Haber Detayı
24 Temmuz 2017 - Pazartesi 15:31 Bu haber 450 kez okundu
 
Antalya Film Festivali’nde tek yarışma düzenlenecek
Ulusal kategori uluslararası ile birleşti
Haberi


Türel, ‘Türk sinemasının dünyaya açılımı güçlenecek’

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 54’ncü Uluslararası Antalya Film Festivali'nde bu yıl tek kategoride yarışma düzenleneceğini açıkladı. Türel, Türk sinemasının yabancı sinemayla aynı kategoride yarışacağını belirterek, "Ulusal ve uluslararası film yarışmasını birleştirerek daha güçlü bir yarışma programını gerçekleştireceğiz. Böylece Türk sinemasının dünyaya açılımını daha güçlü şekilde desteklemiş olacağız" dedi.

Türkiye’nin ilk ve en köklü film festivali olan Antalya Film Festivali, Türkiye’de festival kültürüne öncülük eden konumunu koruyarak ve daha da ileri taşıyarak yoluna devam ediyor.
Bu yıl 54’ncü kez düzenlenecek Uluslararası Antalya Film Festivali bu yıl birçok yenilikle 21-27 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festivalin yenilikleri ve detayları Akra Otel’de düzenlenen toplantı ile basın mensupları ile paylaşıldı. Basın toplantısına, Antalya Film Festivali ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Film Forum Direktörü Zeynep Atakan, Artistik Direktör Mike Downey ve Festival Danışmanı Mirsad Purivatra katıldı. Basın toplantısı öncesinde festival yönetimini tanıtan bir film gösterildi. 
FESTİVALDE YENİLİKLER
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, festivalin 54’ncü yılını çok güzel ve özel sürprizlerle gerçekleştireceklerini belirterek festival yönetimindeki ve komitesindeki farklılıkları anlattı. Başkan Türel, önceki 3 yılda festival direktörlüğünü yürüten Elif Dağdeviren’in, kendi projeleri için ayrıldığını belirterek “Kendisi zaten sosyal medyadan paylaşmıştı. Kendisine bugüne kadar olan katkıları için gıyabında bir kez daha teşekkür ediyorum. Festivalimize çok önemli katkılar sağlamıştır” dedi. 
Antalya Film Festivali’nin güçlü kadrosu ile dünya sinemasında yeni bir çıkışı başaracağını anlatan Başkan Türel, “Sinema diğer sanat dalları gibi insanlığın gelişmesinde, insan hikayelerinin daha iyi anlaşılmasına, dünyada barış ve dostluk bağlarının güçlenmesine yardımcı olur. Antalya 10 milyona yakın yabancı ziyaretçiyi huzur ve kardeşlik içinde bağrına basan bir şehir olarak, sinemasıyla da dünya barışına katkı sağlayan bir şehirdir” diye konuştu.
ULUSAL KATEGORİ ULUSLARARASI İLE BİRLEŞTİ
Başkan Türel, daha önce ulusal ve uluslararası olarak iki kategoride yapılan yarışmaların bu yıl tek kategoride olacağını kaydetti. Türel, şunları söyledi: "İlk dönemlerden beri önemli hedefleri ortaya koyduk. Antalya gibi bir şehir, iddiasını sürekli olarak daha güçlü bir şekilde büyütmek durumundadır. Bu yıl festivalin yarışma bölümünü uluslararası bir hale dönüştürüyoruz. Bu adımlarımızı dünya sinemasından iki önemli isim ile atıyoruz. Biliyorsunuz bizim ulusal ve uluslararası kategorilerde iki yarışmamız vardı. Artık film festivalimizin yarışma kısmı uluslararası nitelikte ve tek olacak. İkisini birleştirmiş olacağız. Bu çerçevede 54. yılımızda yeni bir adım atarak Antalya Film Festivalimizi tamamen uluslararası film yarışması ile birlikte farklı bir noktaya taşıyoruz. Ulusal ve uluslararası film yarışmasını birleştirerek daha güçlü bir yarışma programını gerçekleştireceğiz. Uluslararası yarışmanın içerisinde ulusal sinemamızın başarılı örnekleri de doğal olarak yer alacaktır. Bunun sayısı şu anda kaliteli film sayısına göre belirlenecektir. Tek yarışmaya yerli ve yabancı filmler katılacak. Böylece Türk sinemasının uluslararası yarışmayla dünyaya açılımını daha güçlü şekilde desteklemiş olacağız."
HEDEF BÜYÜK
Başkan Türel Türkiye’de 30’a yakın ulusal film festivali gerçekleştirildiğini belirterek, şöyle konuştu: “Bizim hedefimiz ise Antalya’nın adına yakışır uluslararası kimliği ile beraber küresel varlığımızı güçlendirmek ve dünya film endüstrisinin önemli oyuncularından birisi olmaktır. Antalya gibi turizmde dünyanın en büyüklerinden biri olan şehrin film festivali de dünyanın en büyükleri arasında yerini almalıdır. Bu aynı zamanda Antalya’nın muasır medeniyet hedefini aşma gayretlerimizle birlikte değerlendirilebilir. Antalya’nın bir sinema merkezi olması için festivalimizin uluslararası niteliğini güçlendirmek ve dünyanın prestijli festivallerinden biri haline getirmektir. Bu amaçla 2014 yılında ilk kez başlattığımız Antalya Film Forum çalışmamız içerisinde 3 yılda 950 yerli ve yabancı endüstri profesyoneli katılım sağlayarak, 950 birebir proje görüşmesi gerçekleştirildi. Toplamda 500 proje buraya başvuru yaptı, 62 proje değerlendirme sonucunda finale kaldı. Finale kalan projelerden 25 proje de destek aldı. Bu gelişmelerden cesaret alarak Türkiye film endüstrisinin üretimine destek olmak amacıyla Antalya Film Forum’u daha da büyütüyoruz.”  
FİLM FORUMU GÜÇLENECEK
Başkan Türel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Film Forum yapısı içerisinde kurmaca ve belgesel, work in progress platformları, ustalık sınıfları, paneller, kahvaltı buluşmaları, birebir toplantılar, network buluşmaları, deneyimlerin paylaşıldığı yansımalar, bölümler halinde bulunmaktaydı. Festivalimizin artık yarışma kadar önemli bir parçası olan Film Forum bölümünü de bu çerçevede güçlendiriyoruz. Film Forum yeni filmlerin doğuşuna, film yapımlarına daha fazla destek verecek. Bu yıldan itibaren; senaryo geliştirme ve projelendirme platformu yapımcısını arayan projeler buluşması, ustalarla birebir buluşma, kısa film platformu ve geri bildirim platformlarından oluşan bölümler olacaktır. Film, belgesel, kısa film, yapım sonrası proje geliştirme için toplam 450 bin TL’lik bir destek söz konusu. Uluslararası yarışmada dünya sinemasında ustalarının eserlerinden oluşan seçkiler yer alacak. Bu seçkide yer alan tüm filmler, Türkiye prömiyerini de aynı zamanda yapacak. Bu noktada dünya sinemasının çağdaş ustalarının filmlerini kendilerini Antalya’da Türk sinemacılar ve sinemaseverlerle buluşturacağız. Retrospektifler bölümünde Türkiye’den ve dünyadan iki ustanın filmlerine yer verilecek ve bu konuda panel düzenlenecektir. Festival kapsamında Türkiye’den ve dünyadan ilgi çeken yapımlar ve onların yönetmenleri oyuncuların yer aldığı galalar gerçekleştirilecek.”
