’ndan Boğaçayı’na Tam Destek
Büyükşehirden Kırcami Açıklaması
Korkuteli Çomaklı Yolu Yenileniyor
ATSO otoparkında LPG’li araç patladı, çok sayıda kişi yaralandı
Türel’den Ak Köprü’ye İnceleme
Alanya’ya 2.5 Yılda 200 Milyon Liralık Yatırım
Antalya Büyükşehir Belediyesinden Midibüslerle İlgili Flaş Açıklama
Eski Başkan Mustafa Gönenç’ten Antalya’daki Minibüs Krizi Hakkında Çarpıcı Açıklamalar
Alanya’ya Otomasyonlu Sulama
Yeni Otogar İnşaatı 2017’de Başlıyor
Menderes Türel’den UKOME kararı hakkında açıklama
2 milyon aday için son hafta
ABD'de bin dolarlık paskalya yumurtası
Çalışma Meclisi 9 yıl aradan sonra toplanıyor
12 bin Müslüman evlerinden oldu
Hükümet gereğini yapar
Yüreklerdeki öfke ve kin ateşini de söndürmeliyiz
Er Sevag'ın ölümünde karar çıktı
Ulusal Gazeteler