Haber Detayı
18 Nisan 2017 - Salı 12:56 Bu haber 571 kez okundu
 
Antalya’da Karadeniz Fırtınası
Karadeniz türküleri coşturdu
Sanat Haberi


Büyükşehir Belediyesi Antalya ve Alanya’da Karadeniz Türküleri konseri düzenledi. İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı THM İcra Heyetinin Karadenizli konuk sanatçı Zafer Yılmaz ve Nihat Akçer ile birlikte verdiği konser izleyenleri coşturdu.

Türkiye’nin müzik kültürüyle ön plana çıkan bölgelerinden biri olan Karadeniz’in türküleri, Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı THM İcra Heyeti tarafından ‘Karadeniz Türküleri Konseri’nde seslendirildi. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın Antalya AKM’de ve Alanya’da düzenlediği konserlerde birbirinden güzel Karadeniz türküleri Zafer Yılmaz ve Nihat Akçer tarafından seslendirildi.

KEMENÇE VE TULUM COŞTURDU

Şef Burhan Yacan yönetimindeki konser, Merzifon Karşılaması ile başladı. THM İcra Heyeti koristleri, ‘Oy Benum sevduceğum’, ‘Yaylanın çimenine’, Ünye’den çıktım da başım selamet’ gibi birbirinden güzel eserleri yorumladı. Karadenizli Sanatçı Zafer Yılmaz ise kemençesiyle müzikseverleri coşturdu. Sanatçının tulum eşliğinde söylediği ‘Divane aşık gibi’, ‘Karadeniz türküsü’ ve ‘Çayeli’nden öteye’ gibi türküler salonu coşturdu. Zaman zaman hüzünlendiren bazen de neşelendiren Orta Anadolu ve Karadeniz Türküleri ’ne katılımcılar kimi zaman sesleriyle kimi zamanda oyunlarıyla eşlik etti.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Antalya’da, Karadeniz, Fırtınası, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler