Haber Detayı
12 Aralık 2016 - Pazartesi 09:00 Bu haber 828 kez okundu
 
Alanya’ya Dev Yatırım
Alanya Hali’nin Temeli Törenle Atıldı
Gündem Haberi


Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Yaş Sebze ve Meyve Toptancı Hali’nin temeli törenle atıldı.  Projenin ALTSO ve hal esnafı ile yapılan görüşmeler sonrasında hazırlandığını dile getiren Başkan Türel, tüm ihtiyaçları karışlayacak bir hal planı yaptıklarını belirterek, “Hal’den anlarız” dedi. Alanya’da her ay bir açılış ya da temel atma programı gerçekleştireceklerini belirten Başkan Türel, “Hem Antalya’nın hem Alanya’nın amelesiyim. Bıkmadan, gece gündüz çalışıyoruz. Yatırımlarımız herkese en güzel cevaptır” dedi.  Başkan Türel, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na da katkılarından dolayı teşekkür etti.

**

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Alanya, Payallar, Konaklı, Türkler ve Demirtaş hallerini tek çatı altında birleştirecek yeni hal projesinin temeli törenle atıldı. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ilçe belediye başkanları, büyükşehir bürokratları, çok sayıda esnaf ve vatandaş katıldı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da törene video mesajla katıldı.

DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Alanya’da olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek konuşmasına başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Sayın Dışişleri Bakanımıza teşekkürü borç biliyorum. Bugünkü programı 1.5 ay önce birlikte yapmıştık. Birlikte bu törende olmayı planlamıştık. Ancak dünya çok hızlı gelişmelere tanıklık ediyor. Uluslararası diplomaside adeta sabahtan akşama büyük bir değişiklik yaşanıyor. Sayın bakanımızla birlikte burada olmayı arzu etmemize rağmen Halep’te ateşkesle ilgili Paris’te çok önemli bir toplantı son anda ortaya çıkınca, kendileri bu toplantıya zaruret olduğu için katılmaları gerekti. Ve Paris’teler. Bizi video mesajı ile yalnız bırakmadılar, kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

‘ALANYA ŞANSLI DÖNEM YAŞIYOR’

Şehirlerin aynı insan hayatı gibi olduğuna dikkat çeken Başkan Türel, “ Şehirlerin de insan hayatı gibi doğmaları, büyümeleri, gelişmeleri ve bir tarihe kavuşmaları kaçınılmaz bir gerçektir. Nasıl insan hayatının şanslı-şanssız dönemleri vardır, şehirlerin de aynen bu şekilde insan hayatı gibi şanslı ve şanssız dönemleri vardır. Ne mutlu bizlere ki Alanya'mız belki de tarihindeki en şanslı dönemlerinden birini yaşıyor” diye konuştu.

ANTALYA’NIN, ALANYA’NIN AMELESİYİM’

Antalya’nın ve Alanya’nın amelesi olduğunu ve bundan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Başkan Türel, “Bugün Alanya’da kazandırdığımız birçok hizmet başta Sayın bakanımızın başkanlığında, milletvekillerimizin ve teşkilatımızın destekleriyle ve tabii ki Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın, hükümetimizin yakın ilgileri ile gerçekleşiyor. Biz Antalya için çalışıyoruz. Biz Antalya’nın hizmetkarıyız. Ben açıkça söylüyorum. Bundan da şeref duyuyorum. Ben Antalya’nın, Alanya’nın amelisiyim diyorum. Ve biz çalışacağız, Alanya’mız kazanacak” dedi.

TURİZM VE TARIMA DESTEK

Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak bu sene turizm ve tarıma destekler verdiklerini hatırlatan Başkan Türel, şunları söyledi: “Vermeye devam edeceğiz. Turizme Avrupa ülkelerinde siyasi sebeplerden dolayı geriye gidiş söz konusu olduğu için kaybımız en aza indirecek, adeta bir seferberlik ilan ettik. Tarım üreticimize destek için sulama projelerine hız verdik. Şimdi sulama kooperatiflerine elektriği de ücretsiz, yani bedava temin edeceğiz. Güneş santrallerimizi kurduk, oradan temin edeceğimiz enerji ile sulama kooperatiflerinin enerji ihtiyaçlarını ücretsiz karşılayacağız. Ve sulama fiyatları, enerji fiyatları kadar daha aşağı düşecek. Bugün temelini attığımız Toptancı Hal Projesi de Alanya ve tarım sektörümüze en önemli bir hizmet ve destektir. Bildiğiniz gibi Toptancı Hal Kanunu değişikliği ile Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğu arttı ve hallerimiz için yeni kurallar standartlar getirildi. Artık bu kurallarla haller sürdürülebilir bir şekilde faaliyetine devam edebilecek. Biz de bu çerçevede toptancı hallerimizi modernize etmek üzere bir çalışmaya başladık” diye konuştu.

‘VERDİĞİM HER SÖZÜ YERİNE GETİRDİM’

Alanya Ticaret Sanayi Odası, tüccar ve hal komisyoncularıyla ile bir işbirliğine gidildiğini belirten Başkan Türel, şunları söyledi: “ Odamızın hazırlamış olduğu projeyi kabul ettik ve Alanya için önemli bir projeyi programımıza aldık. Hikayesini kısaca anlatmak gerekirse, 30 Mart 2014 seçimleri öncesiydi. Alanya’da seçim kampanyası çalışmaları yürütmekteydik. Ve o zamanki komisyoncu arkadaşlarımız, dernek başkanımız, geldiler ben daha adayım, ziyaret ettiler. Dediler ki ‘Bir hal ihalesi Alanya’da gündemde. Başkan bu hal ihalesini seçilirsen iptal etmenizi rica ediyoruz.’ Kendilerine göre gerekçeleri vardı. Ve nasip oldu, sizlerin teveccühü ile Büyükşehir Belediye başkanlığına seçildim. Hiç unutmuyorum. Alanya’ya ilk ziyaretimde Belediye Başkanı olarak arkadaşlarımız geldiler, dediler ki ‘Başkan hadi bakalım sözünü tut, bu ihaleyi feshet.’ Tabii Allah’a şükürler olsun, siyasi yaşamında verdiği her sözü yerine getirmiş, bir belediye başkanı, siyasetçi olmanın onuruyla yaşıyorum ve bunun için gece gündüz çalışıyorum ve gereken feshi gerçekleştirdik. Hukuki süreci tamamlandık. Ondan sonra yeni bir proje ihtiyacı hasıl oldu. Ben de arkadaşlarımızın telaşını bildiğim için arkadaşlarımızın hassasiyetini bildiğim için bu işi ticaret ve sanayi odamızda birlikte projelendirme talebinde bizzat ben bulundum. Başkanımıza rica ettim. Başkan komisyoncu arkadaşlarımızı tüccarlarımızı toparla proje için kolları sıva sağ olsun elini taşın altına koydu ve defalarca komisyoncu kardeşlerimize hal esnafıyla toplantılarla proje gerçekleşti. Proje bitti. Alanya Ticaret Sanayi Odası’nda arkadaşlarımıza sunumunu yaptık. Sunumunu yaptığımızda en son projeyi çok beğendiler, beni alkışladılar tebrik ettiler. ‘Başkan çok güzel bir proje olmuş’ dediler. Biz de onların bu morali ile hemen ihale çalışmalarına başladık. Ve ihalemizi gerçekleştirdik.”

‘ÇOK GÜZEL PROJE DEDİLER’

Proje ihalesinden sonra esnaftan farklı bazı talepler gündeme geldiğini anlatan Başkan Türel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben de açıkçası biraz şaşırdım Çünkü bu proje esnafımızla, odamızla birlikte işbirliği içerisinde yapıldı. Beni yeniden ziyaret ettiler taleplerini ilettiler. Dedim siz bu projenin sunumunu izlediğinizde çok beğendiniz ve alkışlamıştınız doğru mu, doğru. Çok güzel proje demiştiniz, doğru mu doğru. Şimdi ben ihaleyi yaptım, yer teslimini yaptım, inşaat başlayacak şimdi bu taleplerin birden karşımıza çıkmasını açık konuşayım, ben her yerde doğruyu söylerim, yadırgadım. Buna şaşırdım ama taleplerinizi değerlendiririz ve bunun da en güzel şekilde sizin arzunuza göre komisyoncu kardeşimin, tüccarımın hal esnafımın arzusuna göre sonuçlandırılmasını sağlamaya çalışırız. Talepler aslında olması gerekenler şu anda Alanya halinde komisyoncu muz 50 metrekarelik dükkanlarda faaliyet gösteriyor. Biz yeni projemizde komisyoncumuzu 197 metre yani 200 metrekareye yakın bir dükkana taşıyoruz. Şu anda faaliyet gösterdikleri dükkanın 4 misli büyüklükte ve arkadaşlarımız bize dedi ki ‘Başkan sundurmalar biraz  az. 20 metrekare civarında biz bu sundurmaların büyümesini istiyoruz’ ne demek onu da çalışırız. Şimdi sundurmalar 20 metreden 50 metreye çıktı. Bugün 50 metrelik dükkanlar da çalışan esnafımız sundurma alanlarını da içine dahil ettiğimizde 250 metrekarelik dükkanlarında hizmet vermeye çalışacaklar. Tam 5 misli büyüklükte.”

ÜÇ TIR AYNI ZAMNDA GİRİP ÇIKACAK

Esnafın başka taleplerinin de gündeme geldiğini ifade eden Başkan Türel, “ Dediler ki ‘Ardiye sayısı az, 66 ardiye var’ Ona da çalışırız ve burası gördüğünüz gibi bir yokuş alanı ve biz projemizde dolgu ile bu alanı doldurmak suretiyle projeyi gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Ama arkadaşlarımızı dolgu yerine kolonlar üstünde bu binayı yapmak suretiyle o kolonların içindeki alanı da en güzel şekilde değerlendirerek yeni ardiye alanları ortaya çıkardılar. Ve 66 ardiye nereden bakarsanız bakın bir o kadar daha artık yeni ardiye ile artmış olacak. Ve bu sundurmaların altından bütün TIR’la rahat bir şekilde çıkacak. Halin 2 ayrı kapısından 3 TIR aynı zamanda hem giriş yapacak hem çıkış yapacak. Ve böylelikle arkadaşlarımızın gerek sundurma gerekse ardiyelerin artışı ile ilgili taleplerini karşılamış olduk. Bunun dışında tabii esnafımız hal içinde dükkanları karşılıklı görmek istiyor. Bu orta alandaki açık alan daha da büyük olsun istiyoruz. Mevcut halin toplam açık alanı 20 dönüm. Şimdi projede, meydanlık dediğim alanı, 60 dönüm olarak üç misli büyüklükte projelendirdik”  diye konuştu.

‘HAL’DEN ANLARIZ’

“Hal’den anlarız” sözleriyle esnafa seslenen Başkan Türel, “Ben senelerdir ‘Hal’den anlarım’ Senelerce bu işlerle meşgul olduk, Halcilik de yaptık. Halden de anlarız. Meydanlık alanın doğal ve geniş olmasını istiyorlar. Orada da 3 misli büyüklükte meydanlık alan proje içinde yapıyoruz. 4 halimizin toplam metrekaresi 140 dönüm civarında, yani 140 bin metrekare. Sadece bu alanda 149 dönümlük bir hale kavuşuyoruz. Biz ihaleyi gerçekleştirdikten sonra da bize gelen talepleri en iyi şekilde cevaplandırdık ve bunun da gereğini yerine getirdik. Tabii hepimiz insanız, alıştıklarımızdan vazgeçmek kolay olmuyor. Alışıldık bir düzeni değiştirmek zaman zaman bazı sıkıntıları beraberinde getiriyor. Biz Alanya’mız için en iyisini yapma gayretini ortaya koyuyoruz. Hiçbir zaman da bir zorlayıcı veya baskıcı yönetim anlayışı bizim defterimizde yazmıyor yazmaz da. Ben Alanya için en iyisini yaptığımıza inanıyorum. O yüzden Hal esnafımıza da söyledim. Biz en iyisini yaptık. Buraya gelmek istemeyene zorla güzellik olmaz kalmak isteyen kalır. Biz gelenlerle bu projeye devam edeceğiz dedik. Bugün de burada temelini büyük bir memnuniyetle atıyoruz. Şunu özellikle ifade edeyim biz Alanya’mız için çalışmaktan şeref duyuyoruz. Mutluluk duyuyoruz. Büyük projeleri gerçekleştiriyoruz. Bu büyük projeleri gerçekleştiriyorken bu eserlerin aslında gerçek mimarları, sizlerseniz. Bu projelerin gerçek mimarları, Alanyalıların ta kendisidir. Bu projeler ne Menderes Türel projesidir ne de başkasının. Bu projeler Alanya’nın, Alanyalıların projesidir. Biz sadece vesile oluyoruz. Allah’ın izniyle bu çalışmaları yürütmeye gayret ediyoruz. Bu projeler bittiğinde bundan istifade eden Alanyalılar olacak. Ben şahsen Alanyalıların desteği olmasaydı, bu hizmetlerin hiçbir şekilde yapılabileceğini düşünmüyordum” dedi.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Alanya’ya, Dev, Yatırım, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
Durali Kolpak Hakkında FETÖ İddaası
Alanya Toptancı Hal İnşaatı Hızla Yükseliyor
Türkiye’nin En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi Antalya’ya İyi Geldi
Mahmutlar Hizmet Binası Tamamlandı
‘Engelli Mola Evleri’ İçin Protokol İmzalandı
Finike Günçalı (Ernez) Ve Kaş Doğantaş Grup Yolları Yapılıyor
Döşemealtı Akkoç Mahallesi Yolu Genişliyor
Beyrebucak Camisi’ne Büyükşehir Eli Değdi
Otogar Alanı 5 Haziran’da İhale İle Satışa Çıkarılıyor
Bizimköy Terfi Merkezi Tamamlandı
Güçlüköy ve Bademli’ye kanalizasyon geliyor
Hayır Kampanyası Yapan Avrupa’ya Tepki
Başkan Türel’den Partilere Ziyaret
Asfaltsız Mahalle Kalmıyor
Afet Yönetiminde Japonya İle İşbirliği
“Alanya Trafiği Rahatlayacak”
Manavgat Malzeme Deposu Tamamlandı
Ak Köprü 17 Mart’ta Açılıyor
Susuz Mahalle Kalmıyor
Büyükşehir’den Türkiye’de Bir İlk Daha
Serik Yolları Sıcak Asfaltla Buluşuyor
Bu Yaz Rahat Edeceğiz
Ovacık Yaylasında Asfalt Hazırlığı
Antalya’nın Fethinin 810. Yıldönümü Programı
Antalya Hipodromuna Kavuşuyor
Makine İkmal Binası İnşaatı Tamamlandı
Yağmur Suyu Çalışmalarında Sona Gelindi
Serik Yolları Modernleşiyor
Yıllanmış Sorun Çözüldü
Adrasan’a Kesintisiz İçme Suyu
Verilen Sözler Tutuluyor
Kemer-Beycik Yolu Yenileniyor
Yazın Sular Kesilmeyecek
İlçelere Hızlı Hizmet İçin Dev Depolar
50 Yıllık İçme Suyu Hatları Yenileniyor
Akdeniz TV ve Ali Buldu Bilmecesi
Büyükşehir Belediyesi 21 Arsasını Satıyor
‘Gençlik Meclisi’ Kuruldu
“Dönüşüm Sorunsuz Tamamlandı”
“Antalyalıların Ayağı Yerden Kesilecek”
Şarampol’de Çalışmalar Son Sürat
AB Destekli Gönüllü İtfaiyecilik Projesi Başlıyor
Manavgat Alt Yapısına 192 Milyon Harcandı
Demre’nin Çehresi Değişecek
Muğla, Antalya’ya İyi Gelecek!
Döşemealtı, Antalya'nın Yıldızı Olacak!
“Cumhurbaşkanlığı Sistemi” Antalya’da Konuşuldu
Manavgat’ın Kalbi Türkbeleni’nde Atacak
İhtiyaç Olduğun Gençliğe Hitabe
Korkuteli’nde Asfalt Hazırlığı
“Projelerimiz Esnafı Canlandıracak”
Emine Nine Rahat Edecek
Cumhuriyet Meydanı Adına Yakışır Hale Geliyor
Yaylada Mahsur Kalan Çifti Ekipler Kurtardı
Büyükşehir'den Toplu Ulaşım Dönüşümü İçin Son Çağrı
Vali Karaloğlu’ndan Hayırlı Olsun Ziyareti
Düden Katlı Kavşak’ta Hummalı Çalışma
Alanya Bahara Hazırlanıyor
Alt Yapıya 52 Milyonluk Yatırım
Başkan Türel AGC Üyelerini Ağırladı
Büyükşehir’den Kar Seferberliği
Hava Kirliliğine Sıkı Denetim
Büyükşehir Kendi Mobilyasını Üretiyor
Finike’de Alt Yapı Seferberliği
Siirtlilerden Başkan Türel’e Ziyaret
Alanya Ulaşımına 56 Milyonluk Dev Yatırım
Müze Konseptli İlk Cadde İhaleye Çıkıyor
ASAT’tan 49 Milyonluk Yatırım
Büyükşehir’den 5 Yıldızlı Sosyal Tesis
Büyükşehir’den Sağlıksız Midye Yapanlara Operasyon
Akseki’de Karla Yoğun Mücadele
Antalya Büyükşehir Belediyesinden Şırnak’a Yardım Eli
Sporun Antalya’daki Merkezi ASFİM
Kaş’ta ASAT Farkı
Başkan Türel'den Yeni Yıl Mesajı
Büyükşehir’den Toplu Ulaşıma 50 Yeni Otobüs
Hafise Nine’nin Artık Sıcak Bir Yuvası Var
ASMEK 2’nci Dönem Kayıtları Başlıyor
Konyaaltı Projesi 19 Ocak’ta Yeniden İhaleye Çıkıyor
Ukrayna Büyükelçisi’nden Başkan Türel’e Ziyaret
Altın Nota Beste Yarışması Ödülleri Belli Oldu
Büyükşehir Belediyesi Denetimli Serbestlik Protokolü İmzaladı
‘Demokrasi’nin Zaferi’ Aksu’da Konuşuldu
Büyükşehir Bir Hayali Daha Gerçekleştiriyor
Vatandaş İstedi Büyükşehir Yapıyor
Büyükşehir Belediyesinden Toplu Ulaşım İle İlgili Basın Açıklaması
Antalya Siyasetinde Önemli Transfer
Başkan Türel’den Antalya Hakkında Önemli Açıklamalar
Antarktika’dan Yansımalar
Serik Kız Deresi’nde İkinci Etap Başladı
Türel’den Rus Başkonsolosa Taziye Ziyareti
Karın Kapattığı Yolları Büyükşehir Açıyor
Kaş Cemre’de Asfalt Çalışması
Başkan Türel’den 3 Ayrı Dilde Taziye Mesajı
Macbeth Mutfak’ta Aşt Sahnesi’nde
Muhtarlar Üçüncü Kez Buluşuyor
‘Buzul Kıta Antarktika' Deniz Biyoloji Müzesi’nde
Altınyaka’nın 20 Yıllık Su Sorunu Tarih Oldu
İşitme Engelli Çifte ASMEK Tercüman Oldu
Konyaaltı’nda Eskiyen Kaldırımlar Yenilendi
‘Evde Bakım Hizmetleri’ İle Ulaşılamayan Hasta Kalmıyor
Av. Cengizhan GÖKÖZ ile GÜNDEM
Antalya’da Evsizlere Büyükşehir Sahip Çıktı
Antalyalılar Dikkat Bu Caddeler Trafiğe Kapanıyor
Alanya’da Trafikte Tasarruf: ‘Yeşil Dalga’
Antalya’da Devam Eden FETÖ Soruşturmalarında Son Durum
‘Ak Köprü’ Tamam Sıra Bağlantı Yollarında
Muharrem İnce’den AK Parti’ye Sert Eleştiriler
Yeni Yıl Mesajını Sosyal Medyaya Gönder Büyükşehir, Billboardda Yayınlansın
Kadriye'de Son Teknoloji Terfi Merkezi
İşte Rakamlarla Yazılan Destan
KOBİ’ler İçin Nefes Kredisi Başvuruları Hayata Geçiyor
Engel Tanımayan Sporcular ASAT’ta Ağırlandı
Alanya’ya Dev Yatırımlar Sürecek
Ak Parti Antalya İl Yönetiminden Emniyet Teşkilatına Başsağlığı
Bakan Çavuşoğlu Ve AK Parti Antalya İl Başkanı Sümer, Ispartalı Şehit Polisin Cenaze Törenine Katıldı
Antalya’da Kanser Olan Koordinatöre, Personelinden Örnek Davranış
Türel, Sözünü Tuttu
Türel, ‘Turizm Konuşulacaksa Doğru Adres Antalya’
Antalya’da Suya Yüzde 10 Zam Yapıldı
Türel: “Başkanlık Sistemiyle Demokrasi Güçlenecek”
FETÖ Soruşturmalarında Antalya’da Son Durum, Valilik Açıklaması
Başkan Türel; “Antalya’yı Hep Birlikte Daha Güzel Daha Yeşil Bir Şehir Yapacağız”
CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara’dan Gündemi Sarsacak Açıklamalar
Antalya’da Kadıahmetoğulları’nın Sahibi FETÖ’den Tutuklandı
Türk Parlamenterler Birliği Antalya Şubesi Kuruluyor
Antalya’da 9 Aralık’ta Elektrik Kesintisi
Gaziler Mahallesi’ne Sıcak Asfalt
Mavi Ev Konuşmaları Başlıyor
Menderes Türel Şırnak’a Atandı
‘İş-Uğraş Atölyeleri’ Engelli Bireyleri Topluma Kazandırıyor
Türel: Umudunu Kaybeden Geleceğini Kaybeder
Başkan Türel’den Kepez’e Yatırım Turu
Başkan Türel’den Alanya’ya Müjde
Türel: “Engelsiz Antalya İçin Çalışıyoruz”
Antalya Valisi Münir Karaloğlu’ndan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı
Kumluca’da 7 Mahalle Birbirine Bağlanıyor
Büyükşehirden Kamuoyuna Açıklama
Başkan Türel KONYSİAD Üyelerine Seslendi
Büyükşehir Belediyesi 3 Arsasını Satıyor
Antalya Büyükşehir’e Birincilik Ödülü
Ak Kadınlardan “Şiddetin Her türlüsüne Karşıyız” Semineri
Gazipaşa Ulaşımında Yeni Dönem
Başkan Türel Projeleri İnceledi
Ali Tüzün’den Menderes Türel’e Veryansın
AK Parti Antalya İl Başkanlığından CHP Antalya Milletvekiline Kınama
Vali Karaloğlu Başkanlığında Antalya OSB Müteşebbis Heyeti Toplantısı
Büyükşehir’den Şeffaf Belediyeciliğe En Güzel Örnek
Portekiz Büyükelçisi’nden Başkan Türel’e Ziyaret
ASAT Antalya’yı Kanalizasyon Ağı İle Ördü
Gönülleri Fethet Derneği’nden Karaçay’a Teşekkür
Antalya’ya Bu Akşamdan İtibaren Kuvvetli Yağış Uyarısı
Tonguç Caddesi’nde Mutlu Sona Doğru
Akçatı’ya Emisyonlu Asfalt
Alanya, Manavgat Ve Serik’te İlan Reklam Vergileri Yüzde 10 Düşürüldü
Büyükşehir’den “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” Paneli
Büyükşehir Belediyesi Esnaf Çalıştayı Düzenledi
Antalya İçin Yeni Bir Tanıtım Atağı
Başkan Türel Öğretmenlerle Buluştu
Türel Alanya Toptancı Hal Tartışmalarına Son Noktayı Koydu: İSTEYEN GELSİN İSTEMEYEN GELMESİN"
Borç Yapılandırmasında Son Gün
Kumluca’ya Yeni Oyun Parkı Ve Spor Alanı
Antalya Cumhuriyet Meydanı Güzelleşecek
Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya’dan Öğretmenler Günü Mesajı
Ak Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal’dan Öğretmenler Günü Mesajı
Başkan Türel’den Öğretmenler Günü Mesajı
ATSO Başkanının Konyaaltı Sahil Projesi Önerisine Türel’den Yanıt
Alanya Hal Projesi Büyüyecek
Antalya’da Yeni Bir Elektrik Kesintisi Uyarısı
Antalya Valiliğinden Öğretmenler Günü Mesajı
ASAT güreşçisinin büyük başarısı
Kaldırımda Ölüme Davet
Büyükşehir’in 2017 Bütçesi Belli Oldu
Demokrasi Mücadelesi İbradı’da Konuşuldu
Başkan Türel Konyaaltı Sahiline Yönelik Eleştirilere Yanıt Verdi
CHP’li Meclis Üyesi Songül Başkaya; Tecavüz Bir Suçtur! Cezasız Kalamaz!
Döşemealtı Yağca’da Sıcak Asfalt Çalışması
Yücel Tuzcuoğlu’nun Ümit Uysal Ve Mustafa Gül Hakkında ki Çarpıcı Açıklamaları
Konyaaltı Sahil İhalesi İptal Oldu
Başkan Türel: “Her Türlü Fikir Ve Öneriye Açığız”
Büyükşehir Belediyesinden Ulaşımla İlgili Basın Açıklaması
Büyükşehir Belediyesi Çöpten Elektrik Üretimine Başlıyor
Akseki’ye 28 Kilometrelik Kanalizasyon
Şarampol Caddesi’nde Kentsel Tasarım Çalışmaları Başladı
Konyaaltı Projesi İhaleye Çıkıyor
İşte Yeni Anayasa Ve Başkanlık Sisteminin Tam Metni
Ölüme Terk Edilen Köpeklere Yine Büyükşehir Belediyesi Sahip Çıktı
Antalya’da Şehit Olan Askere Tören Düzenlendi
Expo Çalışanlarından İkramiye İsyanı
Antalya’da Jandarmaya Saldırı: 1 Şehit
Alanya Ve Gündoğmuş Birbirine Bağlanıyor
Büyükşehir Belediyesi Hobi Bahçesi Projesi Çalışmaları Başladı
Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.’ Den Antalya’da Planlı Elektrik Kesintisi Uyarısı
Menderes Türel Başkanlar Birliği Toplantısına Katıldı
Türel: “1 Milyara Yakın Olan Yatırım Bütçesini İki Katına Çıkaracağız”
Türel Ailesini Duygulandıran Açılış
Expo Çalışanları Maaşlarını Alamadıkları İçin Eylem Yaptı
TÜROFED Başkanı Osman Ayık’ın Acı Günü
Antalya Valiliğinden FETÖ Operasyonları İle İlgili Son Durum Açıklaması
Antalya’da PKK’ya Yönelik Operasyonda Gözaltına Alınan 25 Kişi Adliyeye Sevk Edildi
Büyükşehir Belediyesinden Toplu Ulaşımla İlgili Önemli Açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yarın Antalya’ya Geliyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan Atatürk’ü Anma Töreninde Konuştu
Başkan Türel Kadın Ve Demokrasi Vakfı Öğrencileri İle Buluştu
Manavgat Esnaf Temsilcileri TBMM’de
Büyükşehrin Hizmeti Engelleri Kaldırıyor
Kumluca Dereköy Yolu Asfalta Çalışmaları Başladı
Başkan Türel'in 10 Kasım Mesajı
ATAMIZI ÖZLEMLE ANIYORUZ
Songül Başkaya İle Çevre Duyarlılığı
Büyükşehir Yeni Binasına Taşınıyor
Sinekle Mücadele Hız Kesmiyor
Büyükşehir’den Hava Kirliliği Denetimi
Belediye Başkanlarına Yurtdışına Çıkış Yasağı
Yeni Türkiye Buluşmaları Konferanslar Dizisi Sürüyor
Antalya Toptancı Hal’inde Yeni Sezon Dualarla Açıldı
Antalya’da Toplu Ulaşımda Esnafa Ek Süre Verildi
Başkan Türel Muhtarlara Projeleri Anlattı
Büyükköy Mahallesine Sıcak Asfalt
Antalya’ya , Dünya Ve Avrupa Yüzme Şampiyonaları İçin Olimpik Yüzme Havuzu
Büyükşehir Alanya’da Kendi Çiçeğini Kendi Üretiyor
Kavakköy’ün içme suyu sorunu çözülüyor
Büyükşehir Belediyesi 4 İlçede 9 Arsasını Satıyor
“15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Sergisi” Açıldı
Elmalı Kuzuköy-İmircik Yolu Asfalta Hazırlanıyor
Alanya Çiçek Açacak, 200 Bin Çiçek
Antalya’da Su Kesintisi, ASAT Genel Müdürlüğünden Bilgilendirme
Eski Antalya İl Emniyet Müdürü Hakkında Yakalama Kararı Çıktı
Almanya’da Yaşayan Türkler Antalyalı Engellileri Unutmadı
Bakan Eroğlu’ndan Boğaçayı’na Tam Destek
Büyükşehirden Kırcami Açıklaması
Korkuteli Çomaklı Yolu Yenileniyor
ATSO otoparkında LPG’li araç patladı, çok sayıda kişi yaralandı
Türel’den Ak Köprü’ye İnceleme
Alanya’ya 2.5 Yılda 200 Milyon Liralık Yatırım
Antalya Büyükşehir Belediyesinden Midibüslerle İlgili Flaş Açıklama
Eski Başkan Mustafa Gönenç’ten Antalya’daki Minibüs Krizi Hakkında Çarpıcı Açıklamalar
Alanya’ya Otomasyonlu Sulama
Yeni Otogar İnşaatı 2017’de Başlıyor
Menderes Türel’den UKOME kararı hakkında açıklama
2 milyon aday için son hafta
ABD'de bin dolarlık paskalya yumurtası
Çalışma Meclisi 9 yıl aradan sonra toplanıyor
12 bin Müslüman evlerinden oldu
Hükümet gereğini yapar
Yüreklerdeki öfke ve kin ateşini de söndürmeliyiz
Er Sevag'ın ölümünde karar çıktı
Ulusal Gazeteler