Haber Detayı
26 Aralık 2016 - Pazartesi 08:49 Bu haber 880 kez okundu
 
Başkan Türel’den Antalya Hakkında Önemli Açıklamalar
ANTALYA’YA GÜVENİN
Gündem Haberi


Antalya’daki 700 muhtar, Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Muhtarlar Zirvesi’nde buluştu. 3 yılda 1.5 milyarlık yatırım yaptıklarını anlatan Türel, sadece asfalta harcanan kaynağın 345 milyon lira olduğunu söyledi. Türel, Özel İdare döneminde köylerin alt yapısına yıllık ortalama 5 milyon lira yatırım yapılırken, bu rakamı 64 misli artırarak yıllık 322 milyon liraya çıkardıklarını aktardı.

**

Muhtarlara birlik beraberlik mesajı veren Başkan Türel, “Devletin ve milletin güçlenmesini sağlayacak her iş bir mücadele alanıdır. Her yatırım, projeler, görev ve çalışma bir vatan mücadelesidir. İşte bu görev anlayışıyla, hep beraber, omuz omuza çalışacağız. Hiçbir fitne ve fesada meydan vermeyeceğiz. Etle tırnak olacağız, kardeşlik ruhuyla kenetleneceğiz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi, Antalya’daki tüm muhtarları üçüncü kez kampa aldı. Antalya Muhtarlar Zirvesi’ne, Kaş’tan Gazipaşa’ya tüm mahallelerden yaklaşık 700 muhtar katıldı. Rixos Sungate Otel’de iki gün boyunca toplantıya katılan muhtarlar, belediye bürokratlarıyla değerlendirmelerde bulunarak projelerle ilgili fikir alışverişi yaptı, talep ve önerilerini iletti. Muhtarlara MUBİM sistemindeki değişiklikler ve gelişmeler de anlatıldı. Toplantı boyunca çeşitli sunumlar, seminerler ve paneller gerçekleştirildi. İki gün süren kampın kapanışına Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Milletvekilleri Gökçen Özdoğan Enç, Hüseyin Samani, İbrahim Aydın, Atay Uslu, Sena Nur Çelik, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, ilçe belediye başkanları, muhtarlar ve aileleri katıldı. Belediye hizmetlerinin anlatıldığı tanıtım filminin gösterilmesiyle başlayan toplantıda kürsüye çıkan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu üçüncüsü düzenlenen MUBİM toplantısının artık geleneksel hale geldiğini belirterek, bu tür toplantıların hizmet değerlendirmeleri açısından önemine değindi. Antalya’nın Ankara’daki kredisinin çok yüksek olduğunu belirten Çavuşoğlu, “Ankara’dan Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın Antalya’ya açık çeki var. Bu açık çeki bizim iyi değerlendirmemiz lazım. Çünkü Antalya’nın çok hizmete ihtiyacı var. Ve yapıyoruz da” dedi. Antalya ve ilçelerine verdikleri vaatlerin hepsini gerçekleştirmekte olduklarını ifade eden Çavuşoğlu, “Örneğin Korkuteli- Elmalı yolunu yapacağız dedik, 2017 yılı içerisinde ihaleye çıkacağız. Korkuteli’nden Çavdır tarafına gidince, Burdur tarafı yolunu da yapacağız dedik inşaat başladı. Ama buradan bir müjdem daha var. Elmalı ile Finike arasındaki yolu da duble yapacağız. Finike- Kaş -Demre arasında o dağların arasından tüneller deleceğiz viyadükler yapacağız. Yapım programına aldırdık” diye konuştu.

ANTALYA ŞANSLI

Antalya’nın Kuzey Çevre Yolu ve Batı Çevre Yolu’nun bitmek üzere olduğunu hatırlatan Bakan Çavuşoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Antalya’nın her ilçesinde göletler yapıyoruz. Antalya’nın her bölgesinde barajlar yapıyoruz. Manavgat Çevre Yolu’nda dört tane köprülü kavşağın ihalesini yaptık. Manavgat’tan Beyşehir’e giden yolun tünelleri bitti. Hızlı tren projesini de tamamlandık. 4 aşamalı bir şekilde yine Antalya’dan, Akseki’den, Seydişehir’den, Konya’dan Aksaray’a, Aksaray’dan Kapadokya’ya, Kapadokya’dan Kayseri’ye kadar dört bölümlük, dört ayrı ihale yapacağız. Alanya çevre yolu inşaatı başladı.

Gazipaşa-Mersin Anamur arasında viyadük ve tünelleri olan yolun ihalesine de çıktık.”

MUHTARLAR DEMOKRASİNİN HÜCRELERİDİR

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, muhtarların demokrasinin hücreleri olduğunu, milli irade ve demokrasinin muhtarlarla başladığını ifade ederek, “Geçmişte demokrasi ve milli irade önemli olmadığı için muhtarlık müessesesi de çok fazla önemli görünmüyordu.

Bugün muhtarlarımız artık, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ağırlanıyor. Seçilmiş Cumhurbaşkanı halkın temsilcilerini davet ediyor onlarla konuşuyor dertleşiyor. Gerçi Bu proje aslında benim Ankara'da olduğumuz dönemde Sayın Cumhurbaşkanımızın başbakan olduğu dönemde kendileriyle paylaştığım ve büyük bir memnuniyetle kabul ettiği projeydi. Ancak tam o dönemde gerek 17- 25 Aralık hadisesi, gerekse yerel seçimin yoğunluğu maalesef projeyi gerçekleştirmeye fırsat vermedi. Sayın Cumhurbaşkanımız seçildikten sonra ilk işi külliyenin kapılarını muhtarlarımıza açıp, onlarla buluşmak oldu. Artık muhtarlarımız demokrasinin hücreleri olarak Cumhurbaşkanımızla bulaşıyor dertlerini anlatıyor ülkenin gelişmelerini dünyadaki gelişmeleri birinci ağızdan dinliyor ve öğreniyor” diye konuştu.

Türkiye'de kısa adı MUBİM olan muhtarlık bilgi iletişim sistemini ilk uygulayan belediye olduklarını hatırlatan Türel, “Sizlerin taleplerini her gün cep telefonundan günü gününe izlemeye ve karşılamaya gayret ediyorum. Her fırsatta sizlerle bir araya gelmeye çalışıyorum. Bu hafta sonu da güzel bir çalışma toplantısı yaptık. Muhtarlarımızın sorunlarını arkadaşlarımız dinledi. Zaten büyük bir bölümünü biliyorduk ama eksik kalanlar varsa tamamlamak için çalıştık. Şimdi nihai adımları da atmaya gayret edeceğiz” dedi.

ŞEHİT VE GAZİLERİ ANDI

Konuşmasında şehit ve gazilere ayrı bir paragraf açan Başkan Menderes Türel, “Bugün bu makamlarda bu koltuklarda sizler oturabiliyorsanız bunu onu önce Allah'a  sonra şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Maalesef bulunduğumuz coğrafyanın kaderi, dolayısıyla Anadolu toprağı şehit kanlarıyla sulanmaya devam ediyor. İstanbul Kayseri Suriye fark etmiyor. Mehmet Akif Çanakkale Şehitlerine Bedr’in Aslanları diyordu. Bedr’in Aslanları dün Çanakkale'deydi bugün de El-Bab’da bu vatan bölünmesin, bu bayrak inmesin diye şehit oluyorlar. Her şehitte bizim de kalbimizin bir parçası gidiyor” şeklinde duygularını ifade etti.

İKİNCİ KURTULUŞ SAVAŞINI VERİYORUZ

15 Temmuz’da Türk milletinin en alçakça ihaneti gördüğünü, sırtından hançerlendiğini söyleyen Türel, şöyle konuştu: “Allah bütün şehitlerimizden onların anne ve babalarından kardeşlerinden çocuklarından milyonlarca defa razı olsun. Ama bu kadar acı artık bizi örse çekiçle dövülmüş demir gibi yaptı. Çifte şu verilmiş çelik gibi olduk. 15 Temmuz'da tankların önünde duranlar Türkiye tarihinde yeni bir dönemi başlattılar. Artık tank, top fark etmez. Kurşun olsa kurşunun üzerine gideceğiz, tank olsa tankın önünde duracağız. Uçaktan bomba yağsa, kımıldamayacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın bir sözü vardı biz bu yola beyaz gömleğimizi, kefenimizi giyerek çıktık diye. Şimdi bu söz hepimiz için geçerli. Çünkü milli mücadelenin devam ettiğini gerek içeride gerekse dışarıda Suriye cephesinde, yeni bir İstiklal Savaşı yaptığımızı görüyoruz. Türkiye bugün İkinci Kurtuluş mücadelesini veriyor. Kurtuluş savaşı mücadelesi veriyor. 1960’lardan bu yana Türk Silahlı Kuvvetlerin içerisinde bile yer etmişler. Türkiye’yi 3-4 koldan kontrol altına almışlar. Ama milletimiz uyandı. Gerçeği gördü. Sayın Cumhurbaşkanımız direndi, bayrağı teslim etmedi. İnşallah bu mücadeleden zaferle çıkacağız ve hainlerin hesabını boşa çıkaracağız.”

ETLE TIRNAK OLACAĞIZ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır, bu satıh bütün vatandır” sözünü hatırlatan Türel, “Bugün de mücadelenin yeri ve zamanı yoktur; mücadele sadece askeri mücadele değildir. Devletin ve milletin güçlenmesini sağlayacak her iş bir mücadele alanıdır. Altyapı yatırımı, şehirleşme, eğitim, sosyal hizmetlerimiz, ekonomik projelerimiz, her görev, her çalışma bir vatan mücadelesidir. İşte bu görev anlayışıyla, hep beraber, omuz omuza çalışacağız. Hiçbir fitne ve fesada meydan vermeyeceğiz. Etle tırnak olacağız, kardeşlik ruhuyla kenetleneceğiz. Milletimizi bölmek isteyenlere karşı duracağız. Mahallerimizde huzur ve güveni, kardeşliği muhafaza etmek, kuvvetlendirmek için azami gayreti sarf edeceğiz” ifadelerini kullandı.

BİZ ÇALIŞIYORUZ ANTALYA KAZANIYOR

Antalya için gece gündüz ibadet eder gibi çalıştıklarını vurgulayan Başkan Menderes Türel, şunları kaydetti: “Bize uyku haram. Elbette biz bu göreve rahat etmek, keyif yapmak için gelmedik. Seçimlerden önce dedik ki biz başkaları gibi eğlenmeye gelmiyoruz. Bizden önce festivallerle belediye eğleniyordu, Antalya çalışıyordu. Dedik ki biz çalışacağız, Antalya halkı eğlenecek. Şimdi biz çalışıyoruz, Antalya kazanıyor. Hep beraber Antalya’da metropoliten belediye modeline geçtik. Bu önemli geçiş sürecini birlikte başarıyla yönettik. Birlikte, yatırım ve hizmet rekoru kırdık. 2 bin kilometreden 22 bin kilometrekareye neredeyse 10 misliden fazla artan bir coğrafyada hizmet etmeye başladık. Antalya’nın her tarafına hizmet götürmeye başladık. 20 bin kilometre deyip geçmeyin, İsrail’in yüzölçümü Antalya kadar. Ve biz 10 misli hizmet alanımızı genişletiyorken personel sayımızı artırmadık. Gazipaşa’dan Kaş’a, Elmalı’dan İbradı’ya kadar büyük bir sahanın sorumluluğunu üstlendik ve sizlerin de desteğiyle çok şükür, bu görevi yüzümüzün akıyla yerine getirdik.”

MUBİM’LE HIZLI HİZMET

MUBİM sisteminin bu başarıya önemli bir katkı sağladığının altını çizen Başkan Türel, “MUBIM sistemi sayesinde 909 muhtarımızın talepleri tek merkezden takip edilmektedir. SMS, e-posta, telefon veya faks yoluyla taleplerinizi alıyoruz ve kayıtlı telefonlarınıza tahmini çözüm süresini içeren mesaj gönderiyoruz. Taleplerinizi cep telefonu ve tablet üzerinden bizzat ben de takip ediyorum. Şurası da ayrıca bir iftihar konusudur ki, ilk olarak Belediyemiz tarafından uygulanan bu proje, Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından da benimsenmiş ve tüm Türkiye'de uygulanması yolunda talimatlarına mazhar olmuştur” dedi

3 YILDA 1.5 MİLYARLIK YATIRIM

Göreve geldikten bu yana 909 mahallede 13 bin hizmeti yerine getirdiklerini anlatan Başkan Menderes Türel, şu bilgileri verdi: “111 adet çocuk oyun ve spor aletleri grubu kurduk, 117 okulun tamir ve tadilatını yaptık, 306 camiye 95 bin 790 metrekare halı döşedik, 1543 adet mezarlığın temizlik ve peyzajını yaptık. Kırsal bölgelerde 474 adet durak kurduk. 1420 kilometre sathi kaplama, 380 kilometre sıcak asfalt döktük. Çalışanına maaşını ödeyemeyen bir belediyeden yatırım yapabilen ve halkın sosyal ihtiyaçlarını karşılayan bir belediye haline geldik. 3 yılda yaptığımız yatırım tutarı 1.5 milyar TL oldu. Sadece asfalt dökmek için 3 yılda harcadığımız kaynak 345 milyon TL yapıyor. Büyükşehir yasasının nimetlerini hep birlikte görüyoruz. Daha önce özel idare döneminde içme suyu, sulama ve kanalizasyon için yıllık ortalama 5 milyon lira yatırım yapılırken bu rakamı 3 yılda 967 milyon liraya çıkardık. Yıllık 322 milyon liraya denk gelen bu rakam eski özel idare zamanına göre 64 kat daha fazla bir rakamı ifade ediyor. Kolay değil. Bu yatırımlarla Antalya’nın denizini kurtardık. Akseki'nin 40 yıldır çözülemeyen su sorunu çözdük. Susuzşahap muhtarımız burada. Susuzşahap’a su geldi artık, buranın ismini Suluşahap yapalım. Artık Susuzşahap’a bile su geldi.”

2.5 YILDA 26 KAVŞAK

Göreve gelir gelmez 16 katlı özel idare binasını yıktıklarını anlatan Başkan Türel, şunları aktardı: “2009’da neyi bırakmışsak, 2014’te aynı o şekilde bulduk ve bıraktığımız yerden devam ettik. Hatta bazı proje ve yatırımlarımızı bırakın tamamlanmayı daha kötü halde bulduk. Mesela deniz otobüslerimiz çürümeye terk edilmişti. 5 sene de bir kaptan bir miço bulup deniz otobüslerini çalıştıramadılar. İnşaatına başladığımız yeni hizmet binamız çürümeye terk edilmişti. Yüzde 70’ni tamamladığım binayı tamamlamayı beceremediler. Şimdi o yeni binayı Antalya’ya layık bir hale getirdik. Hatta özenerek yaptığımız Engelli merkezimizi bile çok kötü bir halde bulduk. Kültür-sanat alanında Altın portakalı uluslararası seviyeye çıkarmıştık, onu da dünyadan koparmışlardı. Geldik, en zor zamanda tekrar uluslararası seviyeye çıkardık. Geçmişten gelen tecrübemizle, güçlü ekibimizle, hükümetimizle, sayın bakanımızın, bakanlarımızın, başbakanımızın ve sizlerin desteğiyle birçok meseleyi hızla toparlayabildik. Bir başka avantajımız G20 Zirvesi ve EXPO oldu. Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde G20 ve EXPO Antalya’ya büyük yatırım getirdi. Bir taraftan Hükümetimiz, bir taraftan Büyükşehir olarak biz, çok yatırım yaptık. Dile kolay, şehir merkezini tramvayla havalimanına ve EXPO’ya bağladık.”

ANTALYA İÇİN HER CEPHEDE MÜCADELE

Bu yıl Rusya ile yaşanan uçak krizi, terörün artması ve 15 Temmuz terörist darbe girişimi gibi şansızlıklar yaşadıklarını belirten Türel, “Bu kadar önemli engellere rağmen Antalya’ya 6 milyon turist gelmesi bile büyük başarıdır. Bu da tesadüfen olmamıştır. Bu sene başından itibaren Cumhurbaşkanımız, Başbakanlarımız, Dışişleri Bakanımız, Kültür ve Turizm bakanlarımız hepsi devamlı olarak Antalya ile ilgilendiler. Turizm için Avrupa pazarında geçen sene ben bizzat çalıştım. Aleyhimizde kampanyalar yürütülüyorken biz Antalya ile ilgili lehte haberler çıkartmayı başardık. Bu gayretlerimizin ciddi geri dönüşlerini aldık. Bu sene Sayın Valimizle birlikte turizm tanıtımına daha fazla destek olacağız. Turizme tanıtımla, tarıma sulama projeleriyle, esnafa Şarampol gibi cadde projeleriyle destek olmaya gayret ediyoruz. Yani, gördüğünüz gibi, sadece eski belediye hizmetleriyle uğraşmıyoruz. Her cephede mücadele ediyoruz” şeklinde konuştu.

ULAŞIM, DEPREM, KENTSEL DÖNÜŞÜM MASTER PLANLARI

Türel şöyle devam etti: “Şu 2.5 senede ulaşımda rekor kırdık. Arıtma tesislerine önemli yatırımlar yaptık. Manavgat’ta, Serik’te deniz pislikten geçilmeyecekti. Turizmde bindiğimiz dalı kesecektik. Gözümüz gibi korumamız gereken deniz, turizmdeki en büyük sermayemiz adeta bir pislik yuvası haline gelmişti. Ama bu yatırımları yaptık. Denizimizi gözümüz gibi koruduk. İçme ve sulama suyu yatırımları yaptık. Toptancı haller, otobüs terminalleri, sosyal merkezler, gençlik merkezleri, spor tesisleri, spor salonları yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Sosyal hizmetlerde artık kendimizle yarışıyoruz. Kültür ve sanatta, Antalya Film Festivali’ni yeniden dünyanın önemli festivallerinden biri haline getirdik. Bir taraftan Ulu Cami, Türk İslam Külliyesi projemiz devam ediyor. Bir taraftan da farklı etkinlikler kapsamında Antalya Kent Müzesi’ni kuruyoruz. ASMEK eğitim hizmetlerinde başka rekorlar kırıyoruz. ASMEK Türkiye’nin en büyük eğitim kurumlarından birisi oldu. Kentsel dönüşümde büyük bir hamle başlattık. Ulaşım Master Planı tamamlandı. Artık Ulaştırma Bakanımızın onayına sunuldu. Deprem Master Planı çalışması yaptık. Kentsel Dönüşüm Master Planı çalışmamız da bugünlerde bitmek üzere. Bunların hiçbir tanesi Menderes Türel projesi değildir. Bu projelerimizin hepsini sizler yapıyorsunuz. Hükümetimizle elele, teşkilatımızla ve muhtarlarımızla birlikte yapıyoruz.”

STK’LARLA İŞBİRLİĞİ

Başkan Türel, katılımcı yönetim anlayışının en güzel örneklerini vermeye gayret ettiklerini ifade ederek, “İlk günden itibaren projelerimizde STK’larla işbirliği içinde olmaya önem verdik. Tramvay yaptık, halka sorup yaptık. Kepez Santral dönüşümünü halka sorup yaptık. Konyaaltı projesinde Mimarlar Odası’yla çalıştık, yarışması projesi gerçekleştirdik. Boğaçayı’nda İnşaat Mühendisleri Odası ile istişare ettik” dedi.

ÇİFTÇİYE ELEKTRİK BEDAVA

İlçe ve köylere özel önem verdiklerini kaydeden Türel, ilk işlerinin 100’e yakın iş makinesi alıp, araç parkını güçlendirerek köyleri sıcak asfaltla buluşturmak olduğunu söyledi. “Köylerimiz bizim üretim alanlarımızdır” diyen Başkan Türel, artık turizme, tarıma, ticarete, esnafa destek için çalışan bir Büyükşehir olduğunu vurguladı. Bu çerçevede seçimlerden önce tarımsal sulamada elektrik maliyetlerini karşılama sözü verdiğini hatırlatan Türel, “Ve şimdi güneş enerji santrallarımızda elektrik enerjisi üretimine başladık. Dağbeli Mahallesi Mellidağ mevkiine kurduğumuz bir megavatlık güneş enerji santralimizi hizmete sunduk. Mart 2017’de 1 megavatlık diğer etabı da açılışa hazır hale getiriyoruz. Toplam 2 megavat olacak. Pazartesi günü yapılacak bir protokol ile de 3 megavatlık daha güneş enerji santralinin yatırımına başlayacağız. Böylece sorumluluğumuzda olan sulama kooperatiflerimizin elektrik bedellerini Büyükşehir olarak bizler karşılayacağız” diye konuştu.

2009 seçimlerinde rakip adaylardan bir tanesinin verdiği “Antalya’da herkese bedava elektrik” sözünü hatırlatan Başkan Menderes Türel, şunları dile getirdi: “Geldiler en ucuz suyu kullanan Antalya’yı bırakın bedava elektriği, suyu en pahalı kullanan il haline getirdiler. Şimdi yaptığımız indirimlerle biz yine en ucuz su kullanan şehiriz. Ama bedava elektriği soranlar bile bu nereden çıktı dediler. 100 bin kişiye iş demiştiniz ne oldu diyenlere de ‘Ya sonuna o sıfırı kim koydu, diye sıfırı koyanları aradılar. 5 sene onu aramaktan hizmet edemediler. Bunlar gerçek bunları konuşuyorken gülüyoruz. Biz de ne dedik 2014’te seçim kampanyamızda, sulama birliklerine ve kooperatiflerine elektrik bedava dedik. Hemen eleştirdiler dediler ki bak biz bedava elektrik derken eleştiriyordu şimdi bizim gibi bedava elektrik kampanyası yapıyor. Ama biz söz verdik mi onun gereği yerine gelir. O yüzden şimdi güneş enerji santrallerini kurduk. Verdiğimiz sözü yerine getiriyoruz. Kooperatiflerden talepleri alıyoruz. Çok hızlı bir şekilde artık bizimle protokol imzalayan sulama birlikleri ve kooperatiflerimizin elektriği 2017’de bedava olacak.”

TOPTANCI HALLER BİRLEŞİYOR

Beldelerdeki küçük halleri birleştirip daha büyük toptancı haller inşa ettiklerini belirten Başkan Menderes Türel, “Sadece Alanya’ya 100 milyon liraya toptancı hal yapıyoruz. Bu rakam Alanya Belediyesi’nin bir senede yaptığı yatırımın iki mislidir. İşte Korkuteli Hali bitti ve hizmete girdi. Beykonak ve Mavikent halleri, iki ayrı belde haliydi birleştirdik. Şimdi çok daha iyi hizmet veriyor.  Finike ve Alanya’da hallerimizin inşaatları devam ediyor, Antalya merkez, Yukarı Kocayatak, Kaş Kınık hallerinin projeleri tamamlanmak üzere” diye konuştu

Hayvansal ürünlerin değerlendirileceği Akseki-Korkuteli-Elmalı-Gazipaşa ve Kumluca mezbahalarının inşaatlarını tamamladıklarını, Demre mezbahasının inşaat aşamasında olduğunu belirten Türel,  amaçlarının kırsal alanda yaşayan insanların hayat standartlarını da en iyi şekilde yükseltmek olduğunu dile getirdi.

KAVŞAK 2.5 YILDA BİTTİ

Seçimlerden önce 5 senede 19 kavşak sözü verdiklerini hatırlatan Başkan Menderes Türel, daha 5 sene dolmadan, 2.5 sene içinde Karayolları ile birlikte 26 kavşağı bitirdiklerini söyledi. Türel, Alanya’yı ilk kez katlı kavşaklarla buluşturacaklarını, 2 kavşak projesinin temel atma aşamasında olduğunu aktardı. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, projelerle ilgili şu bilgileri paylaştı: “Antalya'da yapılan G-20 Zirvesi ve Expo organizasyonları için yaptığımız, Altınova-Expo Kundu, Kundu-Belek ana arter yolları ile ulaşımı şehir çeperine taşımaya çalıştık. Şehir merkezinde yaptığımız Şarampol Yayalaştırma ve Ali Çetinkaya Yayalaştırma projeleri ile Kent merkezinde caddelerde iyileştirme ve güzelleştirme yapıyoruz. İlçelerde bu kapsamda Serik'te Kızderesi Caddesi’ni tamamladık. Şimdi ikinci bölümü başladı. Manavgat'ta 6 Caddede inşaatımız devam ediyor, 2017 yılında da Alanya'da 4 Caddede iyileştirme ve güzelleştirme düzenleme çalışmaları yapacağız.”

SAĞ ELİN VERDİĞİNİ SOL EL GÖRMÜYOR

Sosyal belediyeciliğe büyük önem verdiklerini anlatan Türel, “İlçelerde kültür merkezleri ve hizmet birimleri ile sosyal belediyecilik gereği olan ASMEK ve AKBİM çalışmalarını yaygınlaştırıp geliştiriyoruz. Bize ulaşan hasta ve yaşlılara gerekli yardımları yapıyoruz ancak bize ulaşamayan problemlerini sıkıntılarını bize ulaştıramayan vatandaşlarımız varsa onun evine dağın başında da olsa ekmeğini ulaştırıyoruz. Sağ elin verdiğini sol elin duymayacağı şekilde bu hizmeti yapmaya çalışıyoruz. Hiç kimsenin kapılarını çalmadığı Ramazan ayında bir tas çorba getiren olur mu diye pencereden bakan ihtiyaç sahiplerine ulaşabilirsek, o zaman yaptığımız yolların, kavşakların ve vizyon projelerin bir anlamı olur, değeri olur” ifadesini kullandı.

ANTALYASPOR VE ALANYASPOR’A TAM DESTEK

Süper Lig'de Antalya'yı Antalyaspor ve Alanyaspor ile iki takımın temsil ettiğini dile getiren Türel, “Sporda başarı altyapıdan gelen yardım ve desteklerle olur. Antalyaspor tesislerini tamamladık ve 7 Ocak tarihinde Antalyaspor'a devredeceğiz. Antalyalılarımıza hayırlı olsun. Alanyaspor altyapı tesisleri için de çalışmalara başladık. Yer  tahsisleri tamamlanıyor, önümüzdeki günlerde protokoller yapılacak ve en kısa zamanda  projeleri tamamlayarak 2017 yılında temelini atacağız” dedi.

SPORUN BAŞKENTİ ANTALYA

Turizm ve tarımın başkenti olan Antalya’nın sporun da başkenti olması için çalıştıklarını söyleyen Başkan Türel, “Bunun için Milli Takımımızın da burada olması gerekiyordu. Serik Bozayak’ta 250 dekar alanda imar planını tamamladık. Milli takımımız Avrupa ve Dünya şampiyonalarına Antalya'da hazırlanacak. Bütün milli takımlarımız kamplarını artık Antalya’da yapacak. Arda Turan’dan Burak Yılmaz kardeşimize kadar bütün herkes Antalya’da çalışarak müsabakalara hazırlanacak. Antalya turizmin ve tarımın başkenti. Bundan sonra kültür başkenti, spor başkenti de olacak” diye konuştu.

VİZYON PROJELER MARKA DEĞERİ ARTIRACAK

Proje çalışmaları tamamlanan; Boğaçayı Projesi, Konyaaltı Sahil Projesi, Kruvaziyer Liman Projesi, Tünektepe- Teleferik Projeleri, 10 bin kişilik Antalya Camii ve Müzesi Projesi’nin Antalya’nın imajını ve marka değerini artıracak vizyon projeler olduğunu vurgulayan Türel, “Bu projeler tamamlandığı takdirde bu tesislerin sadece birini görmek için dahi yerli ve yabancılar gelecektir. Antalya herkesin görmek ve yaşamak istediği bir şehirdir.  Dünyanın cazibe merkezli olacaktır” şeklinde konuştu.

ANTALYA’YA GÜVENİN

2016 yılının 11 ayda yabancıların Antalya’dan 4 bin konut satın aldığına dikkat çeken Başkan Türel, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu kadar yurtdışındaki menfi haberlere rağmen, terör korkusuna rağmen Antalya’ya talep devam ediyor. Bütün bu tehdit ve korkulara rağmen Antalya’ya talep devam ediyor. Siz de mahalle liderleri, halk önderleri olarak Antalya’nın geleceğine güvenin ve bu güveni lütfen halka yansıtın. Bütün dostlarınızın Antalya’ya yatırım yapmasını sağlayın. Kendimize güveneceğiz, şehrimize güveneceğiz, bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, hep birlikte Türkiye, hep birlikte Antalya olacağız.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Başkan, Türel’den, Antalya, Hakkında, Önemli, Açıklamalar,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
Durali Kolpak Hakkında FETÖ İddaası
Alanya Toptancı Hal İnşaatı Hızla Yükseliyor
Türkiye’nin En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi Antalya’ya İyi Geldi
Mahmutlar Hizmet Binası Tamamlandı
‘Engelli Mola Evleri’ İçin Protokol İmzalandı
Finike Günçalı (Ernez) Ve Kaş Doğantaş Grup Yolları Yapılıyor
Döşemealtı Akkoç Mahallesi Yolu Genişliyor
Beyrebucak Camisi’ne Büyükşehir Eli Değdi
Otogar Alanı 5 Haziran’da İhale İle Satışa Çıkarılıyor
Bizimköy Terfi Merkezi Tamamlandı
Güçlüköy ve Bademli’ye kanalizasyon geliyor
Hayır Kampanyası Yapan Avrupa’ya Tepki
Başkan Türel’den Partilere Ziyaret
Asfaltsız Mahalle Kalmıyor
Afet Yönetiminde Japonya İle İşbirliği
“Alanya Trafiği Rahatlayacak”
Manavgat Malzeme Deposu Tamamlandı
Ak Köprü 17 Mart’ta Açılıyor
Susuz Mahalle Kalmıyor
Büyükşehir’den Türkiye’de Bir İlk Daha
Serik Yolları Sıcak Asfaltla Buluşuyor
Bu Yaz Rahat Edeceğiz
Ovacık Yaylasında Asfalt Hazırlığı
Antalya’nın Fethinin 810. Yıldönümü Programı
Antalya Hipodromuna Kavuşuyor
Makine İkmal Binası İnşaatı Tamamlandı
Yağmur Suyu Çalışmalarında Sona Gelindi
Serik Yolları Modernleşiyor
Yıllanmış Sorun Çözüldü
Adrasan’a Kesintisiz İçme Suyu
Verilen Sözler Tutuluyor
Kemer-Beycik Yolu Yenileniyor
Yazın Sular Kesilmeyecek
İlçelere Hızlı Hizmet İçin Dev Depolar
50 Yıllık İçme Suyu Hatları Yenileniyor
Akdeniz TV ve Ali Buldu Bilmecesi
Büyükşehir Belediyesi 21 Arsasını Satıyor
‘Gençlik Meclisi’ Kuruldu
“Dönüşüm Sorunsuz Tamamlandı”
“Antalyalıların Ayağı Yerden Kesilecek”
Şarampol’de Çalışmalar Son Sürat
AB Destekli Gönüllü İtfaiyecilik Projesi Başlıyor
Manavgat Alt Yapısına 192 Milyon Harcandı
Demre’nin Çehresi Değişecek
Muğla, Antalya’ya İyi Gelecek!
Döşemealtı, Antalya'nın Yıldızı Olacak!
“Cumhurbaşkanlığı Sistemi” Antalya’da Konuşuldu
Manavgat’ın Kalbi Türkbeleni’nde Atacak
İhtiyaç Olduğun Gençliğe Hitabe
Korkuteli’nde Asfalt Hazırlığı
“Projelerimiz Esnafı Canlandıracak”
Emine Nine Rahat Edecek
Cumhuriyet Meydanı Adına Yakışır Hale Geliyor
Yaylada Mahsur Kalan Çifti Ekipler Kurtardı
Büyükşehir'den Toplu Ulaşım Dönüşümü İçin Son Çağrı
Vali Karaloğlu’ndan Hayırlı Olsun Ziyareti
Düden Katlı Kavşak’ta Hummalı Çalışma
Alanya Bahara Hazırlanıyor
Alt Yapıya 52 Milyonluk Yatırım
Başkan Türel AGC Üyelerini Ağırladı
Büyükşehir’den Kar Seferberliği
Hava Kirliliğine Sıkı Denetim
Büyükşehir Kendi Mobilyasını Üretiyor
Finike’de Alt Yapı Seferberliği
Siirtlilerden Başkan Türel’e Ziyaret
Alanya Ulaşımına 56 Milyonluk Dev Yatırım
Müze Konseptli İlk Cadde İhaleye Çıkıyor
ASAT’tan 49 Milyonluk Yatırım
Büyükşehir’den 5 Yıldızlı Sosyal Tesis
Büyükşehir’den Sağlıksız Midye Yapanlara Operasyon
Akseki’de Karla Yoğun Mücadele
Antalya Büyükşehir Belediyesinden Şırnak’a Yardım Eli
Sporun Antalya’daki Merkezi ASFİM
Kaş’ta ASAT Farkı
Başkan Türel'den Yeni Yıl Mesajı
Büyükşehir’den Toplu Ulaşıma 50 Yeni Otobüs
Hafise Nine’nin Artık Sıcak Bir Yuvası Var
ASMEK 2’nci Dönem Kayıtları Başlıyor
Konyaaltı Projesi 19 Ocak’ta Yeniden İhaleye Çıkıyor
Ukrayna Büyükelçisi’nden Başkan Türel’e Ziyaret
Altın Nota Beste Yarışması Ödülleri Belli Oldu
Büyükşehir Belediyesi Denetimli Serbestlik Protokolü İmzaladı
‘Demokrasi’nin Zaferi’ Aksu’da Konuşuldu
Büyükşehir Bir Hayali Daha Gerçekleştiriyor
Vatandaş İstedi Büyükşehir Yapıyor
Büyükşehir Belediyesinden Toplu Ulaşım İle İlgili Basın Açıklaması
Antalya Siyasetinde Önemli Transfer
Antarktika’dan Yansımalar
Serik Kız Deresi’nde İkinci Etap Başladı
Türel’den Rus Başkonsolosa Taziye Ziyareti
Karın Kapattığı Yolları Büyükşehir Açıyor
Kaş Cemre’de Asfalt Çalışması
Başkan Türel’den 3 Ayrı Dilde Taziye Mesajı
Macbeth Mutfak’ta Aşt Sahnesi’nde
Muhtarlar Üçüncü Kez Buluşuyor
‘Buzul Kıta Antarktika' Deniz Biyoloji Müzesi’nde
Altınyaka’nın 20 Yıllık Su Sorunu Tarih Oldu
İşitme Engelli Çifte ASMEK Tercüman Oldu
Konyaaltı’nda Eskiyen Kaldırımlar Yenilendi
‘Evde Bakım Hizmetleri’ İle Ulaşılamayan Hasta Kalmıyor
Av. Cengizhan GÖKÖZ ile GÜNDEM
Antalya’da Evsizlere Büyükşehir Sahip Çıktı
Antalyalılar Dikkat Bu Caddeler Trafiğe Kapanıyor
Alanya’da Trafikte Tasarruf: ‘Yeşil Dalga’
Antalya’da Devam Eden FETÖ Soruşturmalarında Son Durum
‘Ak Köprü’ Tamam Sıra Bağlantı Yollarında
Muharrem İnce’den AK Parti’ye Sert Eleştiriler
Yeni Yıl Mesajını Sosyal Medyaya Gönder Büyükşehir, Billboardda Yayınlansın
Kadriye'de Son Teknoloji Terfi Merkezi
İşte Rakamlarla Yazılan Destan
KOBİ’ler İçin Nefes Kredisi Başvuruları Hayata Geçiyor
Engel Tanımayan Sporcular ASAT’ta Ağırlandı
Alanya’ya Dev Yatırımlar Sürecek
Ak Parti Antalya İl Yönetiminden Emniyet Teşkilatına Başsağlığı
Bakan Çavuşoğlu Ve AK Parti Antalya İl Başkanı Sümer, Ispartalı Şehit Polisin Cenaze Törenine Katıldı
Antalya’da Kanser Olan Koordinatöre, Personelinden Örnek Davranış
Alanya’ya Dev Yatırım
Türel, Sözünü Tuttu
Türel, ‘Turizm Konuşulacaksa Doğru Adres Antalya’
Antalya’da Suya Yüzde 10 Zam Yapıldı
Türel: “Başkanlık Sistemiyle Demokrasi Güçlenecek”
FETÖ Soruşturmalarında Antalya’da Son Durum, Valilik Açıklaması
Başkan Türel; “Antalya’yı Hep Birlikte Daha Güzel Daha Yeşil Bir Şehir Yapacağız”
CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara’dan Gündemi Sarsacak Açıklamalar
Antalya’da Kadıahmetoğulları’nın Sahibi FETÖ’den Tutuklandı
Türk Parlamenterler Birliği Antalya Şubesi Kuruluyor
Antalya’da 9 Aralık’ta Elektrik Kesintisi
Gaziler Mahallesi’ne Sıcak Asfalt
Mavi Ev Konuşmaları Başlıyor
Menderes Türel Şırnak’a Atandı
‘İş-Uğraş Atölyeleri’ Engelli Bireyleri Topluma Kazandırıyor
Türel: Umudunu Kaybeden Geleceğini Kaybeder
Başkan Türel’den Kepez’e Yatırım Turu
Başkan Türel’den Alanya’ya Müjde
Türel: “Engelsiz Antalya İçin Çalışıyoruz”
Antalya Valisi Münir Karaloğlu’ndan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı
Kumluca’da 7 Mahalle Birbirine Bağlanıyor
Büyükşehirden Kamuoyuna Açıklama
Başkan Türel KONYSİAD Üyelerine Seslendi
Büyükşehir Belediyesi 3 Arsasını Satıyor
Antalya Büyükşehir’e Birincilik Ödülü
Ak Kadınlardan “Şiddetin Her türlüsüne Karşıyız” Semineri
Gazipaşa Ulaşımında Yeni Dönem
Başkan Türel Projeleri İnceledi
Ali Tüzün’den Menderes Türel’e Veryansın
AK Parti Antalya İl Başkanlığından CHP Antalya Milletvekiline Kınama
Vali Karaloğlu Başkanlığında Antalya OSB Müteşebbis Heyeti Toplantısı
Büyükşehir’den Şeffaf Belediyeciliğe En Güzel Örnek
Portekiz Büyükelçisi’nden Başkan Türel’e Ziyaret
ASAT Antalya’yı Kanalizasyon Ağı İle Ördü
Gönülleri Fethet Derneği’nden Karaçay’a Teşekkür
Antalya’ya Bu Akşamdan İtibaren Kuvvetli Yağış Uyarısı
Tonguç Caddesi’nde Mutlu Sona Doğru
Akçatı’ya Emisyonlu Asfalt
Alanya, Manavgat Ve Serik’te İlan Reklam Vergileri Yüzde 10 Düşürüldü
Büyükşehir’den “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” Paneli
Büyükşehir Belediyesi Esnaf Çalıştayı Düzenledi
Antalya İçin Yeni Bir Tanıtım Atağı
Başkan Türel Öğretmenlerle Buluştu
Türel Alanya Toptancı Hal Tartışmalarına Son Noktayı Koydu: İSTEYEN GELSİN İSTEMEYEN GELMESİN"
Borç Yapılandırmasında Son Gün
Kumluca’ya Yeni Oyun Parkı Ve Spor Alanı
Antalya Cumhuriyet Meydanı Güzelleşecek
Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya’dan Öğretmenler Günü Mesajı
Ak Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal’dan Öğretmenler Günü Mesajı
Başkan Türel’den Öğretmenler Günü Mesajı
ATSO Başkanının Konyaaltı Sahil Projesi Önerisine Türel’den Yanıt
Alanya Hal Projesi Büyüyecek
Antalya’da Yeni Bir Elektrik Kesintisi Uyarısı
Antalya Valiliğinden Öğretmenler Günü Mesajı
ASAT güreşçisinin büyük başarısı
Kaldırımda Ölüme Davet
Büyükşehir’in 2017 Bütçesi Belli Oldu
Demokrasi Mücadelesi İbradı’da Konuşuldu
Başkan Türel Konyaaltı Sahiline Yönelik Eleştirilere Yanıt Verdi
CHP’li Meclis Üyesi Songül Başkaya; Tecavüz Bir Suçtur! Cezasız Kalamaz!
Döşemealtı Yağca’da Sıcak Asfalt Çalışması
Yücel Tuzcuoğlu’nun Ümit Uysal Ve Mustafa Gül Hakkında ki Çarpıcı Açıklamaları
Konyaaltı Sahil İhalesi İptal Oldu
Başkan Türel: “Her Türlü Fikir Ve Öneriye Açığız”
Büyükşehir Belediyesinden Ulaşımla İlgili Basın Açıklaması
Büyükşehir Belediyesi Çöpten Elektrik Üretimine Başlıyor
Akseki’ye 28 Kilometrelik Kanalizasyon
Şarampol Caddesi’nde Kentsel Tasarım Çalışmaları Başladı
Konyaaltı Projesi İhaleye Çıkıyor
İşte Yeni Anayasa Ve Başkanlık Sisteminin Tam Metni
Ölüme Terk Edilen Köpeklere Yine Büyükşehir Belediyesi Sahip Çıktı
Antalya’da Şehit Olan Askere Tören Düzenlendi
Expo Çalışanlarından İkramiye İsyanı
Antalya’da Jandarmaya Saldırı: 1 Şehit
Alanya Ve Gündoğmuş Birbirine Bağlanıyor
Büyükşehir Belediyesi Hobi Bahçesi Projesi Çalışmaları Başladı
Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.’ Den Antalya’da Planlı Elektrik Kesintisi Uyarısı
Menderes Türel Başkanlar Birliği Toplantısına Katıldı
Türel: “1 Milyara Yakın Olan Yatırım Bütçesini İki Katına Çıkaracağız”
Türel Ailesini Duygulandıran Açılış
Expo Çalışanları Maaşlarını Alamadıkları İçin Eylem Yaptı
TÜROFED Başkanı Osman Ayık’ın Acı Günü
Antalya Valiliğinden FETÖ Operasyonları İle İlgili Son Durum Açıklaması
Antalya’da PKK’ya Yönelik Operasyonda Gözaltına Alınan 25 Kişi Adliyeye Sevk Edildi
Büyükşehir Belediyesinden Toplu Ulaşımla İlgili Önemli Açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yarın Antalya’ya Geliyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan Atatürk’ü Anma Töreninde Konuştu
Başkan Türel Kadın Ve Demokrasi Vakfı Öğrencileri İle Buluştu
Manavgat Esnaf Temsilcileri TBMM’de
Büyükşehrin Hizmeti Engelleri Kaldırıyor
Kumluca Dereköy Yolu Asfalta Çalışmaları Başladı
Başkan Türel'in 10 Kasım Mesajı
ATAMIZI ÖZLEMLE ANIYORUZ
Songül Başkaya İle Çevre Duyarlılığı
Büyükşehir Yeni Binasına Taşınıyor
Sinekle Mücadele Hız Kesmiyor
Büyükşehir’den Hava Kirliliği Denetimi
Belediye Başkanlarına Yurtdışına Çıkış Yasağı
Yeni Türkiye Buluşmaları Konferanslar Dizisi Sürüyor
Antalya Toptancı Hal’inde Yeni Sezon Dualarla Açıldı
Antalya’da Toplu Ulaşımda Esnafa Ek Süre Verildi
Başkan Türel Muhtarlara Projeleri Anlattı
Büyükköy Mahallesine Sıcak Asfalt
Antalya’ya , Dünya Ve Avrupa Yüzme Şampiyonaları İçin Olimpik Yüzme Havuzu
Büyükşehir Alanya’da Kendi Çiçeğini Kendi Üretiyor
Kavakköy’ün içme suyu sorunu çözülüyor
Büyükşehir Belediyesi 4 İlçede 9 Arsasını Satıyor
“15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Sergisi” Açıldı
Elmalı Kuzuköy-İmircik Yolu Asfalta Hazırlanıyor
Alanya Çiçek Açacak, 200 Bin Çiçek
Antalya’da Su Kesintisi, ASAT Genel Müdürlüğünden Bilgilendirme
Eski Antalya İl Emniyet Müdürü Hakkında Yakalama Kararı Çıktı
Almanya’da Yaşayan Türkler Antalyalı Engellileri Unutmadı
Bakan Eroğlu’ndan Boğaçayı’na Tam Destek
Büyükşehirden Kırcami Açıklaması
Korkuteli Çomaklı Yolu Yenileniyor
ATSO otoparkında LPG’li araç patladı, çok sayıda kişi yaralandı
Türel’den Ak Köprü’ye İnceleme
Alanya’ya 2.5 Yılda 200 Milyon Liralık Yatırım
Antalya Büyükşehir Belediyesinden Midibüslerle İlgili Flaş Açıklama
Eski Başkan Mustafa Gönenç’ten Antalya’daki Minibüs Krizi Hakkında Çarpıcı Açıklamalar
Alanya’ya Otomasyonlu Sulama
Yeni Otogar İnşaatı 2017’de Başlıyor
Menderes Türel’den UKOME kararı hakkında açıklama
2 milyon aday için son hafta
ABD'de bin dolarlık paskalya yumurtası
Çalışma Meclisi 9 yıl aradan sonra toplanıyor
12 bin Müslüman evlerinden oldu
Hükümet gereğini yapar
Yüreklerdeki öfke ve kin ateşini de söndürmeliyiz
Er Sevag'ın ölümünde karar çıktı
Ulusal Gazeteler