Haber Detayı
21 Ocak 2017 - Cumartesi 09:19 Bu haber 715 kez okundu
 
5 Yıldızlı Karne Hediyesi
Antalya’da başarılı öğrenciler bu sömestrde de aileleriyle birlikte 5 yıldızlı tatil yapıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, bu yıl da okul birincisi 710 öğrenciyi, aileleri ile birlikte 5 yıldızlı otellere tatile gönderdi.
Eğitim Haberi


Türkiye genelinde milyonlarca öğrenci karne sevinci yaşarken, Antalyalı öğrenciler karne sevincinin yanında 5 yıldızlı otelde tatil yapacak olmanın mutluluğunu yaşadı. Antalya’da Büyükşehir Belediye Başkan Menderes Türel, 19 ilçeden 710 okul birincisini, aileleriyle birlikte tatile gönderdi. Başarılı öğrencilere ödül olarak aileleriyle birlikte Belek ve Kiriş’teki 5 yıldızlı otellerde tatil hediye edildi.

3 YILDA 2 BİN 186 ÖĞRENCİ TATİL YAPTI

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 3 yıl önce başlattığı “Başarılı Öğrenciye Tatil İyi Gelecek” projesi bu yıl da devam etti. Türkiye’de bir ilk olan proje, Antalya’daki 5 yıldızlı otellerin desteği ile gerçekleştirildi. 3 yılda 2 bin 186 ortaokul ve lise birincisi aileleriyle birlikte tatile çıktı. Proje ile Türkiye’nin en şanslı öğrencileri, sömestr tatillerinde 3 gün boyunca konforlu bir tatilin tadını çıkartma imkanı buluyor. Öğrencileri başarıya motive etmek, çalışma azimlerini artırmak ve teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen projede, okul birincileri ile birlikte öğrencilerin başarılarında en büyük payı olan aileleri de tatille ödüllendirilmiş oluyor.

“ÇOK MUTLU OLUYORLAR”

Başöğretmen Atatürk Ortaokulu Birincisi Mithat Can Timurcan, “Başarılı Öğrenciye Tatil İyi Gelecek” projesi kapsamında kazandığı tatil hediyesini Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ayşe Üstündağ’ın elinden aldı. Ayşe Üstündağ, “Başarılı öğrencilerimizi motive etmek, onları ikinci döneme hazırlamak adına böyle bir proje gerçekleştiriyoruz. 19 ilçemizden ortaokul ve lise dönem birincilerini misafir ediyoruz. Öğrencilerimiz çok mutlu oluyor. Tatil olanağı bulamayan dezavantajlı öğrencilerimiz ve ailelerimiz de var. Onlar da çok mutlu oluyor” diye konuştu.

“SÜRPRİZ OLDU”

Antalya genelinde tüm öğrenciler adına tatil hediyesini alan Başöğretmen Atatürk Ortaokulu birincisi Mithat Can Timurcan, hediyenin sürpriz olduğunu söyledi.  Timurcan, “Açıkcası benim için heyecanlı, güzel bir yıl oldu. İstikrarlı şekilde çalışmaya gayret gösterdim. Öğretmenlerim de çok yardımcı oldu. Öğrencilerin dinlenmeleri açısından gayet güzel bir uygulama. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e kendim ve diğer öğrenciler adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

“ÇOK GÜZEL BİR PROJE”

Baba Engin Timurcan da, Büyükşehir Belediyesi’nin projesini çok güzel bulduğunu belirterek, “Çocuklar bu dönemde dinlenme fırsatı bulamıyor. Bütün tatillerini cep telefonlarıyla, bilgisayar başında geçiriyor. Bu unsurların dışına çıkarak bu tür sosyal alanlarda vakit geçirmeleri gerekir. Belediyemizin bunu sağlaması gerçekten güzel bir uygulama. Mithat Can çok disiplinli bir çocuk ve bu disiplin içerisinde gereken çalışmayı yapıyor. Ben onun çalışmalarını her zaman takdir ettim. Bize çok fazla söz bırakmıyor. Biz ancak kendisini teşvik ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 5, Yıldızlı, Karne, Hediyesi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler