Haber Detayı
26 Aralık 2016 - Pazartesi 08:49 Bu haber 917 kez okundu
 
Başkan Türel’den Antalya Hakkında Önemli Açıklamalar
ANTALYA’YA GÜVENİN
Gündem Haberi


Antalya’daki 700 muhtar, Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Muhtarlar Zirvesi’nde buluştu. 3 yılda 1.5 milyarlık yatırım yaptıklarını anlatan Türel, sadece asfalta harcanan kaynağın 345 milyon lira olduğunu söyledi. Türel, Özel İdare döneminde köylerin alt yapısına yıllık ortalama 5 milyon lira yatırım yapılırken, bu rakamı 64 misli artırarak yıllık 322 milyon liraya çıkardıklarını aktardı.

**

Muhtarlara birlik beraberlik mesajı veren Başkan Türel, “Devletin ve milletin güçlenmesini sağlayacak her iş bir mücadele alanıdır. Her yatırım, projeler, görev ve çalışma bir vatan mücadelesidir. İşte bu görev anlayışıyla, hep beraber, omuz omuza çalışacağız. Hiçbir fitne ve fesada meydan vermeyeceğiz. Etle tırnak olacağız, kardeşlik ruhuyla kenetleneceğiz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi, Antalya’daki tüm muhtarları üçüncü kez kampa aldı. Antalya Muhtarlar Zirvesi’ne, Kaş’tan Gazipaşa’ya tüm mahallelerden yaklaşık 700 muhtar katıldı. Rixos Sungate Otel’de iki gün boyunca toplantıya katılan muhtarlar, belediye bürokratlarıyla değerlendirmelerde bulunarak projelerle ilgili fikir alışverişi yaptı, talep ve önerilerini iletti. Muhtarlara MUBİM sistemindeki değişiklikler ve gelişmeler de anlatıldı. Toplantı boyunca çeşitli sunumlar, seminerler ve paneller gerçekleştirildi. İki gün süren kampın kapanışına Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Milletvekilleri Gökçen Özdoğan Enç, Hüseyin Samani, İbrahim Aydın, Atay Uslu, Sena Nur Çelik, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, ilçe belediye başkanları, muhtarlar ve aileleri katıldı. Belediye hizmetlerinin anlatıldığı tanıtım filminin gösterilmesiyle başlayan toplantıda kürsüye çıkan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu üçüncüsü düzenlenen MUBİM toplantısının artık geleneksel hale geldiğini belirterek, bu tür toplantıların hizmet değerlendirmeleri açısından önemine değindi. Antalya’nın Ankara’daki kredisinin çok yüksek olduğunu belirten Çavuşoğlu, “Ankara’dan Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın Antalya’ya açık çeki var. Bu açık çeki bizim iyi değerlendirmemiz lazım. Çünkü Antalya’nın çok hizmete ihtiyacı var. Ve yapıyoruz da” dedi. Antalya ve ilçelerine verdikleri vaatlerin hepsini gerçekleştirmekte olduklarını ifade eden Çavuşoğlu, “Örneğin Korkuteli- Elmalı yolunu yapacağız dedik, 2017 yılı içerisinde ihaleye çıkacağız. Korkuteli’nden Çavdır tarafına gidince, Burdur tarafı yolunu da yapacağız dedik inşaat başladı. Ama buradan bir müjdem daha var. Elmalı ile Finike arasındaki yolu da duble yapacağız. Finike- Kaş -Demre arasında o dağların arasından tüneller deleceğiz viyadükler yapacağız. Yapım programına aldırdık” diye konuştu.

ANTALYA ŞANSLI

Antalya’nın Kuzey Çevre Yolu ve Batı Çevre Yolu’nun bitmek üzere olduğunu hatırlatan Bakan Çavuşoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Antalya’nın her ilçesinde göletler yapıyoruz. Antalya’nın her bölgesinde barajlar yapıyoruz. Manavgat Çevre Yolu’nda dört tane köprülü kavşağın ihalesini yaptık. Manavgat’tan Beyşehir’e giden yolun tünelleri bitti. Hızlı tren projesini de tamamlandık. 4 aşamalı bir şekilde yine Antalya’dan, Akseki’den, Seydişehir’den, Konya’dan Aksaray’a, Aksaray’dan Kapadokya’ya, Kapadokya’dan Kayseri’ye kadar dört bölümlük, dört ayrı ihale yapacağız. Alanya çevre yolu inşaatı başladı.

Gazipaşa-Mersin Anamur arasında viyadük ve tünelleri olan yolun ihalesine de çıktık.”

MUHTARLAR DEMOKRASİNİN HÜCRELERİDİR

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, muhtarların demokrasinin hücreleri olduğunu, milli irade ve demokrasinin muhtarlarla başladığını ifade ederek, “Geçmişte demokrasi ve milli irade önemli olmadığı için muhtarlık müessesesi de çok fazla önemli görünmüyordu.

Bugün muhtarlarımız artık, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ağırlanıyor. Seçilmiş Cumhurbaşkanı halkın temsilcilerini davet ediyor onlarla konuşuyor dertleşiyor. Gerçi Bu proje aslında benim Ankara'da olduğumuz dönemde Sayın Cumhurbaşkanımızın başbakan olduğu dönemde kendileriyle paylaştığım ve büyük bir memnuniyetle kabul ettiği projeydi. Ancak tam o dönemde gerek 17- 25 Aralık hadisesi, gerekse yerel seçimin yoğunluğu maalesef projeyi gerçekleştirmeye fırsat vermedi. Sayın Cumhurbaşkanımız seçildikten sonra ilk işi külliyenin kapılarını muhtarlarımıza açıp, onlarla buluşmak oldu. Artık muhtarlarımız demokrasinin hücreleri olarak Cumhurbaşkanımızla bulaşıyor dertlerini anlatıyor ülkenin gelişmelerini dünyadaki gelişmeleri birinci ağızdan dinliyor ve öğreniyor” diye konuştu.

Türkiye'de kısa adı MUBİM olan muhtarlık bilgi iletişim sistemini ilk uygulayan belediye olduklarını hatırlatan Türel, “Sizlerin taleplerini her gün cep telefonundan günü gününe izlemeye ve karşılamaya gayret ediyorum. Her fırsatta sizlerle bir araya gelmeye çalışıyorum. Bu hafta sonu da güzel bir çalışma toplantısı yaptık. Muhtarlarımızın sorunlarını arkadaşlarımız dinledi. Zaten büyük bir bölümünü biliyorduk ama eksik kalanlar varsa tamamlamak için çalıştık. Şimdi nihai adımları da atmaya gayret edeceğiz” dedi.

ŞEHİT VE GAZİLERİ ANDI

Konuşmasında şehit ve gazilere ayrı bir paragraf açan Başkan Menderes Türel, “Bugün bu makamlarda bu koltuklarda sizler oturabiliyorsanız bunu onu önce Allah'a  sonra şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Maalesef bulunduğumuz coğrafyanın kaderi, dolayısıyla Anadolu toprağı şehit kanlarıyla sulanmaya devam ediyor. İstanbul Kayseri Suriye fark etmiyor. Mehmet Akif Çanakkale Şehitlerine Bedr’in Aslanları diyordu. Bedr’in Aslanları dün Çanakkale'deydi bugün de El-Bab’da bu vatan bölünmesin, bu bayrak inmesin diye şehit oluyorlar. Her şehitte bizim de kalbimizin bir parçası gidiyor” şeklinde duygularını ifade etti.

İKİNCİ KURTULUŞ SAVAŞINI VERİYORUZ

15 Temmuz’da Türk milletinin en alçakça ihaneti gördüğünü, sırtından hançerlendiğini söyleyen Türel, şöyle konuştu: “Allah bütün şehitlerimizden onların anne ve babalarından kardeşlerinden çocuklarından milyonlarca defa razı olsun. Ama bu kadar acı artık bizi örse çekiçle dövülmüş demir gibi yaptı. Çifte şu verilmiş çelik gibi olduk. 15 Temmuz'da tankların önünde duranlar Türkiye tarihinde yeni bir dönemi başlattılar. Artık tank, top fark etmez. Kurşun olsa kurşunun üzerine gideceğiz, tank olsa tankın önünde duracağız. Uçaktan bomba yağsa, kımıldamayacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın bir sözü vardı biz bu yola beyaz gömleğimizi, kefenimizi giyerek çıktık diye. Şimdi bu söz hepimiz için geçerli. Çünkü milli mücadelenin devam ettiğini gerek içeride gerekse dışarıda Suriye cephesinde, yeni bir İstiklal Savaşı yaptığımızı görüyoruz. Türkiye bugün İkinci Kurtuluş mücadelesini veriyor. Kurtuluş savaşı mücadelesi veriyor. 1960’lardan bu yana Türk Silahlı Kuvvetlerin içerisinde bile yer etmişler. Türkiye’yi 3-4 koldan kontrol altına almışlar. Ama milletimiz uyandı. Gerçeği gördü. Sayın Cumhurbaşkanımız direndi, bayrağı teslim etmedi. İnşallah bu mücadeleden zaferle çıkacağız ve hainlerin hesabını boşa çıkaracağız.”

ETLE TIRNAK OLACAĞIZ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır, bu satıh bütün vatandır” sözünü hatırlatan Türel, “Bugün de mücadelenin yeri ve zamanı yoktur; mücadele sadece askeri mücadele değildir. Devletin ve milletin güçlenmesini sağlayacak her iş bir mücadele alanıdır. Altyapı yatırımı, şehirleşme, eğitim, sosyal hizmetlerimiz, ekonomik projelerimiz, her görev, her çalışma bir vatan mücadelesidir. İşte bu görev anlayışıyla, hep beraber, omuz omuza çalışacağız. Hiçbir fitne ve fesada meydan vermeyeceğiz. Etle tırnak olacağız, kardeşlik ruhuyla kenetleneceğiz. Milletimizi bölmek isteyenlere karşı duracağız. Mahallerimizde huzur ve güveni, kardeşliği muhafaza etmek, kuvvetlendirmek için azami gayreti sarf edeceğiz” ifadelerini kullandı.

BİZ ÇALIŞIYORUZ ANTALYA KAZANIYOR

Antalya için gece gündüz ibadet eder gibi çalıştıklarını vurgulayan Başkan Menderes Türel, şunları kaydetti: “Bize uyku haram. Elbette biz bu göreve rahat etmek, keyif yapmak için gelmedik. Seçimlerden önce dedik ki biz başkaları gibi eğlenmeye gelmiyoruz. Bizden önce festivallerle belediye eğleniyordu, Antalya çalışıyordu. Dedik ki biz çalışacağız, Antalya halkı eğlenecek. Şimdi biz çalışıyoruz, Antalya kazanıyor. Hep beraber Antalya’da metropoliten belediye modeline geçtik. Bu önemli geçiş sürecini birlikte başarıyla yönettik. Birlikte, yatırım ve hizmet rekoru kırdık. 2 bin kilometreden 22 bin kilometrekareye neredeyse 10 misliden fazla artan bir coğrafyada hizmet etmeye başladık. Antalya’nın her tarafına hizmet götürmeye başladık. 20 bin kilometre deyip geçmeyin, İsrail’in yüzölçümü Antalya kadar. Ve biz 10 misli hizmet alanımızı genişletiyorken personel sayımızı artırmadık. Gazipaşa’dan Kaş’a, Elmalı’dan İbradı’ya kadar büyük bir sahanın sorumluluğunu üstlendik ve sizlerin de desteğiyle çok şükür, bu görevi yüzümüzün akıyla yerine getirdik.”

MUBİM’LE HIZLI HİZMET

MUBİM sisteminin bu başarıya önemli bir katkı sağladığının altını çizen Başkan Türel, “MUBIM sistemi sayesinde 909 muhtarımızın talepleri tek merkezden takip edilmektedir. SMS, e-posta, telefon veya faks yoluyla taleplerinizi alıyoruz ve kayıtlı telefonlarınıza tahmini çözüm süresini içeren mesaj gönderiyoruz. Taleplerinizi cep telefonu ve tablet üzerinden bizzat ben de takip ediyorum. Şurası da ayrıca bir iftihar konusudur ki, ilk olarak Belediyemiz tarafından uygulanan bu proje, Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından da benimsenmiş ve tüm Türkiye'de uygulanması yolunda talimatlarına mazhar olmuştur” dedi

3 YILDA 1.5 MİLYARLIK YATIRIM

Göreve geldikten bu yana 909 mahallede 13 bin hizmeti yerine getirdiklerini anlatan Başkan Menderes Türel, şu bilgileri verdi: “111 adet çocuk oyun ve spor aletleri grubu kurduk, 117 okulun tamir ve tadilatını yaptık, 306 camiye 95 bin 790 metrekare halı döşedik, 1543 adet mezarlığın temizlik ve peyzajını yaptık. Kırsal bölgelerde 474 adet durak kurduk. 1420 kilometre sathi kaplama, 380 kilometre sıcak asfalt döktük. Çalışanına maaşını ödeyemeyen bir belediyeden yatırım yapabilen ve halkın sosyal ihtiyaçlarını karşılayan bir belediye haline geldik. 3 yılda yaptığımız yatırım tutarı 1.5 milyar TL oldu. Sadece asfalt dökmek için 3 yılda harcadığımız kaynak 345 milyon TL yapıyor. Büyükşehir yasasının nimetlerini hep birlikte görüyoruz. Daha önce özel idare döneminde içme suyu, sulama ve kanalizasyon için yıllık ortalama 5 milyon lira yatırım yapılırken bu rakamı 3 yılda 967 milyon liraya çıkardık. Yıllık 322 milyon liraya denk gelen bu rakam eski özel idare zamanına göre 64 kat daha fazla bir rakamı ifade ediyor. Kolay değil. Bu yatırımlarla Antalya’nın denizini kurtardık. Akseki'nin 40 yıldır çözülemeyen su sorunu çözdük. Susuzşahap muhtarımız burada. Susuzşahap’a su geldi artık, buranın ismini Suluşahap yapalım. Artık Susuzşahap’a bile su geldi.”

2.5 YILDA 26 KAVŞAK

Göreve gelir gelmez 16 katlı özel idare binasını yıktıklarını anlatan Başkan Türel, şunları aktardı: “2009’da neyi bırakmışsak, 2014’te aynı o şekilde bulduk ve bıraktığımız yerden devam ettik. Hatta bazı proje ve yatırımlarımızı bırakın tamamlanmayı daha kötü halde bulduk. Mesela deniz otobüslerimiz çürümeye terk edilmişti. 5 sene de bir kaptan bir miço bulup deniz otobüslerini çalıştıramadılar. İnşaatına başladığımız yeni hizmet binamız çürümeye terk edilmişti. Yüzde 70’ni tamamladığım binayı tamamlamayı beceremediler. Şimdi o yeni binayı Antalya’ya layık bir hale getirdik. Hatta özenerek yaptığımız Engelli merkezimizi bile çok kötü bir halde bulduk. Kültür-sanat alanında Altın portakalı uluslararası seviyeye çıkarmıştık, onu da dünyadan koparmışlardı. Geldik, en zor zamanda tekrar uluslararası seviyeye çıkardık. Geçmişten gelen tecrübemizle, güçlü ekibimizle, hükümetimizle, sayın bakanımızın, bakanlarımızın, başbakanımızın ve sizlerin desteğiyle birçok meseleyi hızla toparlayabildik. Bir başka avantajımız G20 Zirvesi ve EXPO oldu. Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde G20 ve EXPO Antalya’ya büyük yatırım getirdi. Bir taraftan Hükümetimiz, bir taraftan Büyükşehir olarak biz, çok yatırım yaptık. Dile kolay, şehir merkezini tramvayla havalimanına ve EXPO’ya bağladık.”

ANTALYA İÇİN HER CEPHEDE MÜCADELE

Bu yıl Rusya ile yaşanan uçak krizi, terörün artması ve 15 Temmuz terörist darbe girişimi gibi şansızlıklar yaşadıklarını belirten Türel, “Bu kadar önemli engellere rağmen Antalya’ya 6 milyon turist gelmesi bile büyük başarıdır. Bu da tesadüfen olmamıştır. Bu sene başından itibaren Cumhurbaşkanımız, Başbakanlarımız, Dışişleri Bakanımız, Kültür ve Turizm bakanlarımız hepsi devamlı olarak Antalya ile ilgilendiler. Turizm için Avrupa pazarında geçen sene ben bizzat çalıştım. Aleyhimizde kampanyalar yürütülüyorken biz Antalya ile ilgili lehte haberler çıkartmayı başardık. Bu gayretlerimizin ciddi geri dönüşlerini aldık. Bu sene Sayın Valimizle birlikte turizm tanıtımına daha fazla destek olacağız. Turizme tanıtımla, tarıma sulama projeleriyle, esnafa Şarampol gibi cadde projeleriyle destek olmaya gayret ediyoruz. Yani, gördüğünüz gibi, sadece eski belediye hizmetleriyle uğraşmıyoruz. Her cephede mücadele ediyoruz” şeklinde konuştu.

ULAŞIM, DEPREM, KENTSEL DÖNÜŞÜM MASTER PLANLARI

Türel şöyle devam etti: “Şu 2.5 senede ulaşımda rekor kırdık. Arıtma tesislerine önemli yatırımlar yaptık. Manavgat’ta, Serik’te deniz pislikten geçilmeyecekti. Turizmde bindiğimiz dalı kesecektik. Gözümüz gibi korumamız gereken deniz, turizmdeki en büyük sermayemiz adeta bir pislik yuvası haline gelmişti. Ama bu yatırımları yaptık. Denizimizi gözümüz gibi koruduk. İçme ve sulama suyu yatırımları yaptık. Toptancı haller, otobüs terminalleri, sosyal merkezler, gençlik merkezleri, spor tesisleri, spor salonları yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Sosyal hizmetlerde artık kendimizle yarışıyoruz. Kültür ve sanatta, Antalya Film Festivali’ni yeniden dünyanın önemli festivallerinden biri haline getirdik. Bir taraftan Ulu Cami, Türk İslam Külliyesi projemiz devam ediyor. Bir taraftan da farklı etkinlikler kapsamında Antalya Kent Müzesi’ni kuruyoruz. ASMEK eğitim hizmetlerinde başka rekorlar kırıyoruz. ASMEK Türkiye’nin en büyük eğitim kurumlarından birisi oldu. Kentsel dönüşümde büyük bir hamle başlattık. Ulaşım Master Planı tamamlandı. Artık Ulaştırma Bakanımızın onayına sunuldu. Deprem Master Planı çalışması yaptık. Kentsel Dönüşüm Master Planı çalışmamız da bugünlerde bitmek üzere. Bunların hiçbir tanesi Menderes Türel projesi değildir. Bu projelerimizin hepsini sizler yapıyorsunuz. Hükümetimizle elele, teşkilatımızla ve muhtarlarımızla birlikte yapıyoruz.”

STK’LARLA İŞBİRLİĞİ

Başkan Türel, katılımcı yönetim anlayışının en güzel örneklerini vermeye gayret ettiklerini ifade ederek, “İlk günden itibaren projelerimizde STK’larla işbirliği içinde olmaya önem verdik. Tramvay yaptık, halka sorup yaptık. Kepez Santral dönüşümünü halka sorup yaptık. Konyaaltı projesinde Mimarlar Odası’yla çalıştık, yarışması projesi gerçekleştirdik. Boğaçayı’nda İnşaat Mühendisleri Odası ile istişare ettik” dedi.

ÇİFTÇİYE ELEKTRİK BEDAVA

İlçe ve köylere özel önem verdiklerini kaydeden Türel, ilk işlerinin 100’e yakın iş makinesi alıp, araç parkını güçlendirerek köyleri sıcak asfaltla buluşturmak olduğunu söyledi. “Köylerimiz bizim üretim alanlarımızdır” diyen Başkan Türel, artık turizme, tarıma, ticarete, esnafa destek için çalışan bir Büyükşehir olduğunu vurguladı. Bu çerçevede seçimlerden önce tarımsal sulamada elektrik maliyetlerini karşılama sözü verdiğini hatırlatan Türel, “Ve şimdi güneş enerji santrallarımızda elektrik enerjisi üretimine başladık. Dağbeli Mahallesi Mellidağ mevkiine kurduğumuz bir megavatlık güneş enerji santralimizi hizmete sunduk. Mart 2017’de 1 megavatlık diğer etabı da açılışa hazır hale getiriyoruz. Toplam 2 megavat olacak. Pazartesi günü yapılacak bir protokol ile de 3 megavatlık daha güneş enerji santralinin yatırımına başlayacağız. Böylece sorumluluğumuzda olan sulama kooperatiflerimizin elektrik bedellerini Büyükşehir olarak bizler karşılayacağız” diye konuştu.

2009 seçimlerinde rakip adaylardan bir tanesinin verdiği “Antalya’da herkese bedava elektrik” sözünü hatırlatan Başkan Menderes Türel, şunları dile getirdi: “Geldiler en ucuz suyu kullanan Antalya’yı bırakın bedava elektriği, suyu en pahalı kullanan il haline getirdiler. Şimdi yaptığımız indirimlerle biz yine en ucuz su kullanan şehiriz. Ama bedava elektriği soranlar bile bu nereden çıktı dediler. 100 bin kişiye iş demiştiniz ne oldu diyenlere de ‘Ya sonuna o sıfırı kim koydu, diye sıfırı koyanları aradılar. 5 sene onu aramaktan hizmet edemediler. Bunlar gerçek bunları konuşuyorken gülüyoruz. Biz de ne dedik 2014’te seçim kampanyamızda, sulama birliklerine ve kooperatiflerine elektrik bedava dedik. Hemen eleştirdiler dediler ki bak biz bedava elektrik derken eleştiriyordu şimdi bizim gibi bedava elektrik kampanyası yapıyor. Ama biz söz verdik mi onun gereği yerine gelir. O yüzden şimdi güneş enerji santrallerini kurduk. Verdiğimiz sözü yerine getiriyoruz. Kooperatiflerden talepleri alıyoruz. Çok hızlı bir şekilde artık bizimle protokol imzalayan sulama birlikleri ve kooperatiflerimizin elektriği 2017’de bedava olacak.”

TOPTANCI HALLER BİRLEŞİYOR

Beldelerdeki küçük halleri birleştirip daha büyük toptancı haller inşa ettiklerini belirten Başkan Menderes Türel, “Sadece Alanya’ya 100 milyon liraya toptancı hal yapıyoruz. Bu rakam Alanya Belediyesi’nin bir senede yaptığı yatırımın iki mislidir. İşte Korkuteli Hali bitti ve hizmete girdi. Beykonak ve Mavikent halleri, iki ayrı belde haliydi birleştirdik. Şimdi çok daha iyi hizmet veriyor.  Finike ve Alanya’da hallerimizin inşaatları devam ediyor, Antalya merkez, Yukarı Kocayatak, Kaş Kınık hallerinin projeleri tamamlanmak üzere” diye konuştu

Hayvansal ürünlerin değerlendirileceği Akseki-Korkuteli-Elmalı-Gazipaşa ve Kumluca mezbahalarının inşaatlarını tamamladıklarını, Demre mezbahasının inşaat aşamasında olduğunu belirten Türel,  amaçlarının kırsal alanda yaşayan insanların hayat standartlarını da en iyi şekilde yükseltmek olduğunu dile getirdi.

KAVŞAK 2.5 YILDA BİTTİ

Seçimlerden önce 5 senede 19 kavşak sözü verdiklerini hatırlatan Başkan Menderes Türel, daha 5 sene dolmadan, 2.5 sene içinde Karayolları ile birlikte 26 kavşağı bitirdiklerini söyledi. Türel, Alanya’yı ilk kez katlı kavşaklarla buluşturacaklarını, 2 kavşak projesinin temel atma aşamasında olduğunu aktardı. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, projelerle ilgili şu bilgileri paylaştı: “Antalya'da yapılan G-20 Zirvesi ve Expo organizasyonları için yaptığımız, Altınova-Expo Kundu, Kundu-Belek ana arter yolları ile ulaşımı şehir çeperine taşımaya çalıştık. Şehir merkezinde yaptığımız Şarampol Yayalaştırma ve Ali Çetinkaya Yayalaştırma projeleri ile Kent merkezinde caddelerde iyileştirme ve güzelleştirme yapıyoruz. İlçelerde bu kapsamda Serik'te Kızderesi Caddesi’ni tamamladık. Şimdi ikinci bölümü başladı. Manavgat'ta 6 Caddede inşaatımız devam ediyor, 2017 yılında da Alanya'da 4 Caddede iyileştirme ve güzelleştirme düzenleme çalışmaları yapacağız.”

SAĞ ELİN VERDİĞİNİ SOL EL GÖRMÜYOR

Sosyal belediyeciliğe büyük önem verdiklerini anlatan Türel, “İlçelerde kültür merkezleri ve hizmet birimleri ile sosyal belediyecilik gereği olan ASMEK ve AKBİM çalışmalarını yaygınlaştırıp geliştiriyoruz. Bize ulaşan hasta ve yaşlılara gerekli yardımları yapıyoruz ancak bize ulaşamayan problemlerini sıkıntılarını bize ulaştıramayan vatandaşlarımız varsa onun evine dağın başında da olsa ekmeğini ulaştırıyoruz. Sağ elin verdiğini sol elin duymayacağı şekilde bu hizmeti yapmaya çalışıyoruz. Hiç kimsenin kapılarını çalmadığı Ramazan ayında bir tas çorba getiren olur mu diye pencereden bakan ihtiyaç sahiplerine ulaşabilirsek, o zaman yaptığımız yolların, kavşakların ve vizyon projelerin bir anlamı olur, değeri olur” ifadesini kullandı.

ANTALYASPOR VE ALANYASPOR’A TAM DESTEK

Süper Lig'de Antalya'yı Antalyaspor ve Alanyaspor ile iki takımın temsil ettiğini dile getiren Türel, “Sporda başarı altyapıdan gelen yardım ve desteklerle olur. Antalyaspor tesislerini tamamladık ve 7 Ocak tarihinde Antalyaspor'a devredeceğiz. Antalyalılarımıza hayırlı olsun. Alanyaspor altyapı tesisleri için de çalışmalara başladık. Yer  tahsisleri tamamlanıyor, önümüzdeki günlerde protokoller yapılacak ve en kısa zamanda  projeleri tamamlayarak 2017 yılında temelini atacağız” dedi.

SPORUN BAŞKENTİ ANTALYA

Turizm ve tarımın başkenti olan Antalya’nın sporun da başkenti olması için çalıştıklarını söyleyen Başkan Türel, “Bunun için Milli Takımımızın da burada olması gerekiyordu. Serik Bozayak’ta 250 dekar alanda imar planını tamamladık. Milli takımımız Avrupa ve Dünya şampiyonalarına Antalya'da hazırlanacak. Bütün milli takımlarımız kamplarını artık Antalya’da yapacak. Arda Turan’dan Burak Yılmaz kardeşimize kadar bütün herkes Antalya’da çalışarak müsabakalara hazırlanacak. Antalya turizmin ve tarımın başkenti. Bundan sonra kültür başkenti, spor başkenti de olacak” diye konuştu.

VİZYON PROJELER MARKA DEĞERİ ARTIRACAK

Proje çalışmaları tamamlanan; Boğaçayı Projesi, Konyaaltı Sahil Projesi, Kruvaziyer Liman Projesi, Tünektepe- Teleferik Projeleri, 10 bin kişilik Antalya Camii ve Müzesi Projesi’nin Antalya’nın imajını ve marka değerini artıracak vizyon projeler olduğunu vurgulayan Türel, “Bu projeler tamamlandığı takdirde bu tesislerin sadece birini görmek için dahi yerli ve yabancılar gelecektir. Antalya herkesin görmek ve yaşamak istediği bir şehirdir.  Dünyanın cazibe merkezli olacaktır” şeklinde konuştu.

ANTALYA’YA GÜVENİN

2016 yılının 11 ayda yabancıların Antalya’dan 4 bin konut satın aldığına dikkat çeken Başkan Türel, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu kadar yurtdışındaki menfi haberlere rağmen, terör korkusuna rağmen Antalya’ya talep devam ediyor. Bütün bu tehdit ve korkulara rağmen Antalya’ya talep devam ediyor. Siz de mahalle liderleri, halk önderleri olarak Antalya’nın geleceğine güvenin ve bu güveni lütfen halka yansıtın. Bütün dostlarınızın Antalya’ya yatırım yapmasını sağlayın. Kendimize güveneceğiz, şehrimize güveneceğiz, bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, hep birlikte Türkiye, hep birlikte Antalya olacağız.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Başkan, Türel’den, Antalya, Hakkında, Önemli, Açıklamalar,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
Durali Kolpak Hakkında FETÖ İddaası
Alanya Toptancı Hal İnşaatı Hızla Yükseliyor
Türkiye’nin En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi Antalya’ya İyi Geldi
Mahmutlar Hizmet Binası Tamamlandı
‘Engelli Mola Evleri’ İçin Protokol İmzalandı
Finike Günçalı (Ernez) Ve Kaş Doğantaş Grup Yolları Yapılıyor
Döşemealtı Akkoç Mahallesi Yolu Genişliyor
Beyrebucak Camisi’ne Büyükşehir Eli Değdi
Otogar Alanı 5 Haziran’da İhale İle Satışa Çıkarılıyor
Bizimköy Terfi Merkezi Tamamlandı
Güçlüköy ve Bademli’ye kanalizasyon geliyor
Hayır Kampanyası Yapan Avrupa’ya Tepki
Başkan Türel’den Partilere Ziyaret
Asfaltsız Mahalle Kalmıyor
Afet Yönetiminde Japonya İle İşbirliği
“Alanya Trafiği Rahatlayacak”
Manavgat Malzeme Deposu Tamamlandı
Ak Köprü 17 Mart’ta Açılıyor
Susuz Mahalle Kalmıyor
Büyükşehir’den Türkiye’de Bir İlk Daha
Serik Yolları Sıcak Asfaltla Buluşuyor
Bu Yaz Rahat Edeceğiz
Ovacık Yaylasında Asfalt Hazırlığı
Antalya’nın Fethinin 810. Yıldönümü Programı
Antalya Hipodromuna Kavuşuyor
Makine İkmal Binası İnşaatı Tamamlandı
Yağmur Suyu Çalışmalarında Sona Gelindi
Serik Yolları Modernleşiyor
Yıllanmış Sorun Çözüldü
Adrasan’a Kesintisiz İçme Suyu
Verilen Sözler Tutuluyor
Kemer-Beycik Yolu Yenileniyor
Yazın Sular Kesilmeyecek
İlçelere Hızlı Hizmet İçin Dev Depolar
50 Yıllık İçme Suyu Hatları Yenileniyor
Akdeniz TV ve Ali Buldu Bilmecesi
Büyükşehir Belediyesi 21 Arsasını Satıyor
‘Gençlik Meclisi’ Kuruldu
“Dönüşüm Sorunsuz Tamamlandı”
“Antalyalıların Ayağı Yerden Kesilecek”
Şarampol’de Çalışmalar Son Sürat
AB Destekli Gönüllü İtfaiyecilik Projesi Başlıyor
Manavgat Alt Yapısına 192 Milyon Harcandı
Demre’nin Çehresi Değişecek
Muğla, Antalya’ya İyi Gelecek!
Döşemealtı, Antalya'nın Yıldızı Olacak!
“Cumhurbaşkanlığı Sistemi” Antalya’da Konuşuldu
Manavgat’ın Kalbi Türkbeleni’nde Atacak
İhtiyaç Olduğun Gençliğe Hitabe
Korkuteli’nde Asfalt Hazırlığı
“Projelerimiz Esnafı Canlandıracak”
Emine Nine Rahat Edecek
Cumhuriyet Meydanı Adına Yakışır Hale Geliyor
Yaylada Mahsur Kalan Çifti Ekipler Kurtardı
Büyükşehir'den Toplu Ulaşım Dönüşümü İçin Son Çağrı
Vali Karaloğlu’ndan Hayırlı Olsun Ziyareti
Düden Katlı Kavşak’ta Hummalı Çalışma
Alanya Bahara Hazırlanıyor
Alt Yapıya 52 Milyonluk Yatırım
Başkan Türel AGC Üyelerini Ağırladı
Büyükşehir’den Kar Seferberliği
Hava Kirliliğine Sıkı Denetim
Büyükşehir Kendi Mobilyasını Üretiyor
Finike’de Alt Yapı Seferberliği
Siirtlilerden Başkan Türel’e Ziyaret
Alanya Ulaşımına 56 Milyonluk Dev Yatırım
Müze Konseptli İlk Cadde İhaleye Çıkıyor
ASAT’tan 49 Milyonluk Yatırım
Büyükşehir’den 5 Yıldızlı Sosyal Tesis
Büyükşehir’den Sağlıksız Midye Yapanlara Operasyon
Akseki’de Karla Yoğun Mücadele
Antalya Büyükşehir Belediyesinden Şırnak’a Yardım Eli
Sporun Antalya’daki Merkezi ASFİM
Kaş’ta ASAT Farkı
Başkan Türel'den Yeni Yıl Mesajı
Büyükşehir’den Toplu Ulaşıma 50 Yeni Otobüs
Hafise Nine’nin Artık Sıcak Bir Yuvası Var
ASMEK 2’nci Dönem Kayıtları Başlıyor
Konyaaltı Projesi 19 Ocak’ta Yeniden İhaleye Çıkıyor
Ukrayna Büyükelçisi’nden Başkan Türel’e Ziyaret
Altın Nota Beste Yarışması Ödülleri Belli Oldu
Büyükşehir Belediyesi Denetimli Serbestlik Protokolü İmzaladı
‘Demokrasi’nin Zaferi’ Aksu’da Konuşuldu
Büyükşehir Bir Hayali Daha Gerçekleştiriyor
Vatandaş İstedi Büyükşehir Yapıyor
Büyükşehir Belediyesinden Toplu Ulaşım İle İlgili Basın Açıklaması
Antalya Siyasetinde Önemli Transfer
Antarktika’dan Yansımalar
Serik Kız Deresi’nde İkinci Etap Başladı
Türel’den Rus Başkonsolosa Taziye Ziyareti
Karın Kapattığı Yolları Büyükşehir Açıyor
Kaş Cemre’de Asfalt Çalışması
Başkan Türel’den 3 Ayrı Dilde Taziye Mesajı
Macbeth Mutfak’ta Aşt Sahnesi’nde
Muhtarlar Üçüncü Kez Buluşuyor
‘Buzul Kıta Antarktika' Deniz Biyoloji Müzesi’nde
Altınyaka’nın 20 Yıllık Su Sorunu Tarih Oldu
İşitme Engelli Çifte ASMEK Tercüman Oldu
Konyaaltı’nda Eskiyen Kaldırımlar Yenilendi
‘Evde Bakım Hizmetleri’ İle Ulaşılamayan Hasta Kalmıyor
Av. Cengizhan GÖKÖZ ile GÜNDEM
Antalya’da Evsizlere Büyükşehir Sahip Çıktı
Antalyalılar Dikkat Bu Caddeler Trafiğe Kapanıyor
Alanya’da Trafikte Tasarruf: ‘Yeşil Dalga’
Antalya’da Devam Eden FETÖ Soruşturmalarında Son Durum
‘Ak Köprü’ Tamam Sıra Bağlantı Yollarında
Muharrem İnce’den AK Parti’ye Sert Eleştiriler
Yeni Yıl Mesajını Sosyal Medyaya Gönder Büyükşehir, Billboardda Yayınlansın
Kadriye'de Son Teknoloji Terfi Merkezi
İşte Rakamlarla Yazılan Destan
KOBİ’ler İçin Nefes Kredisi Başvuruları Hayata Geçiyor
Engel Tanımayan Sporcular ASAT’ta Ağırlandı
Alanya’ya Dev Yatırımlar Sürecek
Ak Parti Antalya İl Yönetiminden Emniyet Teşkilatına Başsağlığı
Bakan Çavuşoğlu Ve AK Parti Antalya İl Başkanı Sümer, Ispartalı Şehit Polisin Cenaze Törenine Katıldı
Antalya’da Kanser Olan Koordinatöre, Personelinden Örnek Davranış
Alanya’ya Dev Yatırım
Türel, Sözünü Tuttu
Türel, ‘Turizm Konuşulacaksa Doğru Adres Antalya’
Antalya’da Suya Yüzde 10 Zam Yapıldı
Türel: “Başkanlık Sistemiyle Demokrasi Güçlenecek”
FETÖ Soruşturmalarında Antalya’da Son Durum, Valilik Açıklaması
Başkan Türel; “Antalya’yı Hep Birlikte Daha Güzel Daha Yeşil Bir Şehir Yapacağız”
CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara’dan Gündemi Sarsacak Açıklamalar
Antalya’da Kadıahmetoğulları’nın Sahibi FETÖ’den Tutuklandı
Türk Parlamenterler Birliği Antalya Şubesi Kuruluyor
Antalya’da 9 Aralık’ta Elektrik Kesintisi
Gaziler Mahallesi’ne Sıcak Asfalt
Mavi Ev Konuşmaları Başlıyor
Menderes Türel Şırnak’a Atandı
‘İş-Uğraş Atölyeleri’ Engelli Bireyleri Topluma Kazandırıyor
Türel: Umudunu Kaybeden Geleceğini Kaybeder
Başkan Türel’den Kepez’e Yatırım Turu
Başkan Türel’den Alanya’ya Müjde
Türel: “Engelsiz Antalya İçin Çalışıyoruz”
Antalya Valisi Münir Karaloğlu’ndan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı
Kumluca’da 7 Mahalle Birbirine Bağlanıyor
Büyükşehirden Kamuoyuna Açıklama
Başkan Türel KONYSİAD Üyelerine Seslendi
Büyükşehir Belediyesi 3 Arsasını Satıyor
Antalya Büyükşehir’e Birincilik Ödülü
Ak Kadınlardan “Şiddetin Her türlüsüne Karşıyız” Semineri
Gazipaşa Ulaşımında Yeni Dönem
Başkan Türel Projeleri İnceledi
Ali Tüzün’den Menderes Türel’e Veryansın
AK Parti Antalya İl Başkanlığından CHP Antalya Milletvekiline Kınama
Vali Karaloğlu Başkanlığında Antalya OSB Müteşebbis Heyeti Toplantısı
Büyükşehir’den Şeffaf Belediyeciliğe En Güzel Örnek
Portekiz Büyükelçisi’nden Başkan Türel’e Ziyaret
ASAT Antalya’yı Kanalizasyon Ağı İle Ördü
Gönülleri Fethet Derneği’nden Karaçay’a Teşekkür
Antalya’ya Bu Akşamdan İtibaren Kuvvetli Yağış Uyarısı
Tonguç Caddesi’nde Mutlu Sona Doğru
Akçatı’ya Emisyonlu Asfalt
Alanya, Manavgat Ve Serik’te İlan Reklam Vergileri Yüzde 10 Düşürüldü
Büyükşehir’den “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” Paneli
Büyükşehir Belediyesi Esnaf Çalıştayı Düzenledi
Antalya İçin Yeni Bir Tanıtım Atağı
Başkan Türel Öğretmenlerle Buluştu
Türel Alanya Toptancı Hal Tartışmalarına Son Noktayı Koydu: İSTEYEN GELSİN İSTEMEYEN GELMESİN"
Borç Yapılandırmasında Son Gün
Kumluca’ya Yeni Oyun Parkı Ve Spor Alanı
Antalya Cumhuriyet Meydanı Güzelleşecek
Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya’dan Öğretmenler Günü Mesajı
Ak Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal’dan Öğretmenler Günü Mesajı
Başkan Türel’den Öğretmenler Günü Mesajı
ATSO Başkanının Konyaaltı Sahil Projesi Önerisine Türel’den Yanıt
Alanya Hal Projesi Büyüyecek
Antalya’da Yeni Bir Elektrik Kesintisi Uyarısı
Antalya Valiliğinden Öğretmenler Günü Mesajı
ASAT güreşçisinin büyük başarısı
Kaldırımda Ölüme Davet
Büyükşehir’in 2017 Bütçesi Belli Oldu
Demokrasi Mücadelesi İbradı’da Konuşuldu
Başkan Türel Konyaaltı Sahiline Yönelik Eleştirilere Yanıt Verdi
CHP’li Meclis Üyesi Songül Başkaya; Tecavüz Bir Suçtur! Cezasız Kalamaz!
Döşemealtı Yağca’da Sıcak Asfalt Çalışması
Yücel Tuzcuoğlu’nun Ümit Uysal Ve Mustafa Gül Hakkında ki Çarpıcı Açıklamaları
Konyaaltı Sahil İhalesi İptal Oldu
Başkan Türel: “Her Türlü Fikir Ve Öneriye Açığız”
Büyükşehir Belediyesinden Ulaşımla İlgili Basın Açıklaması
Büyükşehir Belediyesi Çöpten Elektrik Üretimine Başlıyor
Akseki’ye 28 Kilometrelik Kanalizasyon
Şarampol Caddesi’nde Kentsel Tasarım Çalışmaları Başladı
Konyaaltı Projesi İhaleye Çıkıyor
İşte Yeni Anayasa Ve Başkanlık Sisteminin Tam Metni
Ölüme Terk Edilen Köpeklere Yine Büyükşehir Belediyesi Sahip Çıktı
Antalya’da Şehit Olan Askere Tören Düzenlendi
Expo Çalışanlarından İkramiye İsyanı
Antalya’da Jandarmaya Saldırı: 1 Şehit
Alanya Ve Gündoğmuş Birbirine Bağlanıyor
Büyükşehir Belediyesi Hobi Bahçesi Projesi Çalışmaları Başladı
Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.’ Den Antalya’da Planlı Elektrik Kesintisi Uyarısı
Menderes Türel Başkanlar Birliği Toplantısına Katıldı
Türel: “1 Milyara Yakın Olan Yatırım Bütçesini İki Katına Çıkaracağız”
Türel Ailesini Duygulandıran Açılış
Expo Çalışanları Maaşlarını Alamadıkları İçin Eylem Yaptı
TÜROFED Başkanı Osman Ayık’ın Acı Günü
Antalya Valiliğinden FETÖ Operasyonları İle İlgili Son Durum Açıklaması
Antalya’da PKK’ya Yönelik Operasyonda Gözaltına Alınan 25 Kişi Adliyeye Sevk Edildi
Büyükşehir Belediyesinden Toplu Ulaşımla İlgili Önemli Açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yarın Antalya’ya Geliyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan Atatürk’ü Anma Töreninde Konuştu
Başkan Türel Kadın Ve Demokrasi Vakfı Öğrencileri İle Buluştu
Manavgat Esnaf Temsilcileri TBMM’de
Büyükşehrin Hizmeti Engelleri Kaldırıyor
Kumluca Dereköy Yolu Asfalta Çalışmaları Başladı
Başkan Türel'in 10 Kasım Mesajı
ATAMIZI ÖZLEMLE ANIYORUZ
Songül Başkaya İle Çevre Duyarlılığı
Büyükşehir Yeni Binasına Taşınıyor
Sinekle Mücadele Hız Kesmiyor
Büyükşehir’den Hava Kirliliği Denetimi
Belediye Başkanlarına Yurtdışına Çıkış Yasağı
Yeni Türkiye Buluşmaları Konferanslar Dizisi Sürüyor
Antalya Toptancı Hal’inde Yeni Sezon Dualarla Açıldı
Antalya’da Toplu Ulaşımda Esnafa Ek Süre Verildi
Başkan Türel Muhtarlara Projeleri Anlattı
Büyükköy Mahallesine Sıcak Asfalt
Antalya’ya , Dünya Ve Avrupa Yüzme Şampiyonaları İçin Olimpik Yüzme Havuzu
Büyükşehir Alanya’da Kendi Çiçeğini Kendi Üretiyor
Kavakköy’ün içme suyu sorunu çözülüyor
Büyükşehir Belediyesi 4 İlçede 9 Arsasını Satıyor
“15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Sergisi” Açıldı
Elmalı Kuzuköy-İmircik Yolu Asfalta Hazırlanıyor
Alanya Çiçek Açacak, 200 Bin Çiçek
Antalya’da Su Kesintisi, ASAT Genel Müdürlüğünden Bilgilendirme
Eski Antalya İl Emniyet Müdürü Hakkında Yakalama Kararı Çıktı
Almanya’da Yaşayan Türkler Antalyalı Engellileri Unutmadı
Bakan Eroğlu’ndan Boğaçayı’na Tam Destek
Büyükşehirden Kırcami Açıklaması
Korkuteli Çomaklı Yolu Yenileniyor
ATSO otoparkında LPG’li araç patladı, çok sayıda kişi yaralandı
Türel’den Ak Köprü’ye İnceleme
Alanya’ya 2.5 Yılda 200 Milyon Liralık Yatırım
Antalya Büyükşehir Belediyesinden Midibüslerle İlgili Flaş Açıklama
Eski Başkan Mustafa Gönenç’ten Antalya’daki Minibüs Krizi Hakkında Çarpıcı Açıklamalar
Alanya’ya Otomasyonlu Sulama
Yeni Otogar İnşaatı 2017’de Başlıyor
Menderes Türel’den UKOME kararı hakkında açıklama
2 milyon aday için son hafta
ABD'de bin dolarlık paskalya yumurtası
Çalışma Meclisi 9 yıl aradan sonra toplanıyor
12 bin Müslüman evlerinden oldu
Hükümet gereğini yapar
Yüreklerdeki öfke ve kin ateşini de söndürmeliyiz
Er Sevag'ın ölümünde karar çıktı
Ulusal Gazeteler
En Son Eklenenler
BAL MUMU MÜZESİ SİZE ZAMANDA YOLCULUK YAPTIRIYOR.
BÖCEK BU SORULARA CEVAP VEREBİLECEK Mİ?
Çavuşoğlu ve Sayın Soylu'ya şirinlik yapma adına ister istemez takla atmaya başladınız
DOĞRUYOL PARTİSİ YENİ LOGOSU İLE MEYDANLARA İNMEYE HAZIRLANIYOR..
AKP iktidarının yoğun baskıları sonucu YSK eliyle yapılan bir darbeyle, 31 Mart seçimlerinin yenilenmesi kararı çıkmıştı.
Bundan tam yüz yıl önce başlamıştı sarı saçlı mavi gözlü adamın hayali ,
KURTULUŞUMUZUN 100. YILI KUTLU OLSUN. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !
MİLLETİMİZİN 14 MAYIS DEMOKRASİ BAYRAMINI VE ÇİFTÇİ KUTLUYORUZ.
AF TEKLİFİ ADALET KOMİSYONU'NA GÖNDERİLDİ.
Doğruyol partisi Antalya il Başkanlığı 23 nisan Egemenlik ve çocuk bayramında
Antalya elazığlılar Derneği yeni Başkanını seçti.
Türkiyenin önde gelen ilaç sektörü firması TK İlaç
Antalya’da çoban ateşi...
Semih ESEN ,KARA BULUT ve ÇAKMAKLAR ailesi ile kahvaltıda bir araya geldi.
Kırcamili komşularımızın tapularını bir an önce vermeye davet ediyoruz.
HALK BANKASINDAN UCUZ DOLAR ALIMINA AÇIKLAMA..
Ümit UYSALA Rusya dan Sertifika Turizm Geliştirme Komitesi(World Lıst Tourıst Attractıon)
Bayram Tatili 9 gün ..
maliye ve hazine bakanlığı son gün 27 ağustos..
BU KAZA DEĞİL !!! 10 ÖLÜ 73 YARALI
Adaletin siyasallaştığı bir ortamda haksız yere yapılan bu gözaltıları
muharrem İNCE CHP de olağan üstü kurultay istedi.
Memur ve emeklinin Temmuz 2018 zam oranı belli oldu.
PATATES SOĞAN 5 LİRA BÖYLE GİDERSE YAKINDA AÇ KALACAĞIZ...
İYİ PARTİ KURULDU TÜRKİYE'DE TAŞLAR YERİNDEN OYNADI.
CHP ANTALYA 3.SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI RAFET ZEYBEK
Özgür KARAGÖZ,ün iftar yemegine katılım büyük oldu.
Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a Man Adaları Belgeleriyle İlgili Tazminat Ödeyecek
DOLAR UÇUŞA GEÇTİ...
YENİ BAŞKAN YENİ YÖNETİMİ İLE İLK TOPLANTISINI YAPTI.
ANTALYA YENİ YAPI DENETİMLER BİRLİĞİ BAŞKANINI SEÇTİ.
Milli eğitim Bakanlığı ve tarım bakanlığı göstermelik...
ÇİĞ KÖFTEYİ DAHA ÇOK KADINLAR TERCİH EDİYOR
KONYAALTI SAHİLİ İHALEYE ÇIKIYOR.
TAKSİTLİ EV ALIMLARINA DİKKAT
Kara Kuvvetleri Kom. Uzman Erbaş Alım İlanı 2018
Kimler Başvurabilir, Başvuru Koşulları Nelerdir?
Ak Parti Antalya İl Başkan Adayı Av. İbrahim Ethem Taş oldu.
DOĞRU YOL PARTİSİ İzmir de Aygül HORASAN,a Emanet
Meslaktaşımız ve büyüğümüz Haluk ÜNCEL abimizi kaybettik.
Her bir aileye 300 tane damızlık koyun vereceğiz.
DİKKAT BU FİRMALAR SAHTE ZEYTİNYAĞI SATIYOR..
VALİLİK SORUŞTURMA İZNİ VERMEDİ İDDİASI...
Vatandaşa uyarı !!!
Manavgat'ta evinin önündeki kaldırım sökülen vatandaş, koyduğu tabela ile işin muhatabını arıyor.
TERÖR ÖRGÜTLERİ YARDIM FONLARINA SIZMIŞ OLABİLİR
Durali Kolpak Hakkında FETÖ İddaası
Türkiye'de ilk: Bitcoin gasp operasyonu!
Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Başkanlığı'na Menderes Türel seçildi.
Makro, konkordato talebinde bulundu
Menderes Türel: İstifa etmem için Erdoğan'ın iması bile yeter
Saatler son dakika ileri mi geri mi alındı? Türkiye şu an saat kaç? Telefon saat ayarı
Aşık Veysel'in 123.yaş gününde, Google'dan sürpriz tema!
son dakika Melih Gökçek istifa tarihini verdi
Son dakika... Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe istifa etti
Aytun Çıray twitter son dakika istifa açıklaması!
YGS LYS yerine gelen YKS 2017 ne zaman?
Osman Kavala kimdir nereli neden sorgulanıyor
Sümerlerden çalmadı valla da billa da uzaylılardan elde ettik.
Çakarlı araçların geçiş üstünlükleri iptal edildi.
Tek isteği anne olmaktı
Dolar euro satış kuru kaç TL? 16 Ekim Kapalıçarşı Altın fiyatları çeyrek ne kadar?
Taşeron işçi son dakika haberleri
Asgari Ücrete vergi düşüşü mü geliyor?
Abdullah Öcalan öldü mü?
Ankara'da bir otelde vedalaştı. Masalarda veda konuşmaları yapıldığı bildirildi.
Yerleri Değişen 287 yargı mensubu ve görevleri
Motorlu Taşıt Vergi zammı 2018 belli oldu!
Savcıyı Vuran Polis Memuru ve Eşi Tutuklandı!
Antalya'da Cumhuriyet Savcısına silahlı saldırı.
Bu iş yerleri eleman arıyor! Tam 142 bin kişi İŞ KUR'da!
Melih Gökçek son dakika haberleri! Melih Gökçek istifa edecek mi?
Atama ve Nakil Yönetmeliğinde Değişiklik
İŞTE OPERASYON YAPILAN İL VE İLÇE BELEDİYELER.
Mahalle muhtarı, arkadaşını tabancayla öldürdü
Tütüncü kreşte aşure dağıttı
Kepezliler yaz-kış yüzebilecek
Kepez’le Serik karşılaşıyor
Özel çocuklara forma
Muratpaşa’dan kantin denetimi
Yaşlı Evlerinde yeni dönem başladı
Ebru Türel Gençlik Meclisi’ne konuk oldu
Yalçı yolu önce genişletildi sonra asfaltlandı
Ebru Türel’den Mavi Ev’e ziyaret
Akp’de Kongreler Ertelendi
Miniklerden sevimli dostlara ziyaret
Başkan Türel’den personeline aşure ikramı
Türel: “30 bin kişilik Antalya Cami inşaatı başladı”
Çıralı yolunda konforlu ulaşım
Başkan Böcek, Muharrem ayında lokma dağıttı
Başkan Böcek’ten minik öğrencilere ziyaret
Başkan Böcek; ‘Rehabilitasyon merkezimiz örnek gösteriliyor’
AKBEM kurslarına yoğun ilgi
Side Antik Tiyatrosu’nda müzik dinletisi
Büyükşehir Belediyesi Alanya’ya 30 dönümlük park yapacak
ABD'de konsere silahlı saldırı!
3’üncü etap raylı sisteme Başbakan onayı
Hız ve aksiyon yarışı nefes kesti
Frida Kahlo’nun fotoğrafları ziyarete açıldı
ATSO Başkanı Çetin: "Orta gelir grubuna ek vergilerle daha fazla yüklenilmemeli."
50'ye yakın muhtar icraya verildi
Başbakan Yıldırım TEOG'un yerine getirilecek sistemi açıkladı
Kadınlar Plajı doldu taştı
ANTALYA FİLM FORUM’UN FİNALİSTLERİ BELLİ OLDU
Kadın Çiftçiler Döşemealtı etabı yapıldı
Vatandaş Irak referandumu için ne diyor
Türel bisikletçilerle pedal çevirdi
Eski AKP’li, cumhurbaşkanlığına adaylığını açıkladı
CHP’nin İstanbul adayı belli oldu!
Referandum Zaferini İlan Eden Barzani'den Türkiye'ye Özel Teşekkür
Erdoğan'dan Kuzey Irak'a: Senin bağımsızlığını kim kabul edecek?
Meksika Sineması Antalya’da
Bağdat yönetiminden referandum kararı
Türel: ‘Turistler Ulu Cami’yi görmek için sıraya girecek’
Serik Kongre ve Kültür Merkezi Projesi hazır
KARARNAME İLE SEÇİM ERTELENDİ.
Erdoğan - Trump görüşmesi: "Ülkelerimiz hiç olmadığı kadar yakın"
İlaçlama personeline eğlenceli eğitim
Büyükşehir’den Antalya tarihine büyük katkı
Esnaftan Türel’e teşekkür plaketi
Engelli Mola Evleri hayata geçiyor
Sedir Mahallesi Spor Kompleksi temeli 22 Eylül’de atılıyor
Kadın Çiftçiler Manavgat etabı yapıldı
Spora Duş etkisi yapan iş adamı Cem BAŞARAN
ULUSLARARASI BARIŞ FEDERASYONU GENEL SEKRETERİ
Gloria Hotels &Resorts Otele yıldız yağıyor.
NİCE BAYRAMLARDA BULUŞMAK ÜZERE İYİ BAYRAMLAR
BÜYÜK ZAFERİN 95.YILI KUTLU OLSUN
Taşeron işçi haberlerinde en son durum nedir?
Kaptan hatası ARAMA 1’de büyük hasar açtı
Mavi Ev’e büyük ödül
Başkan Türel 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı
Antalya Film Festivali’nin ikinci tanıtım toplantısı İstanbul’da yapıldı
Antalya Film Festivali’nde tek yarışma düzenlenecek
Kızıltoprak Sağlık Merkezi’nde sona doğru
Korkuteli’de grup yolları asfaltlandı
Engelliler artık denize uzaktan bakmayacak
Manavgat Ulukapı’ya kaymak gibi yol
Kaleiçi’nde büyük değişim
Mahmutseydi’de sıcak asfalt sevinci
Antalya demokrasi ve milli birlik için tek vücut oldu
Antalya’da on binler demokrasi nöbetinde buluştu
15 Temmuz şehitlerinin ismi hatıra ormanıyla yaşatılıyor
Tünektepe Projesi’ne Meclis’ten onay
Varna Belediye Başkanı’ndan Başkan Türel’e ziyaret
15 Temmuz ihanetini unutmayacağız..
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI
Temmuz ayı devam meclisi toplantısı internet sitemizden ve akıllı telefonlardan 14:30 'da canlı yayında
Başkan Türel Mehmet’e verdiği sözü tuttu
Aslan ve Papağan balıkları Deniz Biyolojisi Müzesi’nde
Başkan Türel muhtarları dinledi
Büyükşehir Belediyesi ilçelere modern mezbahalar yapıyor
Korkuteli’nde susuz mahalle kalmıyor
Büyükşehir Belediyesi ilçelere modern mezbahalar yapıyor
Turizme can suyu
Büyükşehir’den engellilere ücretsiz yaz okulu
Hacıveliler yolu sıcak asfaltla buluşuyor
Gümüşkavak yolu asfaltlanıyor
15 Temmuz etkinlikleri İHA fotoğraf sergisi ile başladı
Temmuz ayı meclisi toplantısı internet sitemizden ve akıllı telefonlardan 14:00 'da canlı yayında
ULUSLARARASI BARIŞ VE DOSTLUK FEDERASYONU GENEL BAŞKANI Av.Mehmet ALİ CANLI
ULUSLARARASI BARIŞ VE DOSTLUK FEDERASYONU
15 Temmuz gecesi Türk gençliği çok büyük bir direniş gösterdi.
Başkan Türel: “Şırnak’ta bulunmamız önemli bir işaret fişeğidir”
Ortaköy ve Karacaören asfalta kavuşuyor
Korkuteli’nde 2 bin dönüm arazi su ile buluşuyor
DYP Genel Başkanı Adalet Yürüyüşüne Katıldı...
Güçlüköy’e ‘Köy Konağı’
ASAT’ın yağmur suyu seferberliği sürüyor
Hobi Bahçeleri’nde sona doğru
Gedevet Yayla yoluna sıcak asfalt
Büyükşehir’den okullara spor malzemesi yardımı
Cevdet Dönmez Adalet Yürüyüşünde...
Alanya 26 Saattir Alevlere Teslim
Büyükşehir’den minik Eylül’e destek
Büyükşehirden engelsiz hizmet
ASAT Gazipaşa’ya iyi geldi
Finike’de sinekle mücadele sürüyor
Feyzioğlu, Akşener'in partisinde yer alacak mı??
TSK Türkiye son dakika Afrin operasyonu..
Başkan Türel Finike Festivali’nde
Serik ve Gazipaşa’da asfalt çalışması
Spor ve sanat etkinlikleri ‘Engelli Yaz Okulu’nda
Memur maaşları Temmuz 2017 kaç TL en düşük memur maaşı ne kadar zam oranları
2. ULUSLARARASI YOGA KOREOGRAFİ ŞAMPİYONASI ANTALYA DA YAPILDI...
Hüseyin dede çadırda yaşamaktan kurtuldu
Düden Katlı Kavşak çalışmaları hızla ilerliyor
Berkay’dan muhteşem konser
AK Parti Milletvekilline suikast hazırlığında olan 4 PKK'lı terörist yakalandı..
Yaz Spor Okulları” 31 branşta açılıyor.
Rusya: ABD, kimyasal saldırı mesajları kullanarak Suriye'ye askeri saldırı için zemin hazırlıyor
DENİZ KARATAŞ,IN BAYRAM MESAJI
Büyükşehir Belediyesi 3 akaryakıt istasyonunu satıyor...
MENDERES TÜREL ,İN BAYRAM MESAJI
Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun
ZULÜME BASKIYA ARTIK YETER !
Büyükşehir’den şeker gibi bayram
Tünektepe yeni sezona hazır
Finike’ye 172 milyonluk yatırım
Korkuteli alt yapısına 3 yılda 75 milyonluk yatırım
Oba Tosmur Sahil Yolu ilgi odağı oldu
Ramazan etkinliklerinde aşıklar atıştı
Bu Akşam Kadir Gecesi
Beykonak Sahil Projesi Kumluca’ya çok yakışacak
Türel: “Hizmet açığını kapattık vizyon projelere başladık”
Türel Gönül Aldı
Ramazan Şenliklerinde Karadeniz Fırtınası
AB Destekli Gönüllü İtfaiyeler Yetişecek
Kumluca’nın Hayalleri Gerçek Oluyor
Antalya’nın Çöpü Elektriğe Dönüşüyor
30 Bin Yabancı Aboneye Ulaştık..
Son dakika: Ankara'da iş merkezinde patlama
Katar krizinin merkezinde rekabet yatıyor
Kaçaklar Gaybubet evlerinde saklanıyor
Alanya’ya 600 milyonluk yatırım
AKBEM yaz dönemi kayıtları başladı
Tarihi eserler gün yüzüne çıkacak
Eğitim gerçekten sadece eğitimcilerin işi midir?”
Kanada Büyükelçisi Cooter’dan Başkan Vekili Afşar’a ziyaret
Miami ile kardeş olduk
KONYAALTI EKREM COŞKUN DÖNER RAMAZANDA COŞTUU
ASMEK Sergisi Büyüledi
Okullar Ligi Sona Erdi
Alanya Toptancı Hal İnşaatı Hızla Yükseliyor
Türkiye’nin En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi Antalya’ya İyi Geldi
Özel Çocukların Özel Anneleri Anlatıyor
Mahmutlar Hizmet Binası Tamamlandı
‘Engelli Mola Evleri’ İçin Protokol İmzalandı
Finike Günçalı (Ernez) Ve Kaş Doğantaş Grup Yolları Yapılıyor
Rhodiapolis’de Çoksesli Koro
Özel Çocuklardan Bahar Partisi
ASMEK Sergisi Sizleri Bekliyor
Kadınlar Kamera Arkasına Geçti
Döşemealtı Akkoç Mahallesi Yolu Genişliyor
Büyükşehir’den Bahar Konseri
Beyrebucak Camisi’ne Büyükşehir Eli Değdi
Otogar Alanı 5 Haziran’da İhale İle Satışa Çıkarılıyor
ENFEST Coşkusu Serik’te Yaşandı
Bizimköy Terfi Merkezi Tamamlandı
Güçlüköy ve Bademli’ye kanalizasyon geliyor
‘Maddeye Bağlanma Spora Bağlan’
Chp’de Büyük Kavga
Antalya'da Toplu Taşımaya Zam
Alanya’da Hasta Yakınları İçin Otel Konforunda Tesis İnşa Edecek
Serik Pınarcık Yolu Yenileniyor
Belgrad Nerede?
Antalya Bilim Festivali 26-29 Nisan
Kumluca’da Türkü Rüzgarı
Oba’nın Kanalizasyon Sorunu Çözülüyor
Kumluca’da İhtiyaç Sahiplerine ‘Sosyal Kart’ Dağıtıldı
Türkiye’nin En Büyük Kent Müzesi İhaleye Çıkıyor
Güreşçiler Yeni Sezonda Fırtına Gibi Esecek
Antalya'lılar Dikkat
2017 Yılı 2. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
Neşet Ertaş Türküleriyle Anıldı
Başkan Türel’den Antalyaspor Taraftarlarına Ziyaret
Boğaçayı Başladı
Antalya’da Karadeniz Fırtınası
ASAT Manavgat’a Son Sürat
Huysuz Alanya’yı Kahkahaya Boğdu
Büyükşehir’den Çomaklı’ya Sıcak Asfalt
4 Yıl Önce 50 Milyon Lira Olan Yatırım, 733 Milyon Liraya Fırladı
Hayır Kampanyası Yapan Avrupa’ya Tepki
Başkan Türel’den Partilere Ziyaret
Asfaltsız Mahalle Kalmıyor
Afet Yönetiminde Japonya İle İşbirliği
Kültür Konserleri İlçe Turnesinde
Sualtının Büyülü Dünyasına Merhaba
Kütüphane Haftası Dolu Dolu Kutlandı
Antalya EXPO Fuarından görüntüler
"Olmadı Bakanım, Olmadı!"
Hüseyin Baraner, 2017 Turizmi İçin Ne Dedi?
“Alanya Trafiği Rahatlayacak”
Manavgat Malzeme Deposu Tamamlandı
Ak Köprü 17 Mart’ta Açılıyor
ASMEK’ten KOSGEB Kursu
Erzurum Türküleri Mest Etti
Yaralı Hayvanlara Ambulansla Müdahale
Susuz Mahalle Kalmıyor
Büyükşehir’den Türkiye’de Bir İlk Daha
Serik Yolları Sıcak Asfaltla Buluşuyor
Milli Tekvandocunun Nikahını Başkan Türel Kıydı
ASMEK Eğitimde Fark Yaratıyor
Bu Yaz Rahat Edeceğiz
Ovacık Yaylasında Asfalt Hazırlığı
Antalya’nın Fethinin 810. Yıldönümü Programı
Antalya'da Planlı Elektrik Kesintisi
BANİO Yönetim Kurulu Üyesi FETÖ’den Tutuklandı
Raylı Sistem ve Kurvaziyer Liman’a İzin İçin Sıra YPK Onayında
Bakan Çavuşoğlu’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Türel’in Almanya Temasları Ses Getirdi
Başkan Türel, Antalya Havalimanı’ndaki Taksici Esnafını Ziyaret Etti
Antalya 3’üncü Kez MIPIM’e Katılıyor
BAKA Yönetim Kurulu Şubat Ayı Olağan Toplantısı Isparta’da Yapıldı
Üşümesin Ayaklar
Antalya Hipodromuna Kavuşuyor
Evliliğe İlk Adımda Destek Büyükşehir’den
Sağlıklı Bağırsaklar Depresyonu Önlüyor
Huzur Burada
Makine İkmal Binası İnşaatı Tamamlandı
Yağmur Suyu Çalışmalarında Sona Gelindi
Okumaya Engel Yok
Serik Yolları Modernleşiyor
‘El İşi’ Esnafı Yeni Sergi Alanında Mutlu
Yıllanmış Sorun Çözüldü
Adrasan’a Kesintisiz İçme Suyu
2 Yılda 10 Bin Dilenciye İşlem Yapıldı
Sinekle Larva Döneminde Mücadele
Verilen Sözler Tutuluyor
En Acı Gününüzde Yanınızda
Kemer-Beycik Yolu Yenileniyor
Yazın Sular Kesilmeyecek
İlçelere Hızlı Hizmet İçin Dev Depolar
50 Yıllık İçme Suyu Hatları Yenileniyor
İstanbul Oda Tiyatrosu Antalya’da Tiyatroseverlerle Buluşuyor
Akdeniz TV ve Ali Buldu Bilmecesi
Büyükşehir Belediyesi 21 Arsasını Satıyor
‘Gençlik Meclisi’ Kuruldu
“Dönüşüm Sorunsuz Tamamlandı”
“Antalyalıların Ayağı Yerden Kesilecek”
Şarampol’de Çalışmalar Son Sürat
AB Destekli Gönüllü İtfaiyecilik Projesi Başlıyor
Manavgat Alt Yapısına 192 Milyon Harcandı
ASFİM’e Rekor Başvuru
Demre’nin Çehresi Değişecek
Vizyon Projeler Mühendislere Anlatıldı
Oyun Parkı Sürprizi
Muğla, Antalya’ya İyi Gelecek!
Döşemealtı, Antalya'nın Yıldızı Olacak!
Özel Hastanede Vurgunun Belgesi!
“Suç İşlenmeden Önlenebilmeli”
Son Haber Film Tanıtımı
“Cumhurbaşkanlığı Sistemi” Antalya’da Konuşuldu
Manavgat’ın Kalbi Türkbeleni’nde Atacak
5 Yıldızlı Tatil Keyfi
İhtiyaç Olduğun Gençliğe Hitabe
Büyükşehir’in Sıcak Yuvasında Moral Buluyorlar
Korkuteli’nde Asfalt Hazırlığı
“Projelerimiz Esnafı Canlandıracak”
Barış Manço Nostaljisi
Okullar Ligi’nde İlk Yarı Sona Erdi
Çocuklar Zıp Zıp Park’a Koştu
Hangi Gazeteciye 1 Milyon TL’lik Dava Açıldı?
Özel Öğrencilerin Karne Sevinci
Emine Nine Rahat Edecek
Cumhuriyet Meydanı Adına Yakışır Hale Geliyor
Yaylada Mahsur Kalan Çifti Ekipler Kurtardı
Oyuncak Müzesi Barış Manço’yu Anıyor
Uğrak Kadınlar Plajı Yaza Açılacak
5 Yıldızlı Karne Hediyesi
Büyükşehir'den Toplu Ulaşım Dönüşümü İçin Son Çağrı
Vali Karaloğlu’ndan Hayırlı Olsun Ziyareti
Düden Katlı Kavşak’ta Hummalı Çalışma
Alanya Bahara Hazırlanıyor
Alt Yapıya 52 Milyonluk Yatırım
AŞT’den Sömestr Hediyesi
Ağrılı Öğrenciler Antalya’ya Hayran Kaldı
Ağrılı Öğrenciler Başkan Türel’in Konuğu Oldu
‘Herkes Elini Taşın Altına Koymalı’
Başkan Türel AGC Üyelerini Ağırladı
Büyükşehir’den 'Enerji Verimliliği' Semineri
Küçük Kalplerden Büyük Yardım
Büyükşehir’den Kar Seferberliği
Hava Kirliliğine Sıkı Denetim
Büyükşehir Kendi Mobilyasını Üretiyor
Kumlucalı Öğrencilere Spor Malzemesi Desteği
Finike’de Alt Yapı Seferberliği
Siirtlilerden Başkan Türel’e Ziyaret
AKP'ye Üye Oldu, CHP'ye Çaktı: “Nereye Gittikleri Belli Değil”
Alanya Ulaşımına 56 Milyonluk Dev Yatırım
Antalyaspor Tesisleri Düzenlenen Törenle Açıldı
Müze Konseptli İlk Cadde İhaleye Çıkıyor
ASAT’tan 49 Milyonluk Yatırım
Antalyaspor Tesisleri Antalyaspor’a Devredildi
AKBEM’de Piyano Ve Satranca Yoğun İlgi
Büyükşehir’den 5 Yıldızlı Sosyal Tesis
Büyükşehir’den Sağlıksız Midye Yapanlara Operasyon
Akseki’de Karla Yoğun Mücadele
Antalya Büyükşehir Belediyesinden Şırnak’a Yardım Eli
Sporun Antalya’daki Merkezi ASFİM
Kaş’ta ASAT Farkı
Başkan Türel'den Yeni Yıl Mesajı
Büyükşehir’den Toplu Ulaşıma 50 Yeni Otobüs
Hafise Nine’nin Artık Sıcak Bir Yuvası Var
ASMEK 2’nci Dönem Kayıtları Başlıyor
Konyaaltı Projesi 19 Ocak’ta Yeniden İhaleye Çıkıyor
Ukrayna Büyükelçisi’nden Başkan Türel’e Ziyaret
Altın Nota Beste Yarışması Ödülleri Belli Oldu
Büyükşehir Belediyesi Denetimli Serbestlik Protokolü İmzaladı
Büyükşehir’den Modern Sergi Alanı
‘Demokrasi’nin Zaferi’ Aksu’da Konuşuldu
Büyükşehir Bir Hayali Daha Gerçekleştiriyor
Vatandaş İstedi Büyükşehir Yapıyor
Çocuklar Büyükşehir’le Sağlıklı Gülüyor
Büyükşehir Belediyesinden Toplu Ulaşım İle İlgili Basın Açıklaması
Antalya Siyasetinde Önemli Transfer
Başkan Türel’den Antalya Hakkında Önemli Açıklamalar
Antarktika’dan Yansımalar
Serik Kız Deresi’nde İkinci Etap Başladı
‘Kukla Tiyatrosu’ Perdelerini Açıyor
Türel’den Rus Başkonsolosa Taziye Ziyareti
Büyükşehir Belediyesinden ‘Yaşlılıkta Uyku Bozuklukları’ Konulu Toplantı
Karın Kapattığı Yolları Büyükşehir Açıyor
Kaş Cemre’de Asfalt Çalışması
Genç Sporcular Sahaya İndi
Başkan Türel’den 3 Ayrı Dilde Taziye Mesajı
Macbeth Mutfak’ta Aşt Sahnesi’nde
Muhtarlar Üçüncü Kez Buluşuyor
‘Buzul Kıta Antarktika' Deniz Biyoloji Müzesi’nde
Altınyaka’nın 20 Yıllık Su Sorunu Tarih Oldu
İşitme Engelli Çifte ASMEK Tercüman Oldu
Konyaaltı’nda Eskiyen Kaldırımlar Yenilendi
‘Evde Bakım Hizmetleri’ İle Ulaşılamayan Hasta Kalmıyor
Av. Cengizhan GÖKÖZ ile GÜNDEM
Antalya’da Evsizlere Büyükşehir Sahip Çıktı
Antalyalılar Dikkat Bu Caddeler Trafiğe Kapanıyor
Alanya’da Trafikte Tasarruf: ‘Yeşil Dalga’
AŞT Ayakta Alkışlandı
Antalya’da Devam Eden FETÖ Soruşturmalarında Son Durum
‘Ak Köprü’ Tamam Sıra Bağlantı Yollarında
Muharrem İnce’den AK Parti’ye Sert Eleştiriler
Yeni Yıl Mesajını Sosyal Medyaya Gönder Büyükşehir, Billboardda Yayınlansın
Kadriye'de Son Teknoloji Terfi Merkezi
İşte Rakamlarla Yazılan Destan
KOBİ’ler İçin Nefes Kredisi Başvuruları Hayata Geçiyor
Hukukçu ve Siyasetçi SN Cengizhan Gököz Stüdyomuzu Ziyaret Etti
Engel Tanımayan Sporcular ASAT’ta Ağırlandı
Türkiye Ezgileri Mest Etti
Huzurevi Sakinleri AŞT’de
Alanya’ya Dev Yatırımlar Sürecek
Ak Parti Antalya İl Yönetiminden Emniyet Teşkilatına Başsağlığı
Samuel Eto'o'ya 'Onursal Hemşerilik' Beratı
Bakan Çavuşoğlu Ve AK Parti Antalya İl Başkanı Sümer, Ispartalı Şehit Polisin Cenaze Törenine Katıldı
Antalya’da Kanser Olan Koordinatöre, Personelinden Örnek Davranış
Alanya’ya Dev Yatırım
Türel, Sözünü Tuttu
Türel, ‘Turizm Konuşulacaksa Doğru Adres Antalya’
Antalya’da Suya Yüzde 10 Zam Yapıldı
Türel: “Başkanlık Sistemiyle Demokrasi Güçlenecek”
FETÖ Soruşturmalarında Antalya’da Son Durum, Valilik Açıklaması
Başkan Türel; “Antalya’yı Hep Birlikte Daha Güzel Daha Yeşil Bir Şehir Yapacağız”
CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara’dan Gündemi Sarsacak Açıklamalar
Antalya’da Kadıahmetoğulları’nın Sahibi FETÖ’den Tutuklandı
‘Mavi Ev’de Demans Ve Alzheimer Konuşuldu
Türk Parlamenterler Birliği Antalya Şubesi Kuruluyor
Çocuklara Dramalı Eğitim
Barakada Yaşayan Yaşlı Çift Ev Sahibi Oldu
Antalya’da 9 Aralık’ta Elektrik Kesintisi
Özel Çocuklardan Özel Sergi
Gaziler Mahallesi’ne Sıcak Asfalt
Mavi Ev Konuşmaları Başlıyor
Arena Sirki Hayran Bıraktı
Menderes Türel Şırnak’a Atandı
‘İş-Uğraş Atölyeleri’ Engelli Bireyleri Topluma Kazandırıyor
Türel: Umudunu Kaybeden Geleceğini Kaybeder
‘Engel Sadece Düşüncededir’
Başkan Türel’den Kepez’e Yatırım Turu
‘Kütüphanede Tiyatro Var’ Kitap Okuyana Tiyatro Bileti
Başkan Türel’den Alanya’ya Müjde
Türel: “Engelsiz Antalya İçin Çalışıyoruz”
‘SIR’ Elmalı’da İzleyiciyle Buluşacak
‘Sonbahar Şiir Gecesi’ Duygulandırdı
Antalya Valisi Münir Karaloğlu’ndan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı
Kumluca’da 7 Mahalle Birbirine Bağlanıyor
Büyükşehirden Kamuoyuna Açıklama
Başkan Türel KONYSİAD Üyelerine Seslendi
Büyükşehir Belediyesi 3 Arsasını Satıyor
Antalya Büyükşehir’e Birincilik Ödülü
Ak Kadınlardan “Şiddetin Her türlüsüne Karşıyız” Semineri
Gazipaşa Ulaşımında Yeni Dönem
Başkan Türel Projeleri İnceledi
ASAT Spor Okulları Yeni Branşlarla Büyüyor
‘’Şark Dişçisi’’ Oyununa Antalyalılardan Yoğun İlgi
Ali Tüzün’den Menderes Türel’e Veryansın
AK Parti Antalya İl Başkanlığından CHP Antalya Milletvekiline Kınama
Vali Karaloğlu Başkanlığında Antalya OSB Müteşebbis Heyeti Toplantısı
90 Yaşında Sahneye Çıkan Alaaddin Yavaşça Büyüledi
Büyükşehir’den Şeffaf Belediyeciliğe En Güzel Örnek
Portekiz Büyükelçisi’nden Başkan Türel’e Ziyaret
ASAT Antalya’yı Kanalizasyon Ağı İle Ördü
Büyükşehir Konservatuarı’nda Mezuniyet Heyecanı
Gönülleri Fethet Derneği’nden Karaçay’a Teşekkür
Antalya’ya Bu Akşamdan İtibaren Kuvvetli Yağış Uyarısı
Tonguç Caddesi’nde Mutlu Sona Doğru
Akçatı’ya Emisyonlu Asfalt
Alanya, Manavgat Ve Serik’te İlan Reklam Vergileri Yüzde 10 Düşürüldü
Büyükşehir’den “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” Paneli
Büyükşehir Belediyesi Esnaf Çalıştayı Düzenledi
Antalya İçin Yeni Bir Tanıtım Atağı
Başkan Türel Öğretmenlerle Buluştu
Türel Alanya Toptancı Hal Tartışmalarına Son Noktayı Koydu: İSTEYEN GELSİN İSTEMEYEN GELMESİN"
Borç Yapılandırmasında Son Gün
Antalya’da Şiir Rüzgarı Esecek
Kumluca’ya Yeni Oyun Parkı Ve Spor Alanı
Doğan Cüceloğlu'ndan “Ailede İletişim” Semineri
Antalya Cumhuriyet Meydanı Güzelleşecek
Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya’dan Öğretmenler Günü Mesajı
Ak Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal’dan Öğretmenler Günü Mesajı
Başkan Türel’den Öğretmenler Günü Mesajı
ATSO Başkanının Konyaaltı Sahil Projesi Önerisine Türel’den Yanıt
Alanya Hal Projesi Büyüyecek
Antalya’da Yeni Bir Elektrik Kesintisi Uyarısı
Antalya Valiliğinden Öğretmenler Günü Mesajı
AŞT’nin Misafiri Var
ASAT güreşçisinin büyük başarısı
Kaldırımda Ölüme Davet
Büyükşehir’in 2017 Bütçesi Belli Oldu
Demokrasi Mücadelesi İbradı’da Konuşuldu
‘Şeker Portakalı’ Eğlendiriyor
Yağmur Suyu Alt Yapı Seferberliği Sürüyor
Başkan Türel Konyaaltı Sahiline Yönelik Eleştirilere Yanıt Verdi
Antalya’da Çöpten Elektrik Üretecek Tesisin Temeli Atıldı
CHP’li Meclis Üyesi Songül Başkaya; Tecavüz Bir Suçtur! Cezasız Kalamaz!
Döşemealtı Yağca’da Sıcak Asfalt Çalışması
Büyükşehir Belediyesi 15 Temmuz Şehitleri İçin Helva Dağıttı
Yücel Tuzcuoğlu’nun Ümit Uysal Ve Mustafa Gül Hakkında ki Çarpıcı Açıklamaları
Heyecan Fırtınası Başladı
Konyaaltı Sahil İhalesi İptal Oldu
Tiyatro İlçelerle Buluşmaya Devam Ediyor
Başkan Türel: “Her Türlü Fikir Ve Öneriye Açığız”
Büyükşehir Belediyesinden Ulaşımla İlgili Basın Açıklaması
Büyükşehir Belediyesi Çöpten Elektrik Üretimine Başlıyor
Akseki’ye 28 Kilometrelik Kanalizasyon
Şarampol Caddesi’nde Kentsel Tasarım Çalışmaları Başladı
Konyaaltı Projesi İhaleye Çıkıyor
İşte Yeni Anayasa Ve Başkanlık Sisteminin Tam Metni
Ölüme Terk Edilen Köpeklere Yine Büyükşehir Belediyesi Sahip Çıktı
“Kafes” Filmi İlçelerde Gösterimde
Antalya’da Şehit Olan Askere Tören Düzenlendi
Başkan Türel Zor Durumdaki Eski Mesai Arkadaşını Unutmadı
Expo Çalışanlarından İkramiye İsyanı
Antalya’da Jandarmaya Saldırı: 1 Şehit
‘Şeker Portakalı’ Çocukları Eğlendiriyor
Alanya Ve Gündoğmuş Birbirine Bağlanıyor
Büyükşehir Belediyesi Hobi Bahçesi Projesi Çalışmaları Başladı
Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.’ Den Antalya’da Planlı Elektrik Kesintisi Uyarısı
Menderes Türel Başkanlar Birliği Toplantısına Katıldı
Türel: “1 Milyara Yakın Olan Yatırım Bütçesini İki Katına Çıkaracağız”
Türel Ailesini Duygulandıran Açılış
Expo Çalışanları Maaşlarını Alamadıkları İçin Eylem Yaptı
TÜROFED Başkanı Osman Ayık’ın Acı Günü
Antalya Valiliğinden FETÖ Operasyonları İle İlgili Son Durum Açıklaması
Antalya’da PKK’ya Yönelik Operasyonda Gözaltına Alınan 25 Kişi Adliyeye Sevk Edildi
Büyükşehir Belediyesinden Toplu Ulaşımla İlgili Önemli Açıklama
Başkan Türel, “Turizmde Güzel Bir Çıkış Gerçekleştireceğiz”
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yarın Antalya’ya Geliyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları İlçe Turnelerine Çıkıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan Atatürk’ü Anma Töreninde Konuştu
Başkan Türel Kadın Ve Demokrasi Vakfı Öğrencileri İle Buluştu
Manavgat Esnaf Temsilcileri TBMM’de
Büyükşehrin Hizmeti Engelleri Kaldırıyor
Kumluca Dereköy Yolu Asfalta Çalışmaları Başladı
Başkan Türel'in 10 Kasım Mesajı
ATAMIZI ÖZLEMLE ANIYORUZ
Songül Başkaya İle Çevre Duyarlılığı
Büyükşehir Yeni Binasına Taşınıyor
Antalya ve İlçelerinde Elektrik Kesintisi
15 Yıl Sonra Gelen Mutluluk
Sinekle Mücadele Hız Kesmiyor
Büyükşehir’den Hava Kirliliği Denetimi
Belediye Başkanlarına Yurtdışına Çıkış Yasağı
Büyükşehir’in Minikleri Kızılay Haftasını Kutladı
Büyükşehir’den Hayvanları Koruma Eğitimi
Yeni Türkiye Buluşmaları Konferanslar Dizisi Sürüyor
Boğaçayı Projesinde Değişiklik
Antalya Toptancı Hal’inde Yeni Sezon Dualarla Açıldı
AŞT Sezonu Üstat Necip Fazıl’la Açtı
Denizi Kirleten Gemiye 106 Bin Lira Ceza Kesildi
Huzurevi Sakinleri Piknikte Buluştu
Antalya’da Toplu Ulaşımda Esnafa Ek Süre Verildi
Başkan Türel’i Duygulandıran Ziyaret
Başkan Türel Muhtarlara Projeleri Anlattı
Muharrem Ayı’na Özel Tasavvuf Müziği
Büyükköy Mahallesine Sıcak Asfalt
Büyükşehir’den Mehmetçiklere Destek
Antalya’ya , Dünya Ve Avrupa Yüzme Şampiyonaları İçin Olimpik Yüzme Havuzu
Okullar Ligi’nde Heyecan Fırtınası Başlıyor Branş Sayısı 5’e Çıktı
Büyükşehir Alanya’da Kendi Çiçeğini Kendi Üretiyor
Kavakköy’ün içme suyu sorunu çözülüyor
Ulaşılamayan Engelli Kalmıyor
Büyükşehir Belediyesi 4 İlçede 9 Arsasını Satıyor
“15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Sergisi” Açıldı
Elmalı Kuzuköy-İmircik Yolu Asfalta Hazırlanıyor
Alanya Çiçek Açacak, 200 Bin Çiçek
Büyükşehir’in Cumhuriyet Kupası’na Yoğun İlgi
Antalya’da Su Kesintisi, ASAT Genel Müdürlüğünden Bilgilendirme
Türk İslam Medeniyetleri Müzesi İçin Çalışmalar Sürüyor
Eski Antalya İl Emniyet Müdürü Hakkında Yakalama Kararı Çıktı
AŞT, Adana’da Ayakta Alkışlandı
Almanya’da Yaşayan Türkler Antalyalı Engellileri Unutmadı
Bakan Eroğlu’ndan Boğaçayı’na Tam Destek
Büyükşehirden Kırcami Açıklaması
Korkuteli Çomaklı Yolu Yenileniyor
AŞT 27 Ekim’de ‘Para’ İle Perdelerini Açıyor
ATSO otoparkında LPG’li araç patladı, çok sayıda kişi yaralandı
Türel’den Ak Köprü’ye İnceleme
Alanya’ya 2.5 Yılda 200 Milyon Liralık Yatırım
Antalya’da Dostluk Kazandı
Başkan Türel Gazipaşa’nın Festival Coşkusuna Ortak Oldu
Antalya Büyükşehir Belediyesinden Midibüslerle İlgili Flaş Açıklama
Eski Başkan Mustafa Gönenç’ten Antalya’daki Minibüs Krizi Hakkında Çarpıcı Açıklamalar
Zaman Aşımına Uğrayan Vergi Borçları Nasıl Silinir ?
Çocuklar Antalya’yı ‘Kuş’ Bakışı Öğreniyor
Alanya’ya Otomasyonlu Sulama
Başkan Menderes Türel Gençlerle Buluştu
Elmalı Yayla Yolları Yenileniyor
Büyükşehirden Alzheimer Hastalarına ve Yakınlarına ‘Mavi Ev’
Efsaneler Antalya’da Buluşuyor
Yeni Otogar İnşaatı 2017’de Başlıyor
Menderes Türel’den UKOME kararı hakkında açıklama
Antalya Trafiğini Rahatlatacak Olan Yol İçin İmzalar Atıldı
Büyükşehirden Konyaaltında Deniz Temizliği
Alanya’nın Mahallelerine Asfalt Çalışması
Başkan Türel Sulama Sözünü Tuttu
Büyükşehir Belediyesi 106 Bin Vatandaşa Spor Hizmeti Verdi
Türkmenlerin Kaçışları Sürüyor
Filistinliler Okullara Sığındı
Moskovada Renk Festivali Düzenlendi
İspanyada Boğa Koşusu Yapıldı
Başbakan Erdoğan Putin ile görüştü.
Mescidi Aksada gerginlik yaşandı.
Almanya'da 1 milyon dolarlık kaza
Genç araştırmacılar projelerini sergiliyor
2 milyon aday için son hafta
ABD'de bin dolarlık paskalya yumurtası
Gazeteciler deneme uçuşuna katıldı
Piyasadaki etlerin tamamı yerli
Başarı öyküsü yazmak zorundayız
TBMM noter değil
Çalışma Meclisi 9 yıl aradan sonra toplanıyor
Develerin ana vatanı Kuzey Kutbu olabilir
800 yıl önce otopsi yapılmış
Tamir dönemi bitiyor
Hükümet gereğini yapar
Mehmetçik "Aliya'nın Emaneti"nin bekçisi
12 bin Müslüman evlerinden oldu
Maçta Hedef 3 Puan
Ankara'da DHKP-C'ye yönelik operasyon
Yazıcıoğlu mezarı başında anıldı
Yüreklerdeki öfke ve kin ateşini de söndürmeliyiz
Prens'ten Orgeneral Özel'e hediye at
Ekmek sofralara katkısız gelecek
Öğrencilerden 2 ton yardım malzemesi
Er Sevag'ın ölümünde karar çıktı
Yanlış 2 ameliyata tazminat