UNESCO’YA BAŞVURU YAPTIK
Başkan Türel amaçlarının Antalya'yı sadece festival şehri olmasından öte küresel sinema endüstrisinin merkezlerinden biri haline getirmek olduğunu belirterek, “Bunun için festivalimizin uluslararası boyutunu güçlendirmenin dışında Antalya'da film yapımlarına da destek vermeye başladık. Bu kapsamda hedeflerimizden biri Boğaçay film platosu ve sinema vadisi kurmak. Hedeflerimiz doğrultusunda bu yıl diğer yeniliğimiz UNESCO Yaratıcı Film Şehirleri Ağı'na başvuruyu gerçekleştirdik. Yaratıcı Şehirler Ağı'na edebiyat, geleneksel sanatlar, tasarım, müzik, gastronomi gibi alanlarda katılım sağlanıyor. Ülkemizden sadece Gaziantep, gastronomi alanında bu katılımı sağlamış. Biz de Antalya markasının, turizminin yanında uluslararası kültür ve sanat markası olması için UNESCO Yaratıcı Film Şehirleri Ağı'na başvurumuzu yaptık. Şu ana kadar dünyada UNESCO tarafından tescillenen 8 yaratıcı film şehri bulunmaktadır. Antalya da yaratıcı şehirleri arasına girdiğinde yaratıcı şehirlerle bilgi paylaşımı, yaratıcılığı ve kültürel enstitüleri ortaklıklar ağına da katılmış olacaktır. Sinema alanında daha fazla işbirliği ve tanıtım imkanını bulmuş olacağız" şeklinde konuştu.
ÇOCUKLAR İÇİN SİNEMA BÖLÜMÜ 
Uluslararası yarışmada dünya sinemasından ustaların eserlerinden oluşan seçkiler yer alacağını ifade eden Türel, sinemaseverlerle Türkiye'den ve dünyadan iki ustanın filmlerine yer verileceğini söyledi. Festivale ayrıca çocuklar için sinema bölümü ilave ettiklerini kaydeden Türel, "Bu sadece Antalya'nın çocuklarını ve gençlerini hedef alıyor. Dünya sineması örnekleriyle çocukların vizyonlarını geliştirmeye, sanat ve sinema ile sıkı bağlar kurmalarına yönelik atölye ve sohbetler de bu bölümde yer alacak. Çocuklara film izlettirmenin yanı sıra atölyeler ve sürpriz konuklarla sohbetler de yer alacak. Yemek ve gastronomi bölümü olacak. Altın Portakal geleneklerini yaşatmaya devam edeceğiz. Kortejimiz gala gösterimleriyle Antalya'nın sinema şehri kimliğini yine güçlü şekilde devam ettireceğiz" ifadelerini kullandı.
GELENEKSEL ETKİNLİKLER DEVAM
Başkan Türel, konuşmasında geleneksel etkinliklere de değindi. Türel, Altın Portakal geleneklerini yansıtmaya devam edeceklerini belirterek, “Bu çerçevede kortejimiz ve gala gösterimleriyle Antalya’nın sinema şehri kimliğini yine güçlü bir şekilde devam ettireceğiz. Üniversite öğrencilerimiz festivale aktif olarak katılıyorlar, geleneksel kortej ve gala gösterimleri ile ilgili Antalya halkının bu alışkanlığını bu geleneğini koruyacağız 
Ödüllerimizi hatırlatmama gerek yok; ama en iyi film 50 bin Euro, en iyi yönetmen 25 bin Euro, Avni Tolunay İzleyici Ödülü 10 bin Euro olmak kaydıyla aynı şekilde devam ediyor. Başvuran filmlerin Türkiye prömiyerini festivalde yapması bir gereklilik. Jüri oluşumunda da Sayın Mike Downey ve kendilerinin uluslararası desteği ile katılımı güçlendireceğiz. 
Sümer Tilmaç Antalya Film Destekleme Fonu Ödülü de 100 bin TL olarak Film Forumu çatısı altında devam edecek. Work in Progress kısmında bir projeye 100 bin TL, senaryo geliştirmede de iki projeye 50’şer bin TL gibi çok sayıda ödülümüz aynı şekilde devam ediyor” diye konuştu.
ATAKAN, FESTİVALİ BÜYÜTTÜK
Antalya Film Forumu’nun Direktörü Zeynep Atakan ise, 3 yıl önce başlattıkları film forumunun yaklaşık 10 yıldır dünyada takip ettiğini ve kendisi için 'keşke Türkiye'de olsa' dediği bir forum olduğunu söyledi. Film endüstrinin sorunları ve ihtiyaçları hakkında bilgi sahibi olduğunu belirten Atakan şunları kaydetti: "Artık film festivalleri sadece yarışmalarla ödül dağıtmıyor. Film festivalleri fikirlerin, projelerin çok erken evrede fark edildiği bir alan. Bizim için ilk yıl gerçekten çok başarılı sonuçlar aldığımız bir yıldı. İkinci yıl biraz daha büyüttük. Üçüncü yıl ise biraz daha büyüttük; ama talepler artmaya başladı. Endüstride başvuran 500 projeye de dokunduk. Hatta form bittikten sonra bile iletişimimizi koparmadık. Şu anda da gördük ki Türkiye’den daha çok projeye, yaratıcıya, sinemacıya özellikle filmi başlarken proje aşamasında destek verilmesi gerekiyor. Türkiye sinemasında endüstrinin şu andaki en önemli ihtiyaçlarından bir tanesi bu. Gerçekten insanları buluşturmak, bir araya getirmek ve Antalya’dan bir yolculuk başlatmak ki başlayan bu yolculukların çok güzel ödül alan ya da finale kalan projelerimizin dünya başarılarını görüyoruz.” 
PURİVATRA: ‘HERKESİN GURUR DUYMASINI İSTİYORUZ’
Antalya Film Festivali Danışmanı Mirsad Purivatra, Başkan Türel’e daveti için teşekkür ederek sinemada 23 yıllık bir deneyimini olduğunu ve Antalya'yı çok sevdiğini söyledi. Ana hedeflerinin festivali Antalya halkının benimsemesi olduğunu belirten Purivatra, "Herkes Antalya'yı biliyor. Hem Avrupa'da hem dünyada tanınan turistik bir yer. Burayı tanınan bir festival şehri yapma imkanımız var. Buradan bir hedefle başlamamız gerekiyor, bence bu da kalite. Burada çocukların, öğrencilerin, her kesimin sinemaya gelmesini istiyoruz.  Herkesin sinema sanatıyla gurur duymasını istiyoruz. Oradan ilham almasını istiyorum. Türk filmlerinin büyük isim olmasını, en yüksek sınıftaki dünyada yönetmenlerin, filmlerin olmasını istiyoruz. Burada yeni bir neslimiz var" dedi.
Film forumuyla Türk sinemasının Avrupa ve dünya ile rekabet edebilmesine imkan tanındığına dikkat çeken Purivatra, "Türkiye'den hikayelere ihtiyacımız var. Türk filmlerinin çok saygı duyulan filmler olması gerekiyor. İyi filmlerin gösterilmesi gerekiyor. Sinemaya gidilmesi için eğitim verilmesi gerekiyor ve yabancıların da Antalya'ya gelmesini sağlamamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

DOWNEY:  ‘FESTİVALE YENİ BİR YÖN VERMEYE ÇALIŞIYORUZ’
Antalya Film Festivali'ne yeni bir yön vermeye çalıştıklarını belirten, Antalya Film Festivali Artistik Direktörü Mike Downey ise, "Dünyanın en iyi sinemacılarına ulaşmamız gerekiyor. Bizim en önde gelen amacımız, film yapımcıları ile seyirci arasında iletişimi kurmak, aracı olmak. Antalya Film Festivali yeni buluşların olabileceği bir yer. Yani film ve sinemanın araştırılacağı bir yer olabilir ve 21. yüzyılda yeni filmler, çok iyi filmler bulabiliriz" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Antalya, Film, Festivali’nde, tek, yarışma, düzenlenecek,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
BÖCEK BU SORULARA CEVAP VEREBİLECEK Mİ?
Çavuşoğlu ve Sayın Soylu'ya şirinlik yapma adına ister istemez takla atmaya başladınız
DOĞRUYOL PARTİSİ YENİ LOGOSU İLE MEYDANLARA İNMEYE HAZIRLANIYOR..
AKP iktidarının yoğun baskıları sonucu YSK eliyle yapılan bir darbeyle, 31 Mart seçimlerinin yenilenmesi kararı çıkmıştı.
Bundan tam yüz yıl önce başlamıştı sarı saçlı mavi gözlü adamın hayali ,
KURTULUŞUMUZUN 100. YILI KUTLU OLSUN. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !
MİLLETİMİZİN 14 MAYIS DEMOKRASİ BAYRAMINI VE ÇİFTÇİ KUTLUYORUZ.
AF TEKLİFİ ADALET KOMİSYONU'NA GÖNDERİLDİ.
Doğruyol partisi Antalya il Başkanlığı 23 nisan Egemenlik ve çocuk bayramında
Antalya elazığlılar Derneği yeni Başkanını seçti.
Türkiyenin önde gelen ilaç sektörü firması TK İlaç
Antalya’da çoban ateşi...
Semih ESEN ,KARA BULUT ve ÇAKMAKLAR ailesi ile kahvaltıda bir araya geldi.
Kırcamili komşularımızın tapularını bir an önce vermeye davet ediyoruz.
HALK BANKASINDAN UCUZ DOLAR ALIMINA AÇIKLAMA..
Ümit UYSALA Rusya dan Sertifika Turizm Geliştirme Komitesi(World Lıst Tourıst Attractıon)
Bayram Tatili 9 gün ..
maliye ve hazine bakanlığı son gün 27 ağustos..
BU KAZA DEĞİL !!! 10 ÖLÜ 73 YARALI
Adaletin siyasallaştığı bir ortamda haksız yere yapılan bu gözaltıları
Memur ve emeklinin Temmuz 2018 zam oranı belli oldu.
PATATES SOĞAN 5 LİRA BÖYLE GİDERSE YAKINDA AÇ KALACAĞIZ...
İYİ PARTİ KURULDU TÜRKİYE'DE TAŞLAR YERİNDEN OYNADI.
CHP ANTALYA 3.SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI RAFET ZEYBEK
Özgür KARAGÖZ,ün iftar yemegine katılım büyük oldu.
Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a Man Adaları Belgeleriyle İlgili Tazminat Ödeyecek
DOLAR UÇUŞA GEÇTİ...
YENİ BAŞKAN YENİ YÖNETİMİ İLE İLK TOPLANTISINI YAPTI.
ANTALYA YENİ YAPI DENETİMLER BİRLİĞİ BAŞKANINI SEÇTİ.
Milli eğitim Bakanlığı ve tarım bakanlığı göstermelik...
ÇİĞ KÖFTEYİ DAHA ÇOK KADINLAR TERCİH EDİYOR
KONYAALTI SAHİLİ İHALEYE ÇIKIYOR.
TAKSİTLİ EV ALIMLARINA DİKKAT
Kara Kuvvetleri Kom. Uzman Erbaş Alım İlanı 2018
Kimler Başvurabilir, Başvuru Koşulları Nelerdir?
Ak Parti Antalya İl Başkan Adayı Av. İbrahim Ethem Taş oldu.
DOĞRU YOL PARTİSİ İzmir de Aygül HORASAN,a Emanet
Meslaktaşımız ve büyüğümüz Haluk ÜNCEL abimizi kaybettik.
Her bir aileye 300 tane damızlık koyun vereceğiz.
DİKKAT BU FİRMALAR SAHTE ZEYTİNYAĞI SATIYOR..
VALİLİK SORUŞTURMA İZNİ VERMEDİ İDDİASI...
Vatandaşa uyarı !!!
Manavgat'ta evinin önündeki kaldırım sökülen vatandaş, koyduğu tabela ile işin muhatabını arıyor.
TERÖR ÖRGÜTLERİ YARDIM FONLARINA SIZMIŞ OLABİLİR
Türkiye'de ilk: Bitcoin gasp operasyonu!
Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Başkanlığı'na Menderes Türel seçildi.
Makro, konkordato talebinde bulundu
Menderes Türel: İstifa etmem için Erdoğan'ın iması bile yeter
Saatler son dakika ileri mi geri mi alındı? Türkiye şu an saat kaç? Telefon saat ayarı
Aşık Veysel'in 123.yaş gününde, Google'dan sürpriz tema!
son dakika Melih Gökçek istifa tarihini verdi
Son dakika... Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe istifa etti
Aytun Çıray twitter son dakika istifa açıklaması!
YGS LYS yerine gelen YKS 2017 ne zaman?
Osman Kavala kimdir nereli neden sorgulanıyor
Sümerlerden çalmadı valla da billa da uzaylılardan elde ettik.
Çakarlı araçların geçiş üstünlükleri iptal edildi.
Tek isteği anne olmaktı
Dolar euro satış kuru kaç TL? 16 Ekim Kapalıçarşı Altın fiyatları çeyrek ne kadar?
Taşeron işçi son dakika haberleri
Asgari Ücrete vergi düşüşü mü geliyor?
Ankara'da bir otelde vedalaştı. Masalarda veda konuşmaları yapıldığı bildirildi.
Motorlu Taşıt Vergi zammı 2018 belli oldu!
Savcıyı Vuran Polis Memuru ve Eşi Tutuklandı!
Antalya'da Cumhuriyet Savcısına silahlı saldırı.
Bu iş yerleri eleman arıyor! Tam 142 bin kişi İŞ KUR'da!
Melih Gökçek son dakika haberleri! Melih Gökçek istifa edecek mi?
Atama ve Nakil Yönetmeliğinde Değişiklik
İŞTE OPERASYON YAPILAN İL VE İLÇE BELEDİYELER.
Mahalle muhtarı, arkadaşını tabancayla öldürdü
Tütüncü kreşte aşure dağıttı
Kepezliler yaz-kış yüzebilecek
Kepez’le Serik karşılaşıyor
Özel çocuklara forma
Muratpaşa’dan kantin denetimi
Yaşlı Evlerinde yeni dönem başladı
Ebru Türel Gençlik Meclisi’ne konuk oldu
Yalçı yolu önce genişletildi sonra asfaltlandı
Ebru Türel’den Mavi Ev’e ziyaret
Akp’de Kongreler Ertelendi
Miniklerden sevimli dostlara ziyaret
Başkan Türel’den personeline aşure ikramı
Türel: “30 bin kişilik Antalya Cami inşaatı başladı”
Çıralı yolunda konforlu ulaşım
Başkan Böcek, Muharrem ayında lokma dağıttı
Başkan Böcek’ten minik öğrencilere ziyaret
Başkan Böcek; ‘Rehabilitasyon merkezimiz örnek gösteriliyor’
AKBEM kurslarına yoğun ilgi
Side Antik Tiyatrosu’nda müzik dinletisi
Büyükşehir Belediyesi Alanya’ya 30 dönümlük park yapacak
ABD'de konsere silahlı saldırı!
3’üncü etap raylı sisteme Başbakan onayı
Hız ve aksiyon yarışı nefes kesti
Frida Kahlo’nun fotoğrafları ziyarete açıldı
ATSO Başkanı Çetin: "Orta gelir grubuna ek vergilerle daha fazla yüklenilmemeli."
50'ye yakın muhtar icraya verildi
Başbakan Yıldırım TEOG'un yerine getirilecek sistemi açıkladı
Kadınlar Plajı doldu taştı
ANTALYA FİLM FORUM’UN FİNALİSTLERİ BELLİ OLDU
Kadın Çiftçiler Döşemealtı etabı yapıldı
Vatandaş Irak referandumu için ne diyor
Türel bisikletçilerle pedal çevirdi
Eski AKP’li, cumhurbaşkanlığına adaylığını açıkladı
CHP’nin İstanbul adayı belli oldu!
Referandum Zaferini İlan Eden Barzani'den Türkiye'ye Özel Teşekkür
Erdoğan'dan Kuzey Irak'a: Senin bağımsızlığını kim kabul edecek?
Meksika Sineması Antalya’da
Bağdat yönetiminden referandum kararı
Türel: ‘Turistler Ulu Cami’yi görmek için sıraya girecek’
Serik Kongre ve Kültür Merkezi Projesi hazır
KARARNAME İLE SEÇİM ERTELENDİ.
Erdoğan - Trump görüşmesi: "Ülkelerimiz hiç olmadığı kadar yakın"
İlaçlama personeline eğlenceli eğitim
Büyükşehir’den Antalya tarihine büyük katkı
Esnaftan Türel’e teşekkür plaketi
Engelli Mola Evleri hayata geçiyor
Sedir Mahallesi Spor Kompleksi temeli 22 Eylül’de atılıyor
Kadın Çiftçiler Manavgat etabı yapıldı
Spora Duş etkisi yapan iş adamı Cem BAŞARAN
ULUSLARARASI BARIŞ FEDERASYONU GENEL SEKRETERİ
Gloria Hotels &Resorts Otele yıldız yağıyor.
NİCE BAYRAMLARDA BULUŞMAK ÜZERE İYİ BAYRAMLAR
BÜYÜK ZAFERİN 95.YILI KUTLU OLSUN
Taşeron işçi haberlerinde en son durum nedir?
Kaptan hatası ARAMA 1’de büyük hasar açtı
Mavi Ev’e büyük ödül
Başkan Türel 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı
Antalya Film Festivali’nin ikinci tanıtım toplantısı İstanbul’da yapıldı
Kızıltoprak Sağlık Merkezi’nde sona doğru
Korkuteli’de grup yolları asfaltlandı
Engelliler artık denize uzaktan bakmayacak
Manavgat Ulukapı’ya kaymak gibi yol
Kaleiçi’nde büyük değişim
Mahmutseydi’de sıcak asfalt sevinci
Antalya demokrasi ve milli birlik için tek vücut oldu
Antalya’da on binler demokrasi nöbetinde buluştu
15 Temmuz şehitlerinin ismi hatıra ormanıyla yaşatılıyor
Tünektepe Projesi’ne Meclis’ten onay
Varna Belediye Başkanı’ndan Başkan Türel’e ziyaret
15 Temmuz ihanetini unutmayacağız..
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI
Temmuz ayı devam meclisi toplantısı internet sitemizden ve akıllı telefonlardan 14:30 'da canlı yayında
Başkan Türel Mehmet’e verdiği sözü tuttu
Aslan ve Papağan balıkları Deniz Biyolojisi Müzesi’nde
Başkan Türel muhtarları dinledi
Büyükşehir Belediyesi ilçelere modern mezbahalar yapıyor
Korkuteli’nde susuz mahalle kalmıyor
Büyükşehir Belediyesi ilçelere modern mezbahalar yapıyor
Turizme can suyu
Büyükşehir’den engellilere ücretsiz yaz okulu
Hacıveliler yolu sıcak asfaltla buluşuyor
Gümüşkavak yolu asfaltlanıyor
15 Temmuz etkinlikleri İHA fotoğraf sergisi ile başladı
Temmuz ayı meclisi toplantısı internet sitemizden ve akıllı telefonlardan 14:00 'da canlı yayında
ULUSLARARASI BARIŞ VE DOSTLUK FEDERASYONU GENEL BAŞKANI Av.Mehmet ALİ CANLI
ULUSLARARASI BARIŞ VE DOSTLUK FEDERASYONU
15 Temmuz gecesi Türk gençliği çok büyük bir direniş gösterdi.
Başkan Türel: “Şırnak’ta bulunmamız önemli bir işaret fişeğidir”
Ortaköy ve Karacaören asfalta kavuşuyor
Korkuteli’nde 2 bin dönüm arazi su ile buluşuyor
DYP Genel Başkanı Adalet Yürüyüşüne Katıldı...
Güçlüköy’e ‘Köy Konağı’
ASAT’ın yağmur suyu seferberliği sürüyor
Hobi Bahçeleri’nde sona doğru
Gedevet Yayla yoluna sıcak asfalt
Büyükşehir’den okullara spor malzemesi yardımı
Cevdet Dönmez Adalet Yürüyüşünde...
Alanya 26 Saattir Alevlere Teslim
Büyükşehir’den minik Eylül’e destek
Büyükşehirden engelsiz hizmet
ASAT Gazipaşa’ya iyi geldi
Finike’de sinekle mücadele sürüyor
Feyzioğlu, Akşener'in partisinde yer alacak mı??
TSK Türkiye son dakika Afrin operasyonu..
Başkan Türel Finike Festivali’nde
Serik ve Gazipaşa’da asfalt çalışması
Spor ve sanat etkinlikleri ‘Engelli Yaz Okulu’nda
Memur maaşları Temmuz 2017 kaç TL en düşük memur maaşı ne kadar zam oranları
2. ULUSLARARASI YOGA KOREOGRAFİ ŞAMPİYONASI ANTALYA DA YAPILDI...
Hüseyin dede çadırda yaşamaktan kurtuldu
Düden Katlı Kavşak çalışmaları hızla ilerliyor
Berkay’dan muhteşem konser
AK Parti Milletvekilline suikast hazırlığında olan 4 PKK'lı terörist yakalandı..
Yaz Spor Okulları” 31 branşta açılıyor.
Rusya: ABD, kimyasal saldırı mesajları kullanarak Suriye'ye askeri saldırı için zemin hazırlıyor
DENİZ KARATAŞ,IN BAYRAM MESAJI
Büyükşehir Belediyesi 3 akaryakıt istasyonunu satıyor...
MENDERES TÜREL ,İN BAYRAM MESAJI
Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun
ZULÜME BASKIYA ARTIK YETER !
Büyükşehir’den şeker gibi bayram
Tünektepe yeni sezona hazır
Finike’ye 172 milyonluk yatırım
Korkuteli alt yapısına 3 yılda 75 milyonluk yatırım
Oba Tosmur Sahil Yolu ilgi odağı oldu
Ramazan etkinliklerinde aşıklar atıştı
Bu Akşam Kadir Gecesi
Beykonak Sahil Projesi Kumluca’ya çok yakışacak
Türel: “Hizmet açığını kapattık vizyon projelere başladık”
Türel Gönül Aldı
Ramazan Şenliklerinde Karadeniz Fırtınası
AB Destekli Gönüllü İtfaiyeler Yetişecek
30 Bin Yabancı Aboneye Ulaştık..
Son dakika: Ankara'da iş merkezinde patlama
Katar krizinin merkezinde rekabet yatıyor
Kaçaklar Gaybubet evlerinde saklanıyor
Alanya’ya 600 milyonluk yatırım
AKBEM yaz dönemi kayıtları başladı
Tarihi eserler gün yüzüne çıkacak
Eğitim gerçekten sadece eğitimcilerin işi midir?”
Kanada Büyükelçisi Cooter’dan Başkan Vekili Afşar’a ziyaret
Miami ile kardeş olduk
Antalya'lılar Dikkat
Büyükşehir’den Modern Sergi Alanı
Hukukçu ve Siyasetçi SN Cengizhan Gököz Stüdyomuzu Ziyaret Etti
Ulusal Gazeteler