Haber Detayı
28 Kasım 2016 - Pazartesi 09:07 Bu haber 833 kez okundu
 
Büyükşehir Belediyesi Esnaf Çalıştayı Düzenledi
Türel: “3 yılda 1.5 milyar liralık yatırım yaptık”
Gündem Haberi


Esnafın sorun, öneri ve taleplerini dinleyen Başkan Türel, 3 yılda 1.5 milyar liralık yatırıma imza attıklarını belirterek “Bütün eserlerimizin gerçek mimarı, kahramanları sizlersiniz. Sizler sayesinde bu hizmetler oluyor. Bu siyasi bir söylem değil, tamamen kalpten gelen bir söylemdir. O sabırdır, o bize gösterilen güvendir, destektir, duadır” dedi.

Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) ile birlikte "Esnaf ve sanatkarların Büyükşehir Belediyesinden beklentileri, sorunları ve çözüm yolları" temalı Esnaf Çalıştayı düzenledi. Esnafın sorunları, talep ve önerilerinin masaya yatırıldığı çalıştayda, Antalya ve esnafı ilgilendiren proje ve hizmetlerle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Çalıştaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ile esnaf temsilcileri katıldı. Büyükşehir Belediyesi proje ve hizmetlerinin sunumuyla başlayan çalıştayda esnafa seslenen Başkan Menderes Türel, “Hayata geçirdiğimiz ve geçireceğimiz bütün eserlerin, bütün hizmetlerin gerçek sahibi sizlersiniz, esnafımız, tüccarımız, Antalya’da yaşayan bütün hemşerimizdir. Geçen yıl ilkini yaptığımız toplantılar bizim için ev ödevi oluyor. Mesai arkadaşlarımızla birlikte sizlerle bir araya gelerek yol haritamızı belirliyoruz ve bu istişare bize de çok büyük katkılar sağlıyor” dedi.

UMUDUMUZU YİTİRMEYECEĞİZ

Ülke olarak zor bir süreçten geçtiğimizi ifade eden Türel, “Ancak enseyi karartmamak lazım, umudumuzu yitirmeyeceğiz. 15 Temmuz’da hedeflerine ulaşamayanlar, Türkiye’ye Irak ve Suriye’de istediklerini yaptıramayanlar bizi içerden vurmak için fırsat kollamaya devam ediyorlar. Hainlerin bir hesabı varsa, bir de ilahi hesap vardır, bir de bu milletin hesabı vardır. O yüzden Türkiye’nin bütçesine şöyle bir bakarsak sağlam mı sağlam, bankaları sağlam mı, sağlam, Merkez Bankası’nda döviz var mı, maşallah gayet iyi. Dünyada, Amerika’da faiz artacak diye bir rüzgar esiyor, birkaç hafta içinde size söylüyorum bu rüzgar da kesilecek ve korkup, kötümser olup döviz alayım diyenler, bu yüksek fiyattan alanlar zarar edecekler. Benden söylemesi” diye konuştu.

HEYECANINIZI KAYBETMEYİN

Hükümetin gerekli tedbirleri almaya devam ettiğini belirten Başkan Menderes Türel, şunları söyledi: “Esnafa destek olmak için vergi borçları yapılandırıldı, taksi esnafına ÖTV desteği geldi, banka faizleri düşürüldü, Türkiye’de Ekim ayında konut satışı yüzde 25 civarında bir yükseliş gösterdi. Bunlar ekonominin barometresidir. Ekonominin iyi mi kötü mü gittiğini, konut satışlarıyla, araç satışlarıyla, tüketimle ilgili temel gıda maddeleri ile anlarsınız. Antalya’da da son 10 ayda 50 bin konut satıldı. Konutla birlikte otomobil satışları geçen yıla yakın bir artış gösterdi. Ekonomide en önemli faktör güven ve istikrardır. Bununla birlikte heyecan da çok önemlidir. Onun için heyecanınızı kaybetmeyin. Hiçbir sebep olmadığı halde bir şüphe oluşmaya başlarsa işte o zaman ekonomiyi toplamak zor olur.  O yüzden rahat olun, müsterih olun. Önümüzdeki yıla da iyimser bakın.”

TOPLU ULAŞIMI DESTEKLEYECEĞİZ

Kentte bin kişiden 204'ünün araç sahibi olduğunu vurgulayan Türel, "Antalya bu anlamda Türkiye birincisi. Antalya'da kişi başına düşen araç sayısı İstanbul ve İzmir'den fazla. Antalya'da 2013 yılında merkezdeki araç sayısı 150 bin iken bu rakam 2015'de 270 bin oldu. İki yılda Burdur nüfusu kadar araç kent trafiğine girmiş. 2030'da bu rakam 650 bin olacak. Bu ateşe kan dayanmaz. Yapacağımız kavşaklar, yollar bir yere kadar iyileşme sağlar ama çaresizlik de bize yakışmaz. Toplu ulaşımı destekleyeceğiz. Raylı sistem hatlarımızı geliştireceğiz. Araçlar toplu ulaşım duraklarına ulaşmak için kullanılacak. Kent merkezine raylı sistemlerle gideceğiz" şeklinde konuştu.

Antalya'nın ulaşım master planını tamamladıklarını söyleyen Başkan Türel, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının ön izninin ardından planı Antalyalılarla tartışıp son halini vereceklerini aktardı.

Turizmde inişli çıkışlı dönemlerin olabileceğini ifade eden Türel, hükümetin aldığı önlemlerin, yurt dışında yürüttüğü tanıtım çalışmaları ile turizm sektöründe daha büyük bir düşüşün önlendiğini dile getirdi.

ESNAF ŞİKAYETLERİNİ AZALTMAYA ÇABALIYORUZ

Türel, Antalya gibi büyüyen bir şehirde esnafın şikayetlerini azaltmak için çabaladıklarını dile getirerek, “2004'de ilk belediye başkanı olduğum dönemde de esnafın şikayeti vardı. 20 senedir esnaf turistin para bırakmadığını söylüyordu şimdi saat kulesinde, kale kapısında esnafın önü turist dolu. Turiste yönelik devamlı iş yeri açılıyor. Side'de yan yana 12 tane halıcı, kuyumcu var. Hepsine girdiğimizde şikayet. Hem şikayet ediyorlar bir bakıyorsun yeni dükkanlar açıyorlar. Bu durumu düşünüp ele almak gerekiyor. Bir alışveriş merkezi yapıldığında hangi dükkanların yan yana olacağı belli. Şehir merkezinde bu durum mümkün değil. Bunu düzeltmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

3 YILDA 1.5 MİLYARLIK YATIRIM

Büyükşehir Belediyesi olarak 3 yılda 1.5 milyar liralık yatırıma imza attıklarını anlatan Başkan Türel, şunları kaydetti: “2013 Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleşen yatırım bütçesi 23 milyon TL idi. Şimdi ise 2017 bütçesinde yatırıma ayırdığımız rakam 1 milyarın üzerinde. İşte bunları sizlerin ekonomiye sağladığı katma değerlerle yapıyoruz. Ekonomimiz güçlü olmasa bunları yapabilir miyiz. İş bilenin kılıç kuşananın. Ekonomi, finans yönetimini iyi bilmezseniz bunları yapamazsanız. Paranızı festivallere harcarsanız, belediyenizi işçi deposu haline getirip gereksiz personele 500 milyon liradan fazla bir maaş öderseniz, o zaman o hizmetler olmaz. İşte şimdi bunlar gerçekleşiyor. O yüzden ekonomimiz maşallah dimdik ayakta.”

YATIRIM REKORU KIRDIK

Büyükşehir Belediyesi olarak da yatırım rekoru kırdıklarını belirten Başkan Menderes Türel, “Havalimanı - EXPO tramvay hattı, Aksu'da Kundu-Belek Köprüsü, Alanya'da kanalizasyon şebekesi, Alanyaspor tesisleri, Akseki terminali, içme suyu projesi, Demre'de sahil düzenlemesi, Döşemealtı huzurevi ve spor tesisleri, Elmalı'da sulama tesisi ve mezbahası, Finike'de gençlik merkezi, toptancı hali, Gazipaşa'da anaokulu, mezbaha, Gündoğmuş'ta ASMEK-AKBEM, İbradı'da atıksu arıtma, Kaş'ta kanalizasyon şebekesi, sanayi sitesi altyapısı, Kemer'de kanalizasyon şebekesi ve katı atık sistemi, Kepez'de Altınova yolu, yaşlı bakım evi, Konyaaltı'nda yaşlı mola evi, engelli danışma merkezi, Korkuteli terminali, Kumluca'da 84 km yol yapımı ve bakımı, Manavgat içme suyu, sulama sistemi, cadde ve bulvarları, Muratpaşa Mevlana Köprülü Kavşağı, yağmur suyu drenaj hatları, Serik altyapı ve yol çalışmaları, yaptığımız çalışmaların, küçük bir kısmıdır. Bunlardan çok daha fazlası yapım veya proje aşamasındaki esas vizyon projeler şimdi geliyor” şeklinde konuştu.

Vizyon projelerin hepsinin iş kapısı olduğunu vurgulayan Türel,  ekonominin büyümesinin tek anahtarının yatırım olduğunu söyledi. Bir çok kültürel etkinlik gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Türel, “Piyano Festivali, Film Festivali düzenliyoruz. Film festivalimize bu sene 15 tane Hollywood yıldızı geldi. Hepsi sinemada ekranlarda gördüğümüz isimler. Bunlar dünyada ses getiren organizasyonlar haline geldi. Festivalimiz çok farklı bir boyuta geldi. Vizyon, çıta çok daha farklı noktaya geldi” dedi.

ŞARAMPOL’DE DAİRE FİYATLARI 3 KATI ARTTI

Çocuk, engelli, kadın, yaşlı ve gençlerin her zaman yanında olmaya gayret ettiklerini anlatan Türel, Sosyal Kart ile sağ elin verdiğini sol el görmeden bir sistem kurduklarını dile getirdi. Esnafla ilgili birçok proje ve çalışma yürüttüklerini belirten Başkan Türel, şöyle konuştu: “Şarampol Caddesi’ni yeniliyoruz. Yaklaşık 30 milyon liralık bir yatırım. Her nimetin bir külfeti oluyor. Ama oradaki mülkler üç misli değerlendi. Cadde üzerinde evi olan bir kardeşimle dün konuştum, karşı daire 150 bin TL’ydi, şimdi 350-400 bin TL fiyata satıldı dedi. Şarampol Caddesi’nin yenilenmesinin bana ne faydası var diyenlerin kulağına küpe olsun diye söylüyorum. Bu kavşaklar insan odaklı değil dediler. Bunlar beton projesiymiş bunları söylüyorlar. Bu kavşakların üzerinden insanlar geçmiyor mu? O kavşaklardan geçen insanları insan yerine koymayan bir zihniyet var. Sen kendini insan yerine koymayabilirsin o senin bileceğin iş. Kendini neyin yerine koyarsan koy ama Antalyalıları insan yerine koymazsan Menderes Türel’den de şamarı yersiniz.”

KONYAALTI HALKA KAPATILAMAZ

Türel şöyle devam etti: “Konyaaltı ihalesini naklen yayınlayacağız. İki gün önce bülten yaptık herkes izlesin diye. Akılları başlarına geldi “Konyaaltı sahili halka kapatılıyor, özel sektöre peşkeş çekiliyor” diyorlar. 15 senedir sizin kendi belediyeniz Konyaaltı sahilini orada özel firmaya işlettirdi. 15 sene önce siz yaptınız, ben yapmadım. Kendi aralarında adaylık çekişmeleri filan var belki ondan dolayı bu tartışmalar. Onun için kızım sana söylüyorum gelinim sen anla diyerek söylemiş olabilirler. Ancak sizin yaptığınızın aynısını yapıyoruz. Siz yapıyorken kaza bir yapıyorken ceza. Konyaaltı sahili halka kapatılamaz.  Halkın çok daha iyi istifade etmesi hizmet alması için düzenleme yapıyoruz. Yarışma projesi yapıyoruz. Onların derdi başka, dert Antalyalıların mutsuzluğu. Antalyalıların mutsuzluğunu mutluluk görenlerle kavgamız sürüyor söyleyeyim. Çünkü bizim derdimiz Antalyalıların mutluluğu biz onun için çalışıyoruz ve Antalyalıların mutlu olması içinde her şeyi yapacağız. Esnafımızın mutlu olması için de her şeyi yapacağız. Esnaf müzesi ile Ahi Evran Esnaf Müzesi ve Galerisi ile Demirciler Çarşısı’nı sizlere devrettik, Antalya ticaretine bir canlılık gelir mi diyerek, derdimiz bu. Yatırımlar devam edecek. Bizden önceki haciz üstüne haciz gelen Belediye yok artık. Şimdi şükürler olsun personeline 1 kuruş borcu olmayan belediye haline geldik.”

ÖNEMLİ OLAN ANTALYA’NIN KAZANMASI

Büyükşehir Belediyesi olarak, her projeyi en iyi şekilde yapmaya gayret ettiklerini vurgulayan Başkan Menderes Türel, “Bir proje yaptığımızda kazanan da kaybeden de olacaktır. Bu işin doğasında var. Önemli olan hangi şahsın kazandığı, hangi şahsın kaybettiği değildir. Önemli olan Antalya’nın kazanmasıdır. Hep böyle çalıştım. Seçime girdim, kazandım, kaybettim ve hep aynı şeyi söyledim. Antalya ve Antalyalı kazanacaksa Menderes Türel elli kere kaybetmeye razıdır. Her gün on binlerce taşıtın geçtiği caddede ben köprülü kavşak yapmak zorundayım. O kavşağın tasarrufu senede 20 milyon. Akaryakıt tasarrufundan, lastik yıpranmasından tasarruf ediliyor.  Bunlar Menderes Türel hesabı değil, mühendislik hesaplarıdır. Bekleme süresini azalttığım zaman hem insanlar daha çok çalışıp üretiyor hem de benzin tüketimi azalıyor ve memleket kazanıyor. Dolayısıyla tramvay geçti, iş azaldı, köprü geçti, iş azaldı olabilir. Bunları söyleyenler haklılar da. Peki çözüm yapmamak mı? O şikayetleri yapan kardeşlerimize de söylüyorum, yapmayayım mı diyorum, o kardeşlerimiz “aman başkanım sen de yapmazsan kimse yapmıyor, biz katlanalım sen yap” diyorlar. O yüzden bizim bütün bu eserlerimizin gerçek mimarı o kahramanlar sizlersiniz. Sizler sayesinde bu hizmetler oluyor. Bu siyasi bir söylem değil, tamamen kalpten gelen bir söylemdir. O sabırdır, o bize gösterilen güvendir, destektir, duadır” ifadelerini kullandı.

AVM’lerle ilgili esnaf odaları ile birlikte aynı dik duruşu sergilediğini belirten Türel, şunları aktardı: “Antalya’da bazı konularda ezberlerimiz, peşin hükümlerimiz var. AVM’ler esnafı bitirdi diye söylendi, duruldu. Hatta ben de esnafımız istemedikçe AVM veya çok zaruri bir finansman ihtiyacı olmadığı sürece yaptırmam dedim ve bir talep olduğunda odalarımıza soruyorum. Ama Muratpaşa Camii’nin yanındaki AVM biliyorsunuz benden önceki dönemde hatta Hasan Subaşı Başkanın döneminde projelendirildi. Birçok esnafımız karşı duruş sergiledi. Ben de aynı duruşu sergiledim ama bir taraftan da düşünüyorum. O AVM orada işlemeye başladıktan sonra bölgedeki esnafın işi gelişti arkadaşlar. Birlikte kalkındık. İnsan sayısı arttıkça ticaret gelişir. Bölgenin kalkınmasını önemsememiz lazım. Demek ki bazı konularda peşin yargılı olmamalıyız.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Büyükşehir, Belediyesi, Esnaf, Çalıştayı, Düzenledi,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
Durali Kolpak Hakkında FETÖ İddaası
Alanya Toptancı Hal İnşaatı Hızla Yükseliyor
Türkiye’nin En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi Antalya’ya İyi Geldi
Mahmutlar Hizmet Binası Tamamlandı
‘Engelli Mola Evleri’ İçin Protokol İmzalandı
Finike Günçalı (Ernez) Ve Kaş Doğantaş Grup Yolları Yapılıyor
Döşemealtı Akkoç Mahallesi Yolu Genişliyor
Beyrebucak Camisi’ne Büyükşehir Eli Değdi
Otogar Alanı 5 Haziran’da İhale İle Satışa Çıkarılıyor
Bizimköy Terfi Merkezi Tamamlandı
Güçlüköy ve Bademli’ye kanalizasyon geliyor
Hayır Kampanyası Yapan Avrupa’ya Tepki
Başkan Türel’den Partilere Ziyaret
Asfaltsız Mahalle Kalmıyor
Afet Yönetiminde Japonya İle İşbirliği
“Alanya Trafiği Rahatlayacak”
Manavgat Malzeme Deposu Tamamlandı
Ak Köprü 17 Mart’ta Açılıyor
Susuz Mahalle Kalmıyor
Büyükşehir’den Türkiye’de Bir İlk Daha
Serik Yolları Sıcak Asfaltla Buluşuyor
Bu Yaz Rahat Edeceğiz
Ovacık Yaylasında Asfalt Hazırlığı
Antalya’nın Fethinin 810. Yıldönümü Programı
Antalya Hipodromuna Kavuşuyor
Makine İkmal Binası İnşaatı Tamamlandı
Yağmur Suyu Çalışmalarında Sona Gelindi
Serik Yolları Modernleşiyor
Yıllanmış Sorun Çözüldü
Adrasan’a Kesintisiz İçme Suyu
Verilen Sözler Tutuluyor
Kemer-Beycik Yolu Yenileniyor
Yazın Sular Kesilmeyecek
İlçelere Hızlı Hizmet İçin Dev Depolar
50 Yıllık İçme Suyu Hatları Yenileniyor
Akdeniz TV ve Ali Buldu Bilmecesi
Büyükşehir Belediyesi 21 Arsasını Satıyor
‘Gençlik Meclisi’ Kuruldu
“Dönüşüm Sorunsuz Tamamlandı”
“Antalyalıların Ayağı Yerden Kesilecek”
Şarampol’de Çalışmalar Son Sürat
AB Destekli Gönüllü İtfaiyecilik Projesi Başlıyor
Manavgat Alt Yapısına 192 Milyon Harcandı
Demre’nin Çehresi Değişecek
Muğla, Antalya’ya İyi Gelecek!
Döşemealtı, Antalya'nın Yıldızı Olacak!
“Cumhurbaşkanlığı Sistemi” Antalya’da Konuşuldu
Manavgat’ın Kalbi Türkbeleni’nde Atacak
İhtiyaç Olduğun Gençliğe Hitabe
Korkuteli’nde Asfalt Hazırlığı
“Projelerimiz Esnafı Canlandıracak”
Emine Nine Rahat Edecek
Cumhuriyet Meydanı Adına Yakışır Hale Geliyor
Yaylada Mahsur Kalan Çifti Ekipler Kurtardı
Büyükşehir'den Toplu Ulaşım Dönüşümü İçin Son Çağrı
Vali Karaloğlu’ndan Hayırlı Olsun Ziyareti
Düden Katlı Kavşak’ta Hummalı Çalışma
Alanya Bahara Hazırlanıyor
Alt Yapıya 52 Milyonluk Yatırım
Başkan Türel AGC Üyelerini Ağırladı
Büyükşehir’den Kar Seferberliği
Hava Kirliliğine Sıkı Denetim
Büyükşehir Kendi Mobilyasını Üretiyor
Finike’de Alt Yapı Seferberliği
Siirtlilerden Başkan Türel’e Ziyaret
Alanya Ulaşımına 56 Milyonluk Dev Yatırım
Müze Konseptli İlk Cadde İhaleye Çıkıyor
ASAT’tan 49 Milyonluk Yatırım
Büyükşehir’den 5 Yıldızlı Sosyal Tesis
Büyükşehir’den Sağlıksız Midye Yapanlara Operasyon
Akseki’de Karla Yoğun Mücadele
Antalya Büyükşehir Belediyesinden Şırnak’a Yardım Eli
Sporun Antalya’daki Merkezi ASFİM
Kaş’ta ASAT Farkı
Başkan Türel'den Yeni Yıl Mesajı
Büyükşehir’den Toplu Ulaşıma 50 Yeni Otobüs
Hafise Nine’nin Artık Sıcak Bir Yuvası Var
ASMEK 2’nci Dönem Kayıtları Başlıyor
Konyaaltı Projesi 19 Ocak’ta Yeniden İhaleye Çıkıyor
Ukrayna Büyükelçisi’nden Başkan Türel’e Ziyaret
Altın Nota Beste Yarışması Ödülleri Belli Oldu
Büyükşehir Belediyesi Denetimli Serbestlik Protokolü İmzaladı
‘Demokrasi’nin Zaferi’ Aksu’da Konuşuldu
Büyükşehir Bir Hayali Daha Gerçekleştiriyor
Vatandaş İstedi Büyükşehir Yapıyor
Büyükşehir Belediyesinden Toplu Ulaşım İle İlgili Basın Açıklaması
Antalya Siyasetinde Önemli Transfer
Başkan Türel’den Antalya Hakkında Önemli Açıklamalar
Antarktika’dan Yansımalar
Serik Kız Deresi’nde İkinci Etap Başladı
Türel’den Rus Başkonsolosa Taziye Ziyareti
Karın Kapattığı Yolları Büyükşehir Açıyor
Kaş Cemre’de Asfalt Çalışması
Başkan Türel’den 3 Ayrı Dilde Taziye Mesajı
Macbeth Mutfak’ta Aşt Sahnesi’nde
Muhtarlar Üçüncü Kez Buluşuyor
‘Buzul Kıta Antarktika' Deniz Biyoloji Müzesi’nde
Altınyaka’nın 20 Yıllık Su Sorunu Tarih Oldu
İşitme Engelli Çifte ASMEK Tercüman Oldu
Konyaaltı’nda Eskiyen Kaldırımlar Yenilendi
‘Evde Bakım Hizmetleri’ İle Ulaşılamayan Hasta Kalmıyor
Av. Cengizhan GÖKÖZ ile GÜNDEM
Antalya’da Evsizlere Büyükşehir Sahip Çıktı
Antalyalılar Dikkat Bu Caddeler Trafiğe Kapanıyor
Alanya’da Trafikte Tasarruf: ‘Yeşil Dalga’
Antalya’da Devam Eden FETÖ Soruşturmalarında Son Durum
‘Ak Köprü’ Tamam Sıra Bağlantı Yollarında
Muharrem İnce’den AK Parti’ye Sert Eleştiriler
Yeni Yıl Mesajını Sosyal Medyaya Gönder Büyükşehir, Billboardda Yayınlansın
Kadriye'de Son Teknoloji Terfi Merkezi
İşte Rakamlarla Yazılan Destan
KOBİ’ler İçin Nefes Kredisi Başvuruları Hayata Geçiyor
Engel Tanımayan Sporcular ASAT’ta Ağırlandı
Alanya’ya Dev Yatırımlar Sürecek
Ak Parti Antalya İl Yönetiminden Emniyet Teşkilatına Başsağlığı
Bakan Çavuşoğlu Ve AK Parti Antalya İl Başkanı Sümer, Ispartalı Şehit Polisin Cenaze Törenine Katıldı
Antalya’da Kanser Olan Koordinatöre, Personelinden Örnek Davranış
Alanya’ya Dev Yatırım
Türel, Sözünü Tuttu
Türel, ‘Turizm Konuşulacaksa Doğru Adres Antalya’
Antalya’da Suya Yüzde 10 Zam Yapıldı
Türel: “Başkanlık Sistemiyle Demokrasi Güçlenecek”
FETÖ Soruşturmalarında Antalya’da Son Durum, Valilik Açıklaması
Başkan Türel; “Antalya’yı Hep Birlikte Daha Güzel Daha Yeşil Bir Şehir Yapacağız”
CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara’dan Gündemi Sarsacak Açıklamalar
Antalya’da Kadıahmetoğulları’nın Sahibi FETÖ’den Tutuklandı
Türk Parlamenterler Birliği Antalya Şubesi Kuruluyor
Antalya’da 9 Aralık’ta Elektrik Kesintisi
Gaziler Mahallesi’ne Sıcak Asfalt
Mavi Ev Konuşmaları Başlıyor
Menderes Türel Şırnak’a Atandı
‘İş-Uğraş Atölyeleri’ Engelli Bireyleri Topluma Kazandırıyor
Türel: Umudunu Kaybeden Geleceğini Kaybeder
Başkan Türel’den Kepez’e Yatırım Turu
Başkan Türel’den Alanya’ya Müjde
Türel: “Engelsiz Antalya İçin Çalışıyoruz”
Antalya Valisi Münir Karaloğlu’ndan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı
Kumluca’da 7 Mahalle Birbirine Bağlanıyor
Büyükşehirden Kamuoyuna Açıklama
Başkan Türel KONYSİAD Üyelerine Seslendi
Büyükşehir Belediyesi 3 Arsasını Satıyor
Antalya Büyükşehir’e Birincilik Ödülü
Ak Kadınlardan “Şiddetin Her türlüsüne Karşıyız” Semineri
Gazipaşa Ulaşımında Yeni Dönem
Başkan Türel Projeleri İnceledi
Ali Tüzün’den Menderes Türel’e Veryansın
AK Parti Antalya İl Başkanlığından CHP Antalya Milletvekiline Kınama
Vali Karaloğlu Başkanlığında Antalya OSB Müteşebbis Heyeti Toplantısı
Büyükşehir’den Şeffaf Belediyeciliğe En Güzel Örnek
Portekiz Büyükelçisi’nden Başkan Türel’e Ziyaret
ASAT Antalya’yı Kanalizasyon Ağı İle Ördü
Gönülleri Fethet Derneği’nden Karaçay’a Teşekkür
Antalya’ya Bu Akşamdan İtibaren Kuvvetli Yağış Uyarısı
Tonguç Caddesi’nde Mutlu Sona Doğru
Akçatı’ya Emisyonlu Asfalt
Alanya, Manavgat Ve Serik’te İlan Reklam Vergileri Yüzde 10 Düşürüldü
Büyükşehir’den “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” Paneli
Antalya İçin Yeni Bir Tanıtım Atağı
Başkan Türel Öğretmenlerle Buluştu
Türel Alanya Toptancı Hal Tartışmalarına Son Noktayı Koydu: İSTEYEN GELSİN İSTEMEYEN GELMESİN"
Borç Yapılandırmasında Son Gün
Kumluca’ya Yeni Oyun Parkı Ve Spor Alanı
Antalya Cumhuriyet Meydanı Güzelleşecek
Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya’dan Öğretmenler Günü Mesajı
Ak Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal’dan Öğretmenler Günü Mesajı
Başkan Türel’den Öğretmenler Günü Mesajı
ATSO Başkanının Konyaaltı Sahil Projesi Önerisine Türel’den Yanıt
Alanya Hal Projesi Büyüyecek
Antalya’da Yeni Bir Elektrik Kesintisi Uyarısı
Antalya Valiliğinden Öğretmenler Günü Mesajı
ASAT güreşçisinin büyük başarısı
Kaldırımda Ölüme Davet
Büyükşehir’in 2017 Bütçesi Belli Oldu
Demokrasi Mücadelesi İbradı’da Konuşuldu
Başkan Türel Konyaaltı Sahiline Yönelik Eleştirilere Yanıt Verdi
CHP’li Meclis Üyesi Songül Başkaya; Tecavüz Bir Suçtur! Cezasız Kalamaz!
Döşemealtı Yağca’da Sıcak Asfalt Çalışması
Yücel Tuzcuoğlu’nun Ümit Uysal Ve Mustafa Gül Hakkında ki Çarpıcı Açıklamaları
Konyaaltı Sahil İhalesi İptal Oldu
Başkan Türel: “Her Türlü Fikir Ve Öneriye Açığız”
Büyükşehir Belediyesinden Ulaşımla İlgili Basın Açıklaması
Büyükşehir Belediyesi Çöpten Elektrik Üretimine Başlıyor
Akseki’ye 28 Kilometrelik Kanalizasyon
Şarampol Caddesi’nde Kentsel Tasarım Çalışmaları Başladı
Konyaaltı Projesi İhaleye Çıkıyor
İşte Yeni Anayasa Ve Başkanlık Sisteminin Tam Metni
Ölüme Terk Edilen Köpeklere Yine Büyükşehir Belediyesi Sahip Çıktı
Antalya’da Şehit Olan Askere Tören Düzenlendi
Expo Çalışanlarından İkramiye İsyanı
Antalya’da Jandarmaya Saldırı: 1 Şehit
Alanya Ve Gündoğmuş Birbirine Bağlanıyor
Büyükşehir Belediyesi Hobi Bahçesi Projesi Çalışmaları Başladı
Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.’ Den Antalya’da Planlı Elektrik Kesintisi Uyarısı
Menderes Türel Başkanlar Birliği Toplantısına Katıldı
Türel: “1 Milyara Yakın Olan Yatırım Bütçesini İki Katına Çıkaracağız”
Türel Ailesini Duygulandıran Açılış
Expo Çalışanları Maaşlarını Alamadıkları İçin Eylem Yaptı
TÜROFED Başkanı Osman Ayık’ın Acı Günü
Antalya Valiliğinden FETÖ Operasyonları İle İlgili Son Durum Açıklaması
Antalya’da PKK’ya Yönelik Operasyonda Gözaltına Alınan 25 Kişi Adliyeye Sevk Edildi
Büyükşehir Belediyesinden Toplu Ulaşımla İlgili Önemli Açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yarın Antalya’ya Geliyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan Atatürk’ü Anma Töreninde Konuştu
Başkan Türel Kadın Ve Demokrasi Vakfı Öğrencileri İle Buluştu
Manavgat Esnaf Temsilcileri TBMM’de
Büyükşehrin Hizmeti Engelleri Kaldırıyor
Kumluca Dereköy Yolu Asfalta Çalışmaları Başladı
Başkan Türel'in 10 Kasım Mesajı
ATAMIZI ÖZLEMLE ANIYORUZ
Songül Başkaya İle Çevre Duyarlılığı
Büyükşehir Yeni Binasına Taşınıyor
Sinekle Mücadele Hız Kesmiyor
Büyükşehir’den Hava Kirliliği Denetimi
Belediye Başkanlarına Yurtdışına Çıkış Yasağı
Yeni Türkiye Buluşmaları Konferanslar Dizisi Sürüyor
Antalya Toptancı Hal’inde Yeni Sezon Dualarla Açıldı
Antalya’da Toplu Ulaşımda Esnafa Ek Süre Verildi
Başkan Türel Muhtarlara Projeleri Anlattı
Büyükköy Mahallesine Sıcak Asfalt
Antalya’ya , Dünya Ve Avrupa Yüzme Şampiyonaları İçin Olimpik Yüzme Havuzu
Büyükşehir Alanya’da Kendi Çiçeğini Kendi Üretiyor
Kavakköy’ün içme suyu sorunu çözülüyor
Büyükşehir Belediyesi 4 İlçede 9 Arsasını Satıyor
“15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Sergisi” Açıldı
Elmalı Kuzuköy-İmircik Yolu Asfalta Hazırlanıyor
Alanya Çiçek Açacak, 200 Bin Çiçek
Antalya’da Su Kesintisi, ASAT Genel Müdürlüğünden Bilgilendirme
Eski Antalya İl Emniyet Müdürü Hakkında Yakalama Kararı Çıktı
Almanya’da Yaşayan Türkler Antalyalı Engellileri Unutmadı
Bakan Eroğlu’ndan Boğaçayı’na Tam Destek
Büyükşehirden Kırcami Açıklaması
Korkuteli Çomaklı Yolu Yenileniyor
ATSO otoparkında LPG’li araç patladı, çok sayıda kişi yaralandı
Türel’den Ak Köprü’ye İnceleme
Alanya’ya 2.5 Yılda 200 Milyon Liralık Yatırım
Antalya Büyükşehir Belediyesinden Midibüslerle İlgili Flaş Açıklama
Eski Başkan Mustafa Gönenç’ten Antalya’daki Minibüs Krizi Hakkında Çarpıcı Açıklamalar
Alanya’ya Otomasyonlu Sulama
Yeni Otogar İnşaatı 2017’de Başlıyor
Menderes Türel’den UKOME kararı hakkında açıklama
2 milyon aday için son hafta
ABD'de bin dolarlık paskalya yumurtası
Çalışma Meclisi 9 yıl aradan sonra toplanıyor
12 bin Müslüman evlerinden oldu
Hükümet gereğini yapar
Yüreklerdeki öfke ve kin ateşini de söndürmeliyiz
Er Sevag'ın ölümünde karar çıktı
Ulusal Gazeteler