Haber Detayı
28 Şubat 2017 - Salı 11:19 Bu haber 500 kez okundu
 
Başkan Türel, Antalya Havalimanı’ndaki Taksici Esnafını Ziyaret Etti
Taksici esnafıyla bir araya gelen Başkan Menderes Türel, projelerini anlattı, Avrupa’da Antalya turizmi için yaptığı temasları paylaştı.
Teknoloji Haberi


Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Havalimanı’ndaki taksici esnafını ziyaret etti. Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan’ın da hazır bulunduğu ziyarette Başkan Türel, taksici esnafının sorunlarını dinledi, projelerini, Avrupa temaslarını anlattı, referandumu konuştu. Antalya’nın en şanslı dönemini yaşadığını belirten Türel, “Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Sayın Başbakanımız, bütün bakanlarımız, Dışişleri Bakanımız, milletvekillerimiz, oda başkanlarımız, teşkilatımız, esnafımız, tüccarımız, hepimiz el ele vermiş büyük bir destekle Antalyamıza hizmet etmeye çalışıyoruz. Büyük bir azim ve kararlılık içerisinde yolumuza devam ediyoruz. Tabi bu noktada birçok hizmetle Antalyamız tanışıyor, birçok hizmetle buluşuyor ve biz de bundan sizlerin adına iftihar ediyoruz” dedi.

BATI ÇEVREYOLU ÇOK YAKIŞTI

Hizmete açılan Batı Çevreyolu’nun Antalya’ya çok yakıştığını belirten Başkan Türel, “Batı Çevreyolu’nun üstünde Korkuteli Kavşağı’nda da çok büyük yonca yapraklı bir kavşağımız daha olacak. Aynı Uncalı Mezarlığı’nın köşesinde nasıl Antalya'nın en büyük kavşaklarından birisi yapılacaksa bir tanesi de Korkuteli Kavşağı’nda olacak. Böylelikle hem Korkuteli Kavşağı bağlantı yolları hem de Uncalı Mezarlığı kavşağı bağlantı yolları ışıksız birbirine bağlanmış olacak” diye konuştu.

Korkuteli Kavşağı’ndan havaalanına gelen Doğu Çevreyolu inşaatının da hızla devam ettiğini kaydeden Türel, şunları söyledi: “5 kilometrelik kısmını Toptancı Hal’e kadar açtık. Şimdi onu da Varsak üstünden viyadüklerle geçerek Korkuteli Kavşağı’na bağlayacağız. Böylelikle Korkuteli Kavşağı’ndan hiç şehre girmeden direkt havaalanına bağlanabilir hale gelecek. Bunun inşaatı şu anda başladı. Bu aşağı yukarı 28 kilometrelik bir yol. Bunun 25 kilometrelik bölümünü biz Büyükşehir Belediyesi olarak yapacağız, projelerini biz tamamladık. 3 kilometrelik kısmı da Karayolları bağlantı yolu olarak gerçekleşecek.”

KURVAZİYER LİMAN ESNAFIN İŞİNİ ARTIRACAK

Lara’da yapılacak Kurvaziyer Liman projesiyle ilgili de bilgiler veren Başkan Türel, “Kurvaziyer Liman ne demek biliyor musunuz? Havaalanındaki taksicinin işinin artması demek. Şimdi bana diyorlar ki ya bu Kurvaziyer Liman’nın Antalya’ya ne hayrı var.  El insaf. Kurvaziyer Liman’a dünyanın en zengin turist kesimi geliyor. Biz niye yapıyoruz bunu, çünkü bu turist o dükkana girecek diyoruz. O dünyanın en zengin turisti Kurvaziyer Liman’a günü birlik geliyor. Kurvaziyer turizm böyle bir sistemle çalışıyor. Gece yol gidiyorsunuz. Sabah bir limana demir atıyorsunuz bütün gün orada kalıyorsunuz. Akşam yeniden gemiye dönüyorsunuz. Başka bir limana demir atmak üzere o şehirden ayrılıyorsunuz. Bu imkanlarımız kısıtlıydı hatta yok denecek düzeydeydi. Şimdi bunları yapalım ki bu zengin turist gelsin. Bunu yaptığımızda Antalya bağlantı merkezi olacak. Nasıl ki Güney Amerika’ya gemi turizmi ile yola çıkacaklar önce Miami’den başlıyor tura, burada da Akdeniz’i gezecek olan uçakla Antalya’ya gelecek, 5 dakika mesafede Lara Plajı’ndaki Kurvaziyer Liman’a gidecek. Buradan Akdeniz’e açılacak. Bunun için gayret ediyoruz. Bunun içinde binlerce ekmek yiyecek kardeşimiz olacak. İstihdam kapısı olacak. Antalya’nın geliri artacak.”

EL ELE VERDİK KAPI KAPI DOLAŞIYORUZ

Almanya ve Hollanda’yı ziyaret ederek, turizmciler ve yabancı basın mensupları ile buluştuklarını anlatan Başkan Menderes Türel, şunları aktardı: “Onlara Antalya’nın farklılığını anlatıyoruz, Türkiye’nin etrafında bir ateş çemberi var; ama Antalya’da en ufak bir hadise söz konusu değil diyoruz. Antalya’ya gelenlerin yüzde 95’i yabancı tur operatörlerinin memnuniyet anketinde memnun olduklarını söylüyor. O yüzden Antalya’ya gel mutlu ol diye orada davetlerimizi yapıyoruz. Oradan aldığımız haberler oldukça umut verici. Bu sene inşallah Rusya’dan eski sayıları yakalama şansımız olacak. Geçen sene son 3 ayda 500 bin kişi geldi. Bu sene 3.5 milyon Rus turist gelmesi kuvvetle muhtemel. Üstü de olabilir. Almanya’dan gelen turist sayısı ise 3 milyonun biraz üzerindeydi, 2 milyona geriledi, yüzde 30’luk bir azalma vardı. Hollanda’da 500 bin turist vardı o da 350 bine geriledi onda da yüzde 30’luk azalma vardı. Bu sene Almanya ve Hollanda’daki 2 milyon ve 350 bin rakamlarının üstüne çıkmak gibi bir hedefimiz var. Turizmci arkadaşlarla el ele verdik kapı kapı dolaşıyoruz.”

ANTALYA İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Rezervasyonlarda geçen yıla göre artışlar olduğunun altını çizen Türel şöyle devam etti: “Almanya’nın en büyük tur operatörlerinden birisiyle toplantı yaptık, son iki hafta ile geçen senenin 2 haftası arasındaki mukayeseye göre artış yüzde 170 dediler. Allah nazardan saklasın. Bir önceki seneye göre bile yüzde 20 artış var. Avrupa pazarında daha umut verici bir tabloyu görerek geldik. Çok çalışmamız lazım. Türkiye’yi yanlış tanıtmak isteyen çok çevre var. Bazen bana sordukları sorulara hayret ediyorum. Şükürler olsun o soruların cevapları bizde sağlam olduğu için biz de o soruların cevaplarını veriyoruz. Tabi biz anlatmaya başlayınca kafalar ikna olmuş şekilde sallanmaya başlıyor. Bu çalışmaları Antalya’daki bütün turizm örgütlerinin başkanlarıyla el ele birlikte yapıyoruz. Kimsenin siyasi görüşü ile ilgilenmiyoruz. Biz Antalya için çalışıyoruz, siyaset seçim zamanı yapılır. Şimdi Antalya’ya hizmet zamanı. Biz herkesle el ele veriyoruz. Bunun gereğini de en iyi şekilde yapıyoruz.” 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Başkan, Türel,, Antalya, Havalimanı’ndaki, Taksici, Esnafını, Ziyaret, Etti,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler