Haber Detayı
28 Şubat 2017 - Salı 11:32 Bu haber 697 kez okundu
 
Bakan Çavuşoğlu’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i makamında ziyaret etti. Yeni hizmet binasını ilk kez ziyaret eden Çavuşoğlu, “Böylesine güzel bir hizmet binası hem Antalyamıza hem de çalışkan Büyükşehrimize çok yakışıyor” dedi.
Turizm Haberi


Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası faaliyete geçer geçmez Başkan Menderes Türel tarafından telefonla aranarak ilk ziyaretçisi olmak üzere davet edildiğini anlattı. Çavuşoğlu, “Maalesef o gün yapamadık. Kısmet bugüneymiş. Bu hizmet binasının temelini de ilk döneminizde bizzat atmıştınız ama ondan sonraki dönemde atıl kalmıştı. İkinci döneminizde de Antalya’nın tamamına hizmet ediyorsunuz. Göreve geldiğiniz günden bu yana çalışma arkadaşlarınızla birlikte bizleri gururlandıran, vatandaşlarımızı mutlu eden birçok hizmetlere imza attınız. Maşallah, Allah nazardan saklasın. Bazen devletin yapması gereken işleri bile yerelde daha hızlı yapılır diye üstleniyorsunuz. Biz de elimizden gelen desteği veriyoruz” diye konuştu.

TURİZMDEKİ KAYIPLAR TELAFİ EDİLECEK

Uluslararası platformlarda Antalya’nın adından sıkça söz ettirdiğini belirten Çavuşoğlu, turizmde de geçen yıl yaşanan kayıpların telafi edileceğini söyledi. Çavuşoğlu, “Güçlü şehirler ağında Antalya var, Dayanıklı Şehirler Ağında Antalya var ve birçok etkinlik Antalya’da yapılıyor. En gelişmiş 20 zengin ülkenin başkanları Antalya’ya geliyor. Bu Antalya’nın esasen ne kadar herkesi kucaklayan bir şehir olduğunu gösteriyor. Bu sene turizmde inşallah geçen seneki kayıplarımızı telafi edeceğiz, rakamlar onu gösteriyor. Berlin’deki turizm fuarında da hep birlikte olacağız, sonra Moskova var. Ukrayna’dan özellikle sadece kimlik ile turistlerin gelmesini sağlayacak mutabakatı sağladık. Ukrayna Başbakanının Ankara’ya gelişinde anlaşma imzalanacak. Bu da çok önemli bir anlaşma. Ukrayna’da sadece insanların yüzde 30’unun pasaportu var. Çünkü pasaport almak için başkente gitmek lazım, bizim eskiden olduğu gibi. O yüzden bu imkanlarla birçok şehirden insanlar gelecek, sizler de onlara en iyi imkan ve hizmetleri sunacaksınız. Ben tekrar tüm hizmetlerinizden dolayı sizi gönülden tebrik ediyorum ve bu güzel hizmet binasını Antalya’mıza belediyemize kazandırdığınız için teşekkür ediyorum. Bu kalıcı bir eser. Bizler geçiciyiz ama böyle eserler bırakabilmek, hoş sedalar bırakabilmek lazım. Bunu da başarıyorsunuz tebrik ederim” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Bakan, Çavuşoğlu’dan, Büyükşehir’e, Ziyaret,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler