Haber Detayı
01 Aralık 2016 - Perşembe 15:50 Bu haber 734 kez okundu
 
Başkan Türel KONYSİAD Üyelerine Seslendi
Eleştirilere sessiz kalmayın. Projelere katkıda bulunun
Gündem Haberi


Konyaaltı Sanayici ve İşadamları Derneği (KONYSİAD) toplantısında konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, vizyon projelerle Antalya’nın katma değerini yükselteceklerini belirtti. Başkan Türel işadamlarından, Büyükşehir’in yatırımlarına gelen eleştirilere sessiz kalmamaları gerektiğini vurgulayarak “ Antalya’ya çakılan her çivinin arkasında durmanız gerekir” diye seslendi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Konyaaltı Sanayici ve İşadamları Derneği’nin düzenlediği toplantıda göreve geldiği günden bu yana yaptığı ve yapacağı hizmet ve yatırımları anlattı. Projelerin tanıtım filminin izlendiği ve çok sayıda işadamının katıldığı toplantıda, eleştiriler doğrultusunda yol haritası belirlediklerini vurgulayan Başkan Türel, Antalya ile ilgili bir vizyon belirlediklerini ve bunun için geceli gündüzlü çok çalışmak gerektiğini kaydetti.

SOSYAL BELEDİYECİLİK BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal belediyeciliğe büyük önem verdiklerini belirten Başkan Türel, özellikle engellilere yönelik hizmetlere büyük önem verdiklerini vurguladı. Türel, “Bir engelli bireyin evinin önünde rampa yoksa rampa yapıyoruz. Evinin içindeki düzenlemeleri gerçekleştiriyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız engelli bireyin kira veya kendi mülkü hiç fark etmez. İçindeki düzenlemeleri yapan bir belediyecilik anlayışına sahibiz” dedi.

EKONOMİ YATIRIMLA BÜYÜR

Sanayici ve İşadamları olarak ekonominin nasıl geliştiğini ve büyüdüğünü iyi bildiğini belirten Başkan Türel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ekonomi yatırımla büyür. Eğer bir şehirde bir ülkede yatırım yapılmıyorsa orada ne ekonomi büyür ne de istihdama katkısı olur. Bu büyük projeleri Antalya’ya getirdiğimizde bundan kazanan herkes olacak. 1 milyarlık bir yatırımdan bahsediyoruz. Boğaçayı aşağı yukarı bu kadardır. Zaman zaman bazı eleştiriler oluyor. İnsan odaklı değil yapılan projeler diyorlar. Beton projeler yapılıyor diye eleştiriyorlar. Kavşaklar beton projedir insanların faydasına olmayan projelerdir diye de eleştiriler oluyor. Biraz üzüldüm sinirlendim de. Bu projeleri insan odaklı olarak görmeyenler kendileri o kavşaklardan geçiyor iken kendilerini insan görmüyorlarsa sorun yok. Ama onun üstünden binlerce milyonlarca Antalyalıyı insan yerine koymuyorsa o zaman kusura bakmayacaklar. Benden de en ağır cevabı alırlar. Antalyalıları insan yerine koymayan her kim olursa karşısında beni bulur. Memleketimizin, milletimizin hayrına yaptığımız bu projelerde iyi bir yatırım olması sebebiyle ekonomiye de katkı sağlıyor.”

ESNAF TEŞEKKÜR ETTİ

Belediye başkanlığının ilk döneminde Dünya’nın küresel ekonomik krizle meşgul olduğunu hatırlatan Başkan Türel, “Bizi teğet geçecek dediğimiz zamanlardı. Şükürler olsun teğet geçtiği sonra teyit edildi. O dönem ben 1’nci Etap Raylı Sistem aşamasını yürütüyordum ve sanayide bir esnaf gezisindeydik. Bir esnaf kardeşimizin dükkânındaydık. Şöyle dedi; ‘ Başkanım sizden Allah razı olsun. İşlerin kesat gittiği bu dönem iyiki raylı sistem etabına başlamışsın. Bak şurada 11 tane motor var, bunlar hep raylı sistem inşaatında bozulan motorlar tamir için bana getirdiler. Sen bu yatırımı yapmasaydın ben dükkanı kapatırdım. Ben siftah etmeden dükkan kapatacaktı’. Çok basit bir örnek ama bu bir sanayideki tamircinin dahi ekonomide yatırım yapılırsa onların nasıl istifade edeceğinin en güzel örneği” şeklinde konuştu.

EKONOMİYİ KALKINDIRMAK ZORUNDAYIZ

Başkan Türel, geçen hafta sonu Esnaf Çalıştayı’nda Antalyalı esnaf oda başkanları ile bir araya geldiğini belirterek. ”Senede bir kere hem esnaf odalarımızla hem de ticaret odamızla hem de muhtarlarımızla bu toplantıları yapıyoruz. Adeta kampa giriyoruz, ders çalışıyoruz. Onların taleplerini alıyoruz, dinliyoruz, yatırımlarımızdan bahsediyoruz” dedi.

Bir şehrin kalkınmışlığını o şehirdeki gayrimenkul fiyatları ile ölçüldüğünü belirten Başkan Türel, “Yani, bir şehirdeki lüks konut fiyatlarının metrekaresi ne ise, aslında o şehrin marka değerinin de bir karşılığıdır. Antalya’da bugünlerde lüks konut fiyatları, metrekare fiyatı itibariyle 1000 dolar civarında. Yani 500 metrekarelik bir lüks konut almaya kalksanız, bu 500 bin dolar civarında. Antalya’da 1000 dolar civarında olan metrekare fiyatı, bugün İstanbul’da 15 bin dolarlara geldi. 2002 yılında bu 2-3 bin dolardı İstanbul’da, şimdi 15 bin dolar. Paris’e gittiğinizde bu 45 bin dolar. Monaco’ya gittiğinizde 55 bin dolar, New York’a gittiğinizde 90 bin dolar. Toprak aynı toprak, üstündeki bina da aynı, kullandığınız inşaat malzemeniz de aynı, ne değişiyor, şehrin adı değişiyor. Aynı Eskişehir’de dikilen bir takım elbiseye ‘Sarar’ yazdığınızda 2 bin TL, aynı fabrikada aynı kumaş, aynı işçilik, aynı kalitede ‘Boss’ yazdığınızda 5 bin TL. Hiçbir değişiklik yok sadece etkilet değişiyor. Bizler şehrimizin katma değerini yükseltmek zorundayız. Ben göreve başladığımda 1000 dolar civarında olan konut fiyatları bugün şükürler olsun 2 bin dolarlara gelmeye başladı. Çok değil Antalya’da bu vizyon projeleri yaptığımızda göreceksiniz bakacaksınız, Antalya’da 8-9 bin dolar da konuşulmaya başlanabilir. Ve tabi bir şehir zenginleşirse en alt kademesinden en üst kademesine kadar her şey zenginleşir” diye konuştu.

Boğaçayı Projesi’nin Antalya’ya katkısı konusunda eleştirildiğini hatırlatan Başkan Türel, “ Yani gerçekten garipsiyorum. El insaf ya, hem bu kadar ucuz nasıl konuşabiliyorlar bazen hayret ediyorum. 10 bin kişi ekmek yiyecek o projeden. 10 bin kişinin ekmek yiyeceği bir projenin Antalya’ya ne faydası var deme cüretini gösteriyorsanız. Allah sizi ıslah etsin demekten başka bana bir söz düşmüyor. Dolayısıyla 10 bin kişinin iş sahibi olacağı bir proje 1 milyar dolarlık bir proje veya 1 milyar Türk Liralık bir proje, bunun Antalya’ya yatırımından Antalyalılar istifade edecek. İşte bakın EXPO 2016, Antalya’ya faydası var mı yok mu tartışıldı. Şu kriz döneminde EXPO 2016’ya, Antalya’ya toplamda 6 milyon 6 buçuk milyon turist geliyorken 4 buçuk milyon gurbetçi geldi. Ya olmasaydı. Bunu düşünmüyoruz. Sadece proje alanının içerisine hükümetin yatırımı devletin yatırımı olarak 2 katrilyon eski para ile 1.8 milyar bir yatırım yapıldı. Türkiye’nin en büyük projesidir. Mersin’deki Akdeniz Olimpiyatları, Trabzon’daki Üniversite Oyunları, Erzurum’daki Kış Olimpiyatları bunların hepsini koyun, en yükseği 8 yüz milyon civarındadır. Ve bir hafta kullanıldı, 10 gün kullanıldı ve daha sonra aynı yüksek seviyede kullanılamadı. Çünkü olimpiyatlar bitti. Ama EXPO 2016 öyle değil işte bitti. Şimdi kapısı yine ziyaretçilere açık. Ve çok ciddi bir şekilde Antalya’nın turizminin en önemli merhemlerinden yaraya merhem olabilecek projelerinden birisi olacak. EXPO 2016 havalar ısınmaya başladığında aynı hizmeti vermeye devam edecek. Ve EXPO’yu şöyle bir düşündüğünüzde etrafındaki destekleyen unsurlarla beraber 10 milyarlık bir yatırım geldi Antalya’ya raylı sistemden kavşaklara kadar. Küçük Aksu Barajı’ndan Aksu deresi taşkın önleme projesine kadar. Kötü mü oldu. EXPO 2016 olmasaydı bu yatırımlar gelmeyecekti. Ve şimdi EXPO sayesinde Antalya bunları kazandı “dedi.

BU PROJELER ANTALYALILARIN

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, sanayici ve iş adamları derneklerinin yatırımla ile ilgili gelen eleştirilere hassasiyet göstermelerinin de en büyük beklentisi olduğunu dikkat çekti. Türel sözlerini şöyle sürdürdü “Bunu açık söyleyeyim. Benim de sizden beklentilerim var. Antalya’ya çakılacak bir çivinin arkasında durmanız lazım, durmazsanız çakacak o çiviyi bulamazsınız. O çivi sizler tarafından çakılıyor bizler tarafından değil, biz vesile oluyoruz. Bu projelerin hiçbiri Menderes Türel projesi değil. AK parti projesi değil. Bir siyasi partinin ya da muhalefet partisinin projesi hiç değil. Bu projelerin hepsi Antalya’nın ve Antalyalıların projesi. Ben ilk dönemde kavşak inşaatlarına başladığımda, trafiği sıkıştıracak dediler. Trafiğe katkısı olmayacak dediler. 2005’te, 5 tane kavşağı ilk kez açıyorken bunları duyduk. Ve bunları ciddiye alanlar oldu. Bugün o kavşaklar yapılmasaydı; Antalya’nın durumu ne olurdu.”

Sanayici ve işadamlarına Büyükşehir Belediyesi’nin projelerini anlatan Başkan Türel,

“Projelerimizin her biri birbirinden değerli projeler. Bunların hepsi, göreceksiniz ciddi uluslararası alanda ödül alacak projeler olacak. Ben yurtdışında yapılan projeleri de takip ediyorum. Uluslararası fuarlara katılıyorum. Birçoğu bizim yapmış olduğumuz projelerle eş değer nitelikte değildir. O kalitede değildir. Bu kadar net söylüyorum. Bunların hepsi, bir daha söylüyorum; uluslararası nitelikte platformlarda ödüller alacak projeler. Boğaçayı Projesi, artık tamamladık. Biz elimizden geldiğince bu projeleri sivil toplum örgütleriyle, meslek odalarıyla, derneklerle, sanayici iş adamı dernekleriyle, herkesle, Antalyalılarla, muhtarlarla paylaşmaya çalışıyoruz. Ben ilk kez Boğaçayı Projesi’ni Antalya’da 100’e yakın sivil toplum örgütü meslek odasını toplayarak daha ilk yola koyuluyorken başlangıç aşamasında paylaştım. Mutlaka akıl akıldan üstündür. İnşaat Mühendisleri odamızla paylaştık. Mimarlar Odamızla paylaştık. Meslek odalarıyla paylaştık. Onların eleştirileri oldu. Haklı bulduk. Bazı yerleri değiştirdik. Bizim paylaşmaktan dolayı fırsat bulamadığımız, yetiştiremediğimiz anlarda hep bize gelen talepleri de en iyi şekilde değerlendirmekten bir adım geri durmadık. Sizden de akıl almak isteriz. Bizler de akıl almak isteriz, bu konuda açık ve net konuşuyoruz; dükkan sizin” şeklinde konuştu.

CİDDİ ADIM BEKLİYORUM

Geçtiğimiz günlerde Antalya Ticaret Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin’in,  Konyaaltı Sahil Projesi ile ilgili bir fikir ortaya attığını hatırlatan Başkan Türel, “ATSO Başkanı dedi ki; bu projeyi bütün Antalyalıya açık, 40 bin kişinin ortak olduğu bir şirket ile gerçekleştirin dedi. Mutlu olduk, memnun da olduk. Buyrun dedik; zaten ihaleye katılımcı da olmadı, Ticaret Odası olarak bunu yapın; çok memnun oluruz, konuşmak değil icraat gerekiyor. Dedim ki 40 bin kişiye yeni açık bir şirket oluşturmaya gerek yok. Çünkü 40 binin üzerinde aktif olan Ticaret ve Sanayi Odası kurumsal yapısı ile bunu yapabilir. Antalya Ticaret Sanayi Odası öyle 40 bin ortaklı şirket falan oluşturmasına da gerek yok; yani kurumsal yapısı ile gelsin. Konyaaltı Projesi’ne sahip çıksın; fikir güzel, lafta güzel, sözde güzel ama şimdi icraat zamanı. Hafta sonu Ticaret ve Sanayi Odası ile buluşacağız bütün Meslek Odası Başkanları Meslek konut Komitelerin başkanlıkları başkanlığı ve yönetim kurulundaki arkadaşlar ile buluşacağız. Somut bir teklif bekliyorum, buradan da söylüyorum. Daha iki gün var. Bu projeyi nasıl gerçekleştireceklerine dair somut bir teklif bekliyorum. İnşallah Ticaret Odası olarak elimizi taşın altına koyuyoruz. Konyaaltı Sahil Projesi’ne talibiz, İhaleye de gireceğiz bununla ilgili adımları da atacağız derler. Sözler ile bir takım teklifleri getirmenin yarın sıkıntısı ile herkes karşı karşıya kalabilir. Ben umutluyum arkadaşlarımızdan. Ciddi bir adım atmalarını bekliyorum. Dolayısı ile KONYSİAD olarak projeyle ilgili fikirlerinizi düşüncelerinizi söyleyin biz de istifade edelim” dedi.

BOĞAÇAYINDA SON RÜTUŞLAR YAPILIYOR

Boğaçayı Projesi’nde son rötuşların yapıldığını belirten Başkan Türel, İnşaat Mühendisleri Odası ve profesörlerin önerileri doğrultusunda yat limanı ağzındaki projeyi büyük limanın sırtına dayadıklarını anlattı. Başkan Türel, dere içindeki yat limanından da vazgeçildiğini belirterek “Dereye tuzlu su alınması hususundan da vazgeçildi. Tüm bunlar meslek odalarımız, STK’ların eleştirileri ve önerileri dikkate alınmak suretiyle yapıldı. Böylelikle yat limanından itibaren dere ağzı düzenlememizi yine yapıyoruz. İkinci köprüyü de geçtikten sonra 2 kilometre içeri kadar 1 etap olarak düzenliyoruz. Ve çatal olan Boğaçayı’nın 2. Köprüden sonraki bölümünü de dağın arkasına dönerek, dağın arkasında da film platosu, film stüdyolarını en iyi şekilde projelendirdik. Tabi bu projeler yap işlet devret ya da yap işlet sistemiyle şeffaf ihaleler ile gerçekleştirilecek. Bu ihaleleri internet sitemizden canlı yayınlıyoruz. Konyaaltı Sahil Projemizi yayınladık, bunların ihalesini en şeffaf şekilde gerçekleştireceğiz. Zaman zaman başka eleştiriler de söz konusu oluyor. Bunları belediye yapsın diyorlar.  Bir milyarlık projeden bahsediyoruz” dedi.

1 MİLYARIN ÜSTÜNDE YATIRIM BÜTÇESİ

Büyükşehir Belediyesi, bütçesini 1 milyarın üstünde bir yatırım bütçesine taşıdıklarına dikkat çeken Başkan Türel, “Katlanarak yatırım bütçesi artıyor.  Büyükşehir Belediyesi’nin toplam bütçesi içerisinde 2013 senesinde oransal olarak söyleyeyim %13 iken yatırım bütçesi 2017 bütçemizde %51 oldu.  Geçen sene aşağı yukarı %40’lar civarı gerçekleşti. Kaynaklarımızı yatırıma en iyi şekilde yönlendiriyoruz. Ama bu büyük projeleri biliyorsunuz dünyanın her yerinde aynı sistemle gerçekleştiriliyor. Havaalanları, köprüler, otoyollar, Amerika’da da böyle yapılıyor. Devletin kaynağı ile yapacaksın diyorsan, kaynağı göstereceksin. Ama sen kaynağı göstermeden geçerli bütçesi ile yapsın diyorsan bunun açıkça tarifi bu iş yapılmasın demektir. Yapılmasın demeye cüretleri ve cesaretleri olmadığı için bahaneler ortaya koyuyorlar. Konyaaltı Sahilinden örnek verdim, Konyaaltı sahili 15 sene bir özel firma tarafından CHP’li belediye marifeti ile yönetildi. Bence iyi de yaptılar, belediyeyi eleştirmek için söylemiyorum. Bizim yaptığımız da tıpkısının aynısı. Diyorlar ki özel sektöre peşkeş çekilemez. Biz sizden öğrendik diyorum, cevap veremiyorlar. Özel sektör marifetiyle işletilen yerlerde işletme kalitesi yüksek olur bunu hepimiz biliyoruz. Devlet işletmecilik yapamaz, biz halka daha iyi daha kaliteli hizmet verebilmek için bu yoldan gidiyoruz ve Konyaaltı’nı kimse halka kapatamaz. Aynı eski sistem devam edecek. İstenilen yerde proje gerçekleştiğinde vatandaşlar ücretsiz olarak yine istifade edebilecekler, ücretle hizmet almak isteyenler de istediği plajda gidecek istifade edecek. Sistem aynı sistem. Yapan değişince aman yapmasınlar diyemedikleri için farklı kulplar bulmaya çalışıyorlar. Hikaye bu kadar basit. Hani derdiniz Antalya’ydı? O yüzden gelin hep beraber yapalım diyorum. Bu projeler Menderes Türel’in projesi değil, bu makamlar görevler bize baki değil. Biz de günümüz geldiğinde tamamlayıp gideceğiz ama bunlar kalıyor Antalya’da. Kavşaklar sıkıştırır dediler, yaptırmak istemediler, yaptık biz görevden ayrıldık en çok o yapılmasın diyenler o kavşaklardan geçti. “ dedi.

ALKIŞI ALDIK

Antalya’ya hizmet etme kararlılığını göstermeye devam edeceklerini vurgulayan Başkan Türel, “ Bundan kimse en ufak endişe etmesin. Burada en büyük gücümüz, halkımızın bize verdiği destektir. Şükürler olsun orada da en ufak bir sıkıntı söz konusu değil. İşte hiç bilmediğimiz ortamlarda hiç bilmediğimiz firmalar tarafından yapılan anketler de bunu teyit ediyor. Türkiye’de Büyükşehir Belediyeleri arasında binde 4 bir farkla ikinciyiz. Biz halktan aldığımız mesaja bakarız. Biz Antalya’nın önüne engel olmak isteyenlerle vakit de kaybetmeyiz. Derdimiz de, hedefimiz de Antalya’ya güzel şeyler yapmak. Dün Ankara’da Kadın Dostu İşyeri olarak Türkiye birinciliğine sendika üyelerinin oylarıyla seçildik. Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’den ödülü aldım. Orada da söyledim, Kadınlar Plajı’nı yaptığımızda Konyaaltı’nda eleştirildik. Türkiye’de hep bu kadınlar plajı ayrıştırır dediler. Hep bunlar üzerinden toplumun sinir uçlarına dokundular. Ne oldu açtık. İktidarı- Muhalefeti orada AK Partilisi MHP’lisi CHP’lisi orada. İşte önemde kendi yazdıkları Müslümanı gayrimüslimi orada ve toplumun bütün kesimleri orada. Dolayısıyla kadınlar toplumun çimentosudur toplumu ayrıştırmaz birleştirir dedim. Alkışı da aldık tabi. Dolayısıyla buralarda artık takılmayacağız. Bu meseleler Türkiye’nin önünde hep zamanına oynamak için gereksiz tartışmalarla zaman kaybettirmek için hazırlanmış senaryolardır” şeklinde konuştu.

UMP’DE SON RÖTUŞLAR

Başkan Türel, konuşmasının ardından işadamlarının sorularını yanıtladı.

Ulaşım Master Planı ile ilgili bir soruyu yanıtlayan Başkan Türel, son rötuşların yapıldığını ve Bakanlığın iznine sunulacağını belirtti. Başkan Türel, Konyaaltı-Lara arasında bir metro ihtimalinin Ulaşım Master Planlamasında ortaya çıktığına dikkat çekti. Başkan Türel planlama içerisinde düzenli bisiklet yollarının da bulunduğunu belirtti. Başkan Türel, Antalyaspor Tesisi’ne devre arasında bir açılış yapmayı planladıklarını belirtti. 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Başkan, Türel, KONYSİAD, Üyelerine, Seslendi, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
Durali Kolpak Hakkında FETÖ İddaası
Alanya Toptancı Hal İnşaatı Hızla Yükseliyor
Türkiye’nin En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi Antalya’ya İyi Geldi
Mahmutlar Hizmet Binası Tamamlandı
‘Engelli Mola Evleri’ İçin Protokol İmzalandı
Finike Günçalı (Ernez) Ve Kaş Doğantaş Grup Yolları Yapılıyor
Döşemealtı Akkoç Mahallesi Yolu Genişliyor
Beyrebucak Camisi’ne Büyükşehir Eli Değdi
Otogar Alanı 5 Haziran’da İhale İle Satışa Çıkarılıyor
Bizimköy Terfi Merkezi Tamamlandı
Güçlüköy ve Bademli’ye kanalizasyon geliyor
Hayır Kampanyası Yapan Avrupa’ya Tepki
Başkan Türel’den Partilere Ziyaret
Asfaltsız Mahalle Kalmıyor
Afet Yönetiminde Japonya İle İşbirliği
“Alanya Trafiği Rahatlayacak”
Manavgat Malzeme Deposu Tamamlandı
Ak Köprü 17 Mart’ta Açılıyor
Susuz Mahalle Kalmıyor
Büyükşehir’den Türkiye’de Bir İlk Daha
Serik Yolları Sıcak Asfaltla Buluşuyor
Bu Yaz Rahat Edeceğiz
Ovacık Yaylasında Asfalt Hazırlığı
Antalya’nın Fethinin 810. Yıldönümü Programı
Antalya Hipodromuna Kavuşuyor
Makine İkmal Binası İnşaatı Tamamlandı
Yağmur Suyu Çalışmalarında Sona Gelindi
Serik Yolları Modernleşiyor
Yıllanmış Sorun Çözüldü
Adrasan’a Kesintisiz İçme Suyu
Verilen Sözler Tutuluyor
Kemer-Beycik Yolu Yenileniyor
Yazın Sular Kesilmeyecek
İlçelere Hızlı Hizmet İçin Dev Depolar
50 Yıllık İçme Suyu Hatları Yenileniyor
Akdeniz TV ve Ali Buldu Bilmecesi
Büyükşehir Belediyesi 21 Arsasını Satıyor
‘Gençlik Meclisi’ Kuruldu
“Dönüşüm Sorunsuz Tamamlandı”
“Antalyalıların Ayağı Yerden Kesilecek”
Şarampol’de Çalışmalar Son Sürat
AB Destekli Gönüllü İtfaiyecilik Projesi Başlıyor
Manavgat Alt Yapısına 192 Milyon Harcandı
Demre’nin Çehresi Değişecek
Muğla, Antalya’ya İyi Gelecek!
Döşemealtı, Antalya'nın Yıldızı Olacak!
“Cumhurbaşkanlığı Sistemi” Antalya’da Konuşuldu
Manavgat’ın Kalbi Türkbeleni’nde Atacak
İhtiyaç Olduğun Gençliğe Hitabe
Korkuteli’nde Asfalt Hazırlığı
“Projelerimiz Esnafı Canlandıracak”
Emine Nine Rahat Edecek
Cumhuriyet Meydanı Adına Yakışır Hale Geliyor
Yaylada Mahsur Kalan Çifti Ekipler Kurtardı
Büyükşehir'den Toplu Ulaşım Dönüşümü İçin Son Çağrı
Vali Karaloğlu’ndan Hayırlı Olsun Ziyareti
Düden Katlı Kavşak’ta Hummalı Çalışma
Alanya Bahara Hazırlanıyor
Alt Yapıya 52 Milyonluk Yatırım
Başkan Türel AGC Üyelerini Ağırladı
Büyükşehir’den Kar Seferberliği
Hava Kirliliğine Sıkı Denetim
Büyükşehir Kendi Mobilyasını Üretiyor
Finike’de Alt Yapı Seferberliği
Siirtlilerden Başkan Türel’e Ziyaret
Alanya Ulaşımına 56 Milyonluk Dev Yatırım
Müze Konseptli İlk Cadde İhaleye Çıkıyor
ASAT’tan 49 Milyonluk Yatırım
Büyükşehir’den 5 Yıldızlı Sosyal Tesis
Büyükşehir’den Sağlıksız Midye Yapanlara Operasyon
Akseki’de Karla Yoğun Mücadele
Antalya Büyükşehir Belediyesinden Şırnak’a Yardım Eli
Sporun Antalya’daki Merkezi ASFİM
Kaş’ta ASAT Farkı
Başkan Türel'den Yeni Yıl Mesajı
Büyükşehir’den Toplu Ulaşıma 50 Yeni Otobüs
Hafise Nine’nin Artık Sıcak Bir Yuvası Var
ASMEK 2’nci Dönem Kayıtları Başlıyor
Konyaaltı Projesi 19 Ocak’ta Yeniden İhaleye Çıkıyor
Ukrayna Büyükelçisi’nden Başkan Türel’e Ziyaret
Altın Nota Beste Yarışması Ödülleri Belli Oldu
Büyükşehir Belediyesi Denetimli Serbestlik Protokolü İmzaladı
‘Demokrasi’nin Zaferi’ Aksu’da Konuşuldu
Büyükşehir Bir Hayali Daha Gerçekleştiriyor
Vatandaş İstedi Büyükşehir Yapıyor
Büyükşehir Belediyesinden Toplu Ulaşım İle İlgili Basın Açıklaması
Antalya Siyasetinde Önemli Transfer
Başkan Türel’den Antalya Hakkında Önemli Açıklamalar
Antarktika’dan Yansımalar
Serik Kız Deresi’nde İkinci Etap Başladı
Türel’den Rus Başkonsolosa Taziye Ziyareti
Karın Kapattığı Yolları Büyükşehir Açıyor
Kaş Cemre’de Asfalt Çalışması
Başkan Türel’den 3 Ayrı Dilde Taziye Mesajı
Macbeth Mutfak’ta Aşt Sahnesi’nde
Muhtarlar Üçüncü Kez Buluşuyor
‘Buzul Kıta Antarktika' Deniz Biyoloji Müzesi’nde
Altınyaka’nın 20 Yıllık Su Sorunu Tarih Oldu
İşitme Engelli Çifte ASMEK Tercüman Oldu
Konyaaltı’nda Eskiyen Kaldırımlar Yenilendi
‘Evde Bakım Hizmetleri’ İle Ulaşılamayan Hasta Kalmıyor
Av. Cengizhan GÖKÖZ ile GÜNDEM
Antalya’da Evsizlere Büyükşehir Sahip Çıktı
Antalyalılar Dikkat Bu Caddeler Trafiğe Kapanıyor
Alanya’da Trafikte Tasarruf: ‘Yeşil Dalga’
Antalya’da Devam Eden FETÖ Soruşturmalarında Son Durum
‘Ak Köprü’ Tamam Sıra Bağlantı Yollarında
Muharrem İnce’den AK Parti’ye Sert Eleştiriler
Yeni Yıl Mesajını Sosyal Medyaya Gönder Büyükşehir, Billboardda Yayınlansın
Kadriye'de Son Teknoloji Terfi Merkezi
İşte Rakamlarla Yazılan Destan
KOBİ’ler İçin Nefes Kredisi Başvuruları Hayata Geçiyor
Engel Tanımayan Sporcular ASAT’ta Ağırlandı
Alanya’ya Dev Yatırımlar Sürecek
Ak Parti Antalya İl Yönetiminden Emniyet Teşkilatına Başsağlığı
Bakan Çavuşoğlu Ve AK Parti Antalya İl Başkanı Sümer, Ispartalı Şehit Polisin Cenaze Törenine Katıldı
Antalya’da Kanser Olan Koordinatöre, Personelinden Örnek Davranış
Alanya’ya Dev Yatırım
Türel, Sözünü Tuttu
Türel, ‘Turizm Konuşulacaksa Doğru Adres Antalya’
Antalya’da Suya Yüzde 10 Zam Yapıldı
Türel: “Başkanlık Sistemiyle Demokrasi Güçlenecek”
FETÖ Soruşturmalarında Antalya’da Son Durum, Valilik Açıklaması
Başkan Türel; “Antalya’yı Hep Birlikte Daha Güzel Daha Yeşil Bir Şehir Yapacağız”
CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara’dan Gündemi Sarsacak Açıklamalar
Antalya’da Kadıahmetoğulları’nın Sahibi FETÖ’den Tutuklandı
Türk Parlamenterler Birliği Antalya Şubesi Kuruluyor
Antalya’da 9 Aralık’ta Elektrik Kesintisi
Gaziler Mahallesi’ne Sıcak Asfalt
Mavi Ev Konuşmaları Başlıyor
Menderes Türel Şırnak’a Atandı
‘İş-Uğraş Atölyeleri’ Engelli Bireyleri Topluma Kazandırıyor
Türel: Umudunu Kaybeden Geleceğini Kaybeder
Başkan Türel’den Kepez’e Yatırım Turu
Başkan Türel’den Alanya’ya Müjde
Türel: “Engelsiz Antalya İçin Çalışıyoruz”
Antalya Valisi Münir Karaloğlu’ndan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı
Kumluca’da 7 Mahalle Birbirine Bağlanıyor
Büyükşehirden Kamuoyuna Açıklama
Büyükşehir Belediyesi 3 Arsasını Satıyor
Antalya Büyükşehir’e Birincilik Ödülü
Ak Kadınlardan “Şiddetin Her türlüsüne Karşıyız” Semineri
Gazipaşa Ulaşımında Yeni Dönem
Başkan Türel Projeleri İnceledi
Ali Tüzün’den Menderes Türel’e Veryansın
AK Parti Antalya İl Başkanlığından CHP Antalya Milletvekiline Kınama
Vali Karaloğlu Başkanlığında Antalya OSB Müteşebbis Heyeti Toplantısı
Büyükşehir’den Şeffaf Belediyeciliğe En Güzel Örnek
Portekiz Büyükelçisi’nden Başkan Türel’e Ziyaret
ASAT Antalya’yı Kanalizasyon Ağı İle Ördü
Gönülleri Fethet Derneği’nden Karaçay’a Teşekkür
Antalya’ya Bu Akşamdan İtibaren Kuvvetli Yağış Uyarısı
Tonguç Caddesi’nde Mutlu Sona Doğru
Akçatı’ya Emisyonlu Asfalt
Alanya, Manavgat Ve Serik’te İlan Reklam Vergileri Yüzde 10 Düşürüldü
Büyükşehir’den “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” Paneli
Büyükşehir Belediyesi Esnaf Çalıştayı Düzenledi
Antalya İçin Yeni Bir Tanıtım Atağı
Başkan Türel Öğretmenlerle Buluştu
Türel Alanya Toptancı Hal Tartışmalarına Son Noktayı Koydu: İSTEYEN GELSİN İSTEMEYEN GELMESİN"
Borç Yapılandırmasında Son Gün
Kumluca’ya Yeni Oyun Parkı Ve Spor Alanı
Antalya Cumhuriyet Meydanı Güzelleşecek
Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya’dan Öğretmenler Günü Mesajı
Ak Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal’dan Öğretmenler Günü Mesajı
Başkan Türel’den Öğretmenler Günü Mesajı
ATSO Başkanının Konyaaltı Sahil Projesi Önerisine Türel’den Yanıt
Alanya Hal Projesi Büyüyecek
Antalya’da Yeni Bir Elektrik Kesintisi Uyarısı
Antalya Valiliğinden Öğretmenler Günü Mesajı
ASAT güreşçisinin büyük başarısı
Kaldırımda Ölüme Davet
Büyükşehir’in 2017 Bütçesi Belli Oldu
Demokrasi Mücadelesi İbradı’da Konuşuldu
Başkan Türel Konyaaltı Sahiline Yönelik Eleştirilere Yanıt Verdi
CHP’li Meclis Üyesi Songül Başkaya; Tecavüz Bir Suçtur! Cezasız Kalamaz!
Döşemealtı Yağca’da Sıcak Asfalt Çalışması
Yücel Tuzcuoğlu’nun Ümit Uysal Ve Mustafa Gül Hakkında ki Çarpıcı Açıklamaları
Konyaaltı Sahil İhalesi İptal Oldu
Başkan Türel: “Her Türlü Fikir Ve Öneriye Açığız”
Büyükşehir Belediyesinden Ulaşımla İlgili Basın Açıklaması
Büyükşehir Belediyesi Çöpten Elektrik Üretimine Başlıyor
Akseki’ye 28 Kilometrelik Kanalizasyon
Şarampol Caddesi’nde Kentsel Tasarım Çalışmaları Başladı
Konyaaltı Projesi İhaleye Çıkıyor
İşte Yeni Anayasa Ve Başkanlık Sisteminin Tam Metni
Ölüme Terk Edilen Köpeklere Yine Büyükşehir Belediyesi Sahip Çıktı
Antalya’da Şehit Olan Askere Tören Düzenlendi
Expo Çalışanlarından İkramiye İsyanı
Antalya’da Jandarmaya Saldırı: 1 Şehit
Alanya Ve Gündoğmuş Birbirine Bağlanıyor
Büyükşehir Belediyesi Hobi Bahçesi Projesi Çalışmaları Başladı
Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.’ Den Antalya’da Planlı Elektrik Kesintisi Uyarısı
Menderes Türel Başkanlar Birliği Toplantısına Katıldı
Türel: “1 Milyara Yakın Olan Yatırım Bütçesini İki Katına Çıkaracağız”
Türel Ailesini Duygulandıran Açılış
Expo Çalışanları Maaşlarını Alamadıkları İçin Eylem Yaptı
TÜROFED Başkanı Osman Ayık’ın Acı Günü
Antalya Valiliğinden FETÖ Operasyonları İle İlgili Son Durum Açıklaması
Antalya’da PKK’ya Yönelik Operasyonda Gözaltına Alınan 25 Kişi Adliyeye Sevk Edildi
Büyükşehir Belediyesinden Toplu Ulaşımla İlgili Önemli Açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yarın Antalya’ya Geliyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan Atatürk’ü Anma Töreninde Konuştu
Başkan Türel Kadın Ve Demokrasi Vakfı Öğrencileri İle Buluştu
Manavgat Esnaf Temsilcileri TBMM’de
Büyükşehrin Hizmeti Engelleri Kaldırıyor
Kumluca Dereköy Yolu Asfalta Çalışmaları Başladı
Başkan Türel'in 10 Kasım Mesajı
ATAMIZI ÖZLEMLE ANIYORUZ
Songül Başkaya İle Çevre Duyarlılığı
Büyükşehir Yeni Binasına Taşınıyor
Sinekle Mücadele Hız Kesmiyor
Büyükşehir’den Hava Kirliliği Denetimi
Belediye Başkanlarına Yurtdışına Çıkış Yasağı
Yeni Türkiye Buluşmaları Konferanslar Dizisi Sürüyor
Antalya Toptancı Hal’inde Yeni Sezon Dualarla Açıldı
Antalya’da Toplu Ulaşımda Esnafa Ek Süre Verildi
Başkan Türel Muhtarlara Projeleri Anlattı
Büyükköy Mahallesine Sıcak Asfalt
Antalya’ya , Dünya Ve Avrupa Yüzme Şampiyonaları İçin Olimpik Yüzme Havuzu
Büyükşehir Alanya’da Kendi Çiçeğini Kendi Üretiyor
Kavakköy’ün içme suyu sorunu çözülüyor
Büyükşehir Belediyesi 4 İlçede 9 Arsasını Satıyor
“15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Sergisi” Açıldı
Elmalı Kuzuköy-İmircik Yolu Asfalta Hazırlanıyor
Alanya Çiçek Açacak, 200 Bin Çiçek
Antalya’da Su Kesintisi, ASAT Genel Müdürlüğünden Bilgilendirme
Eski Antalya İl Emniyet Müdürü Hakkında Yakalama Kararı Çıktı
Almanya’da Yaşayan Türkler Antalyalı Engellileri Unutmadı
Bakan Eroğlu’ndan Boğaçayı’na Tam Destek
Büyükşehirden Kırcami Açıklaması
Korkuteli Çomaklı Yolu Yenileniyor
ATSO otoparkında LPG’li araç patladı, çok sayıda kişi yaralandı
Türel’den Ak Köprü’ye İnceleme
Alanya’ya 2.5 Yılda 200 Milyon Liralık Yatırım
Antalya Büyükşehir Belediyesinden Midibüslerle İlgili Flaş Açıklama
Eski Başkan Mustafa Gönenç’ten Antalya’daki Minibüs Krizi Hakkında Çarpıcı Açıklamalar
Alanya’ya Otomasyonlu Sulama
Yeni Otogar İnşaatı 2017’de Başlıyor
Menderes Türel’den UKOME kararı hakkında açıklama
2 milyon aday için son hafta
ABD'de bin dolarlık paskalya yumurtası
Çalışma Meclisi 9 yıl aradan sonra toplanıyor
12 bin Müslüman evlerinden oldu
Hükümet gereğini yapar
Yüreklerdeki öfke ve kin ateşini de söndürmeliyiz
Er Sevag'ın ölümünde karar çıktı
Ulusal Gazeteler