Haber Detayı
07 Kasım 2016 - Pazartesi 08:33 Bu haber 780 kez okundu
 
AŞT Sezonu Üstat Necip Fazıl’la Açtı
AŞT Sezonu Üstat Necip Fazıl’la Açtı
Sanat Haberi


Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın yeni sezon açılış oyunu olan “Para” kapalı gişe oynuyor. Biletleri günler öncesinden tükenen ‘Para’ya tiyatro severler yoğun ilgi gösterdi.

‘’Para’’ kapalı gişe oynadı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları 2016-2017 Tiyatro Sezonunu “Para “ adlı oyunun prömiyeri ile açtı. Biletlerin günler öncesinden tükendiği oyuna halkın ilgisi yoğun oldu. İlk gösterimi 27 Ekim akşamı saat 20.00’de yapılan oyun 28 ve 29 Ekim tarihlerinde de seyirci karşısına çıktı. Tüm seansları kapalı gişe olarak sahnelenen “Para”

Antalya seyircisi tarafından ilk haftadan büyük beğeni toplayarak benimsendi.

ÖZER TUNCA YÖNETTİ

Üstat Necip Fazıl Kısakürek tarafından 1941-42 yılları arasında yazılan ‘Para’nın yönetmenliği Özer Tunca’ya ait. Oyunda bir banka patronu, O’nun ailesi ve yakın çevresinin hayatından bir kesit anlatılıyor. İnsanoğlunun en iğrenç zaaflarının, en karanlık yönlerinin ve duygusuz menfaat ilişkilerinin merkezinde gelişen olaylar neticesinde para öyle bir kıstas haline gelir ki herkesin iç yüzünün ortaya çıkmasını sağlıyor.

TÜREL’İN DESTEĞİ ÇOK BÜYÜK

Oldukça büyük bir oyuncu kadrosu ile sahneye koyulan oyunun prömiyerine Antalya Şehir Tiyatroları Şube Müdürü Seyfi Albayrak ve Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür de katıldı. Oyunun sonunda kısa bir konuşma yapan Mehmet Özgür oyunda görev alan tüm Şehir Tiyatroları çalışanlarını sahneye davet ederek titiz ve özverili çalışmalarından dolayı tek tek teşekkür etti. Antalya Şehir Tiyatroları ailesi olarak sürekli daha iyiye, daha güzele ve daha yeniye ulaşma gayreti içinde olduklarını söyleyen Mehmet Özgür bu süreçte Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Menderes Türel’i sürekli olarak arkalarında htiklerini de sözlerine ekleyerek kültür, sanat ve tiyatroya olan desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: AŞT, Sezonu, Üstat, Necip, Fazıl’la, Açtı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler